یادبود دموکراسی بانکوک

Bangkok Democracy Monument

امتیاز ۱۵ نفر ۳.۵ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
بانکوک
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
یادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشتیادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشتیادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشتیادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشتیادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشتیادبود دموکراسی بانکوک - Bangkok Democracy Monument - بیسان گشت

معرفی یادبود دموکراسی بانکوک

یادبود دموکراسی بانکوک (Bangkok Democracy Monument) در مرکز پایتخت تایلند واقع شده و امکان بازدید عموم مردم از آن وجود دارد. در ادامه بیشتر با تاریخچه و ویژگی‌های این بنا آشنا خواهیم شد.

بنای دموکراسی تایلند یک چهارراه فلکه‌ای به خود اختصاصی داده و شرق و غرب خیابان Ratchadamnoen را در چهارراه خیابان Dinso به یکدیگر متصل می‌کند. موقعیت جغرافیایی یادبود دموکراسی بانکوک به گونه‌ای است که حین تور تایلند خود حتما آن را خواه ناخواه خواهید دید، چرا که در میانه مسیر بین وات فرا کائو (Wat Phra Kaew) و معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک قرار گرفته است. توصیه می‌شود در سفر خود به تایلند بازدید از این دو مکان دیدنی را هرگز از دست ندهید، به همین دلیل حین طی کردن مسیر بین آن‌ها، قطعا یادبود دموکراسی بانکوک را نیز خواهید دید.

ساخت یادبود دموکراسی بانکوک

در صورت آشنایی با تاریخچه تایلند، احتمالا دلیل ساخت این بنا را حدس زده‌اید. در سال 1932 میلادی، بدون هر گونه درگیری، آشوب‌های خیابانی و درگیری‌های کشنده، زیر بنای سیاسی کشور از حالت سلطنت مطلقه به سلطنت مشروطه تغییر پیدا کرد. در واقع پیش از این اتفاق، کشور به شکلی استبدادی تنها در اختیار یک نفر قرار گرفته بود و دستور فرمانروا بر همه چیز ارجحیت داشت. بعد از آن، دموکراسی برقرار شد. هفت سال بعد و در سال 1939 میلادی، یادبود دموکراسی بانکوک برای گرامیداشت این رویداد بزرگ ساخته شد. پیش از آن کشور را با نام سیام می‌شناختند، اما نام آن در ادامه رخ دادن یک رویدادی سیاسی به این بزرگی، تغییر پیدا کرد.

بنای دموکراسی تایلند به دست Maeo Aphaiyawong ساخته شد. برادر این معمار یعنی Khuang Aphaiyawong یکی از اعضای اصلی حکومت دیکتاتوری آن زمان سیام بود. جالب است بدانید یادبود دموکراسی بانکوک اگرچه امروز با وجود تعدد ساختمان‌ها و سازه‌های تکنولوژیک بزرگ و معروف شهر، همچنان یکی از جاذبه‌های دیدنی پایتخت تایلند به شمار می‌رود، اما در زمان ساختش نه تنها محبوبیت چندان زیادی نداشت، بلکه برای بسیاری نیز دردسرساز شده بود. دلیل این امر، بیرون کردن مردم از خانه‌ها و مغازه‌های خود در اطراف محل ساخت سازه برای حدود دو ماه بود! یکی دیگر از دلایل حس بد مردم نسبت به این سازه، قطع صدها درخت از منطقه به منظور ایجاد فضایی برای ساخت بنای دموکراسی بود. این در حالی است که در آن زمان، بانکوک از نظر آب و هوا وضعیت خوبی نداشت و بسیار سوزان بود، به همین دلیل درون شهر نیاز به چندین هکتار درخت احساس می‌شد.

بخشی مرکزی بنا، نمادی از مجموعه قوانین دست‌نویسی است که بعد از تبدیل سلطنت مطلقه به مشروطه نوشته شد و اکنون روی ظرفی طلایی نگهداری می‌شود. حال این قوانین، توسط چهار سمبل شبیه به بال محافظت می‌شوند (چهار قسمت بلند قامت اطراف بخش مرکزی یادبود دموکراسی). ساخت چهار بال محافظ نیز بدون دلیل نبوده است. آن‌ها نمادی از چهار نیروی نظامی اصلی تایلند یعنی پلیس، نیروی زمین، نیروی هوایی و نیروی دریایی به شمار می‌روند. ارتفاع این چهار بال 24 متر است. حتی انتخاب میزان بلندی یادبود دموکراسی بانکوک نیز بدون دلیل نبوده است! این عدد، نمایانگر تصویب قانون سلطنت مشروطه در روز بیست و چهارم ژوئن سال 1932 است. بخش میانی چندان بلند نیست و تنها 3 متر ارتفاع دارد. در تقویم سنتی تایلند، ژوئن سومین ماه سال به شمار می‌رفت، در نتیجه کوتاه قد بودن بخش میانی نیز علتی مشخص داشته است.

پیشتر، 75 پرتاب‌کننده توپ‌های جنگی در اطراف حلقه در بر دارنده یادبود دموکراسی وجود داشت. این عدد، دو رقم کوچکتر سال وقوع رویداد سیاسی بر اساس تقویم بودایی (2475) است. شش دروازه بخش میانی سازه، نمایشگر شش قانون رژیم دیکتاتوری قبلی یعنی استقلال، صلح داخلی، برابری، آزادی، اقتصاد و تحصیل به شمار می‌رود.

توضیحات
نمایش بیشتر

*یادبود دموکراسی بانکوک را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
15 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
2 نفر
عالی
5 نفر
خوب
6 نفر
متوسط
2 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد یادبود دموکراسی بانکوک


شما اولین دیدگاه رو در مورد یادبود دموکراسی بانکوک بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت یادبود دموکراسی بانکوک روی نقشه

مکان های نزدیک یادبود دموکراسی بانکوک

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

سایر دیدنی های نزدیک به یادبود دموکراسی بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک
Bangkok The Grand Palace
موزه پزشکی سیریراج بانکوک
Bangkok Siriraj Medical Museum
عمارت ویمانمک بانکوک
Bangkok Vimanmek Mansion
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
Bangkok Art and Culture Centre
موزه مادام توسو بانکوک
Bangkok Madame Tussauds Museum
آکواریوم بانکوک
Sea Life Bangkok Ocean World
یادبود پیروزی بانکوک
Bangkok Victory Monument

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
مهر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

یادبود دموکراسی بانکوک

لطفا منتظر بمانید...