محله و بازار پات پونگ بانکوک

Bangkok Patpong

امتیاز ۱۷ نفر ۳.۸ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
بانکوک
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
محله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشتمحله و بازار پات پونگ بانکوک - Bangkok Patpong - بیسان گشت

محله و بازار پات پونگ بانکوک (Bangkok Patpong) جز معدود مناطق بانکوک است که هم برای توریست‌ها و هم برای مردم محلی جذابیت دارد. در پات پونگ تایلند مکان‌های تفریحی متفاوتی همچون یک بازار شبانه پررفت و آمد پیدا خواهید کرد.

پات پونگ یک منطقه سرگرمی و تفریحی در پایتخت تایلند است. بیشتر افراد رفت و آمدکننده به این منطقه را توریست‌ها و افراد مهاجر تشکیل می‌دهند. برای جلب توجه بیشتر توریست‌ها، یک بازار شبانه نیز در پات پونگ بانکوک وجود دارد. این محله را باید متشکل از دو خیابان موازی و کنار هم دانست که یک سر آن‌ها به منطقه و خیابان سیلوم (Silom) و طرف دیگرش به خیابان سوریانگ (Surawong) ختم می‌شود. سومین خیابان این منطقه از سمت مخالف سورینگ شروع می‌شود. محله پات پونگ بانکوک در فاصله پیاده روی از ایستگاه Sala Daeng و ایستگاه Si Lom از سیستم قطار هوایی شهر، قرار دارد. این دو ایستگاه به ترتیب جزو خط‌ سیلوم (Silom Line) و خط آبی (MRT Blue Line) هستند. پیشنهاد می‌کنیم طی تور بانکوک خریداری شده حداقل رفتن به بازار شبانه این منطقه را فراموش نکنید.

جذابیت‌ها و تاریخچه محله پات پونگ بانکوک

در خیابان پات پونگ 1 و پات پونگ 2 رستوران‌ها و بارهای متعددی وجود دارند. سومین خیابان سوی جاروان (Soi Jaruwan) نام دارد، هر چند بیشتر آن را به نام پات پونگ 3 می‌شناسند. با این حال، معروف‌ترین نام آن سیلوم سوی 4 (Silom Soi 4) است. جالب است بدانید نام این منطقه، از روی خانواده‌ای که اغلب قسمت‌های محله به آن‌ها تعلق دارد، گرفته شده است. خانواده پات پونگ پانیچ (Patpongpanich) در سال 1946 میلادی از جزیره هانیان چین به پایتخت تایلند مهاجرت کرده و این منطقه را خریداری کردند. در آن زمان، اینجا زمینی تقریبا بی آب و علف و دور افتاده در حومه شهر بود، به طوری که یک کانال و خانه‌ای چوبی تنها ویژگی‌های آن محسوب می‌شدند! اما خانواده Patpongpanich خیابانی در آنجا ساخت که اکنون پات پونگ 1 نام دارد. در واقع اولین خیابان محله به دست این خانواده ایجاد شد. آن‌ها در این خیابان تعداد زیادی مغازه ساخته و به دیگر افراد اجاره دادند. دومین خیابان چندی بعد به منطقه اضافه شد. در حال حاضر، این دو خیابان جزو اموال خصوصی خانواده یاد شده محسوب می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را تنها خیابان‌هایی در پایتخت تایلند دانست. پات پونگ 3 و سوی تانیا (Soi Thaniya) در اختیار خانواده Patpongpanich نیست.

محله پات پونگ جزو مناطقی است که افراد زیادی با مقاصد جنسی به آن پا می‌گذارند. همچنین سومین خیابان منطقه از سال‌ها پیش محل تجمع افراد همجنس باز مرد بوده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم پیش از رفتن به خیابان‌های Patpong این موضوعات را مد نظر داشته باشید. اگر این موضوعات به شدت برایتان منزجرکننده بوده و ترجیح می‌دهید به هیچ عنوان با صحنه‌های تحریک‌کننده از نظر جنسی رو به رو نشوید، از دیگر مناطق پایتخت تایلند دیدن کنید. این شهر، از 50 قسمت بزرگ تشکیل شده و مکان‌های دیدنی کاملا سالمی دارد!

سال‌ها قبل، خانه چوبی که در همان ابتدای خرید خانواده Patpongpanich در محله پات پونگ بانکوک وجود داشت تخریب و کانال قدیمی نیز به منظور ایجاد فضا برای ساخت مغازه‌های بیشتر، پر شد. محله پات پونگ در ابتدا تنها یک منطقه تجاری ساده بود، اما افزوده شدن تعداد زیادی بار به آن سبب شد کسب و کارهای بیشتری به فعالیت مشتاق شوند. تا سال 1968، تعداد قابل توجهی باشگاه شبانه در محله ایجاد شد. این موضوع باعث شد سربازان آمریکایی که در پایتخت تایلند سکونت داشتند، در زمان‌های مرخصی از خدمت خود برای تفریح و گذران وقت به محله پات پونگ بیایند.

دوران اوج و اهمیت این محله را باید بین دهه 1970 و 1980 میلادی دانست. با وجود زنده بودن تعداد زیادی از محله‌های بانکوک در شب‌ها و وجود بازارهای شبانه متعدد در شهر، طی مدت زمان یاد شده اغلب توریست‌ها برای شب گردی به این محله می‌آمدند. البته این رفت و آمد به لطف وجود بازار شبانه پات پونگ همچنان پررونق و زیاد است. اوایل دهه 1990، خانواده Patpongpanich پیاده رو خیابان پات پونگ 1 را به یک فروشگاه شبانه تبدیل کرد و بیشتر فضاهای آن را به دستفروشان اجاره داد. این تصمیم سبب شد منطقه پات پونگ تپش و جنب و جوش همیشگی زندگی شبانه را از دست بدهد. البته محله همچنان شلوغ و پررفت و آمد باقی مانده بود، اما توریست‌ها نه برای شب نشینی، بلکه برای خرید کردن به آن وارد می‌شدند. ایجاد خیابان‌ سوی کاوبوی (Soi Cowboy) و نانا پلازا (Nana Plaza) در سمت دیگری از شهر سبب شد محله پات پونگ بانکوک رفته رفته جذابیت پیشین خود را از دست بدهد.

در سال 2004 این منطقه تبدیل به محله‌ای برای تفریح و سرگرمی شد. به این ترتیب، بارهای محله پات پونگ بانکوک اجازه پیدا کردند تا ساعت 2 بامداد به فعالیت ادامه بدهند، به جای این که مجبور باشند همچون بارهای دیگر مناطق، راس ساعت 12 شب یا در بهترین حالت 1 بامداد، کرکره‌ها را پایین بیاورند.

بازار شبانه پات پونگ بانکوک

افرادی که به شب گردی و شب زنده‌داری تمایل زیادی دارند، بیشترین لذت را از تور تایلند خود خواهند برد. اغلب خیابان‌های بیشتر شهرهای این کشور مخصوصا پایتخت آن، تا پاسی از شب شدیدا زنده و سرحال است. در بانکوک مراکز خرید لوکس و بسیار بزرگ زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه می‌توان به مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک و مرکز خرید سیام پاراگون بانکوک اشاره کرد که در دنیا، جزو بزرگترین‌ مال‌ها محسوب می‌شوند. با این حال، بازارهای سنتی و شبانه این شهر جذابیت خاصی برای توریست‌ها دارند. کافی است به مناطقی که بازارهای شبانه در آن‌ها برپا می‌شوند پا بگذارید تا جذابیت لامپ‌های رنگی و چراغانی‌های آن‌ها شما را مجذوب خود کند. از بین چند بازار شبانه شناخته شده پایتخت تایلند، بازار شبانه پات پونگ بانکوک را به جرات می‌توان محبوب‌ترین دانست. در این بازار، فروشندگان از ساعت 18 به بعد ظاهر شده و بساط خود را حوالی ساعت 22 برمی‌چینند. به همین دلیل زمان چندان زیادی برای گشت و گذار در آن نخواهید داشت.

می‌توانید برای همه افرادی که در پی خرید سوغاتی از تایلند برایشان هستید، تماما از بازار شبانه پات پونگ بانکوک خرید کنید! البته فراموش نکنید فروشندگان اینجا به ارائه اجناس فیک علاقه زیادی دارند، به همین دلیل به منظور خرید لباس‌های مارک‌دار و خاص بهتر است به مجتمع‌های تجاری همچون سیام پاراگون بروید. با این حال، خرید اجناس خاص ارائه شده در این بازار شبانه به عنوان سوغاتی، شدیدا پیشنهاد می‌شود! همچنین اگر توریست و خارجی بودنتان برای فرد فروشنده عیان شده است، به احتمال زیاد قیمت اعلام شده برای هر محصول بالاتر از قیمت واقعی است! پس یا با فردی آشنا و محلی برای خرید به محله پات پونگ رفته یا تا می‌توانید با فروشنده چانه بزنید. ممکن است در نهایت محصول 50 دلاری اولیه را 10 دلار خریداری کنید!

توضیحات
نمایش بیشتر

*محله و بازار پات پونگ بانکوک را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
17 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
6 نفر
عالی
5 نفر
خوب
3 نفر
متوسط
3 نفر
بد
0 نفر
دیدگاه ها
شما اولین دیدگاه رو در مورد محله و بازار پات پونگ بانکوک بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
نقشه گوگل
مکان های نزدیک محله و بازار پات پونگ بانکوک
 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو
سایر دیدنی های نزدیک به محله و بازار پات پونگ بانکوک
برج ماهاناخن بانکوک
Bangkok MahaNakhon Tower
آکواریوم بانکوک
Sea Life Bangkok Ocean World
موزه مادام توسو بانکوک
Bangkok Madame Tussauds Museum
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
Bangkok Art and Culture Centre
برج بایوکه بانکوک
Bangkok Baiyoke Tower II
یادبود پیروزی بانکوک
Bangkok Victory Monument

تازه های بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
تیر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

محله و بازار پات پونگ بانکوک

لطفا منتظر بمانید...