مرکز فرهنگ و هنر بانکوک

Bangkok Art and Culture Centre

امتیاز ۷ نفر ۴.۱ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
بانکوک
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشتمرکز فرهنگ و هنر بانکوک - Bangkok Art and Culture Centre - بیسان گشت

مرکز فرهنگ و هنر بانکوک (Bangkok Art and Culture Centre) یک مرکز هنری معاصر در پایتخت تایلند است. رویدادهای مربوط به هنر، موزیک، تئاتر، فیلم، طراحی و دیگر رویدادهای فرهنگی و آموزشی زیادی در مرکز هنر و فرهنگ بانکوک برگزار می‌شوند.

این مرکز از چند کافی شاپ، گالری‌های هنرهای تجاری، کتاب فروشی‌ها، فروشگاه‌های صنایع دستی و یک کتابخانه هنری تشکیل می‌شود. می‌توان گفت مرکز هنر و فرهنگ بانکوک به عنوان محلی برای برگزاری رویدادهایی به منظور تبادل‌های فرهنگی در نظر گرفته شده در دنیای هنر نزد مجامع بین المللی، چهر‌ه‌ای عملیاتی به تایلند و مخصوصا پایتخت آن بخشیده است. تعداد بازدیدکنندگان آن در اولین سال افتتاح برابر 300 هزار نفر بود، اما امروز به نزدیک به 2 میلیون نفر رسیده است. با توجه به چهره‌ای که این مرکز زیبا نزد مجامع بین المللی کسب کرده است، توریست‌ها بدون توجه به سلیقه شخصی خود به عنوان دوست‌دار هنر یا بی‌علاقه به آن، طی تور بانکوک خود از این مرکز فرهنگ و هنر پایتخت تایلند دیدن می‌کنند.

ایجاد مرکز هنر و فرهنگ بانکوک

در سال 1995، به دستور نخست وزیر وقت، پرو‌ژه‌ای با نام مرکز هنر (The Art Center) متولد شد. بعد از این توافق‌نامه که مرکز هنر و فرهنگ بانکوک معاصر باید در نزدیکی پیوندگاه محله Pathumwan بنا شود، پروژه در سال 2001 و بعد از انتخاب فردی دیگر به عنوان نخست وزیر متوقف شد. تقاضای وی، وجود فضای خرده‌فروشی تجاری و حضور سرمایه‌گذاران خصوصی بود. سازمان های فرهنگی، هنرمندان، دانش آموزان و دانشجویان و رسانه‌های خبری دست به دست هم داده و با متوقف شدن پروژه ساخت مرکز هنر و فرهنگ بانکوک مخالفت کردند.

مطلب پیشنهادی: مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو

در سال 2004، فرد دیگری بر منصب نخست وزیری نشست و دستور داد مرکز فرهنگ و هنر پایتخت بر اساس همان طرح اولیه‌ای که مطرح شده بود پیش برود. در سال 2008، در نهایت بعد از تاخیر فراوان، مرکز افتتاح شد. هدف اولیه از تاسیس چنین مرکزی، فراهم کردن موقعیت برای ملاقات هنرمندان و مردم عادی بود تا به وسله ارائه برنامه‌های فرهنگی برای جامعه، به تداوم فرهنگی از گذشته تا به امروز بها داده شود. در فهرست اهداف ساخت مرکز فرهنگ و هنر بانکوک ایجاد راه‌هایی جدید برای انجام گفت و گوی فرهنگی به خوبی می‌درخشید. روی هم رفته، ایجاد مکانی به منظور تبادلات فرهنگی بین هنرمندان و هنرمندان با مردم عادی، اصلی‌ترین هدف از ساخت مرکز هنر و فرهنگ تایلند بود.

در سال 2005، پروژه ساخت مرکز با سرمایه 510 میلیون بات (16 میلیون دلار) آغاز شد. تبدیل بانکوک به شهری فرهنگی از جمله متعالی‌ترین اهداف ساخت مرکز فرهنگ و هنر بانکوک با وجود هزینه گزاف آن به شمار می‌رفت. از آن زمان به بعد، شهرداری بانکوک به جز سال‌های 2009، 2010 و 2017، هر سال 40 میلیون بات (1.2 میلیون دلار) به این مرکز فرهنگی تخصیص می‌داد. البته بودجه 40 میلیون باتی برای هزینه‌های مرکز کافی نبود، به طوری که هزینه سالیانه آن از زمان تاسیس، بین 75 الی 90 میلیون بات تغییر می‌کرد. با این حال، کسری بودجه هر سال از طریق اهداکنندگان و شرکت‌های اسپانسر برطرف می‌شد.

در سال 2018، تخصیص یک 40 میلیون بات دیگر به مرکز فرهنگ و هنر پایتخت شهر سبب برخواستن اعتراض فرماندار کل پلیس تایلند شد. وی اعلام کرد دولت، هر سال 40 میلیون بات به مرکز فرهنگ و هنر تخصیص می‌دهد، در حالی که اگر این بودجه در اختیار ما قرار داشت، بهتر قادر به مدیریت آن برای اداره مرکز بودیم. درخواست اصلی وی در واقع این بود که مرکز باید به دست خود مسئولان شهرداری اداره شود.

توضیحات
نمایش بیشتر

*مرکز فرهنگ و هنر بانکوک را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
7 نفر به این امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
2 نفر
عالی
4 نفر
خوب
1 نفر
متوسط
0 نفر
بد
0 نفر
دیدگاه ها
شما اولین دیدگاه رو در مورد مرکز فرهنگ و هنر بانکوک بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
نقشه گوگل
مکان های نزدیک مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

اردیبهشت ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 

مرکز فرهنگ و هنر بانکوک

لطفا منتظر بمانید...