زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام)

Bangkok Erawan Shrine

امتیاز ۲۱ نفر ۳.۳ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
بانکوک
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) - Bangkok Erawan Shrine - بیسان گشتزیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) - Bangkok Erawan Shrine - بیسان گشتزیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) - Bangkok Erawan Shrine - بیسان گشت

زیارتگاه اراوان بانکوک (Bangkok Erawan Shrine) که آن را با نام معبد تائو ماها فرام (Thao Maha Phrom Shrine) نیز می‌شناسند، یکی از معابد پایتخت تایلند بوده و مجسمه‌ای از فرا فرام را در خود جای داده است.

فرا فرام را باید نسخه تایلندی مجسمه برهما دانست. برهما در فرهنگ هند، آفریدگار تلقی می‌شود. معمولا در زیارتگاه اراوان بانکوک و در مقابل مجسمه فرا فرام، گروهی به رقص می‌پردازند که بخشی از مراسم و آداب و رسوم فرهنگ تایلند به شمار می‌رود. متاسفانه در سال 2015، انفجار یک بمب در نزدیکی زیارتگاه اراوان سبب کشته شدن 20 نفر و زخمی شدن 125 نفر شد.

اطلاعاتی بیشتر از زیارتگاه اراوان بانکوک

معبد تائو ماها فرام در نزدیکی هتل گرند حیات اراوان بانکوک واقع شده است. شرکت Hyatt Hotels یک شرکت چند ملیتی آمریکایی بوده و در سرتاسر دنیا و شهرهایی همچون دبی و استانبول نیز می‌توان هتل‌های آن را مشاهده کرد. شناخته شده بودن این نام سبب شده افراد زیادی طی تور بانکوک آن را برای اقامت در پایتخت تایلند انتخاب کنند. همچنین با اقامت در این هتل، به تعداد قابل توجهی از مکان‌های دیدنی شهر همچون زیارتگاه اراوان بانکوک دسترسی خواهید داشت.

این معبد به ایستگاه ایستگاه چیت لام (Chit Lom) سیستم ترن هوایی بانکوک بسیار نزدیک است. در واقع ایستگاه، در مکانی دارای چشم‌انداز به زیارتگاه اراوان بانکوک قرار دارد، به همین دلیل بعد از پیاده شدن و پیش از پایین آمدن پله‌ها به منظور ورود به معبد، می‌توانید از نمای بالایی، این مکان را مشاهده کنید. اطراف معبد اراوان بانکوک چند مجتمع و مرکز خرید بزرگ همچون مرکز خرید گایسورن، سنترال ورلد بانکوک و آمریکن پلازا قرار دارند.

جالب اینجاست که در حوالی معبد اراوان بانکوک، پنج زیارتگاه منحصر به خدایان هندی دیگر نیز وجود دارد؛ فرا لاکسمی (Phra Laksami)، فرا تریمورتی (Phra Trimurati)، فرا خانت (Phra Khanet)، فرا این (Phra In) و فرا نارای سانگ سوبان (Phra Narai Song Suban) این معابد هستند.

تاریخچه زیارتگاه اراوان بانکوک

ساخت زیارتگاه اراوان بانکوک به سال 1956 میلادی برمی‌گردد. این معبد به عنوان بخشی از اراوان هتل، که در اختیار دولت قرار دارد، ساخته شد. هدف از بنا کردن آن، جلوگیری از سرنوشت شومی بود که تصور می‌شد به خاطر ایجاد بنا در یک روز بدشگون، گریبان‌گیرش شده است. ساخت هتل، به خاطر چند اتفاق همچون افزایش هزینه‌ها، مجروح شدن کارگران و گم شدن کشتی ایتالیایی حاوی سنگ مرمر، که قرار بود در ساخت و ساز بنای هتل به کار برود، با تاخیر زیادی رو به رو شده بود. علاوه بر آن، در تقاطعی که زیارتگاه اراوان بانکوک قرار گرفته است، زمانی افراد مجرم، در معرض دید عموم قرار می‌گرفتند. همه این موضوعات سبب شد مردم، هتل اراوان را طلسم شده بپندارند.

در ادامه یک فرد طالع‌بین برای ایجاد زیارتگاه اراوان بانکوک توصیه کرد تا بلکه به این روش، با امواج منفی اطراف منطقه مبارزه شود. نکته جالب اینجاست که بعد از ساختن معبد اراوان بانکوک پروژه ایجاد هتل نیز بدون هرگونه دردسر و بروز حادثه پیش رفت. در سال 1987 میلادی، هتل اراوان تخریب شد و زمین تحت تصرف آن در اختیار هتل گرند حیات بانکوک قرار گرفت.

تخریب اراوان بانکوک

در سال 2006، فردی با چکش به جان زیارتگاه اراوان بانکوک افتاد، هر چند تماشاچیان و حاضران در محیط، در ادامه این فرد را در حد مرگ به صورت فیزیکی تنبیه کردند. در جریان این اتفاق، دو پاکبان خیابان‌های اطراف معبد دستگیر شدند. طی این حادثه دلخراش برای مردم معتقد تایلند، تنها بخشی از دامن مجسمه دست نخورده باقی ماند. گفتنی است این اتفاق، حوالی ساعت 1 بامداد رخ داده بود، به همین دلیل همانند روز، افراد زیادی در معبد حضور نداشتند.

بعد از کالبدشکافی بدن فرد ضارب، چند تتو با حروف عربی روی بدنش رویت شد. به همین دلیل پلیس تحقیقات بیشتر را به منظور پی بردن به مذهبی بودن یا نبودن انگیزه فرد آغاز کرد، چرا که یک احتمال، تعلق داشتن وی به گروهی از مسلمانان افراطی بود. با این حال پدر فرد خسارت‌زننده به مجسمه فرا فرام در زیارتگاه اراوان بانکوک مدعی شد فرزندش تحت درمان بوده و از یک سری بیماری روحی رنج می‌برده است و دلیل حمله وی به مجسمه مقدس نیس چیزی دیگری نیست. مدتی بعد یک مجسمه برهما دیگر، درست در زمانی که خورشید دقیقا بالای سر آن قرار داشت، در معبد قرار گرفت. گفته شد مجسمه جدید از گچ ساخته شده و ترکیبی از طلا، برنز و دیگر فلزهای گران‌بها همراه با تکه‌های از مجسمه تخریب شده پیشین در آن به کار رفته است. چندی بعد، یک کپی از مجسمه فقط با استفاده از فلز ساخته شد و در موزه ملی تایلند قرار گرفت.

حادثه انفجار در نزدیکی زیارتگاه اراوان بانکوک

در هفدهمین روز آگوست سال 2015 و در ساعت 18:55، بمبی دست‌ساز حاوی 3 کیلوگرم تی ان تی، که داخل یک کوله پشتی قرار داشت، در اطراف معبد قرار داده شد. این اتفاق، به کشته شدن 25 نفر و زخمی شدن 125 نفر ختم شد. تیم چک و خنثی در ادامه دو شی مشکوک دیگر را در آن حوالی مورد بررسی قرار داد، اما بمب دیگری یافت نشد. فرضیه یک تحلیلگر این بود که حمله به دست پان ترکیسم صورت گرفته است. پان ترکیسم یک ایدئولوژی ملی‌گرایانه و توسعه‌خواهانه است بوده و رویای آن، اتحاد تمام مردمان ترک تبار یا دارای زبان ترکی است، به طوری که همگی تحت یک ملت و رهبری واحد در دولتی واحد و مستقل متحد شوند. هدف آن‌ها، تلافی کردن دیپورت کردن اویغورها به چین توسط دولت تایلند بود، به جای این که به آن‌ها اجازه بدهد به ترکیه پناه ببرند.

توضیحات
نمایش بیشتر

*زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
21 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
3 نفر
عالی
6 نفر
خوب
6 نفر
متوسط
6 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام)


شما اولین دیدگاه رو در مورد زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام) روی نقشه

مکان های نزدیک زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام)

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

سایر دیدنی های نزدیک به زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام)

آکواریوم بانکوک
Sea Life Bangkok Ocean World
موزه مادام توسو بانکوک
Bangkok Madame Tussauds Museum
برج بایوکه بانکوک
Bangkok Baiyoke Tower II
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
Bangkok Art and Culture Centre
یادبود پیروزی بانکوک
Bangkok Victory Monument
برج ماهاناخن بانکوک
Bangkok MahaNakhon Tower

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

مرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 

زیارتگاه اراوان بانکوک (معبد تائو ماها فرام)

لطفا منتظر بمانید...