موزه پزشکی سیریراج بانکوک

Bangkok Siriraj Medical Museum

امتیاز ۲۷ نفر ۳.۹ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
بانکوک
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
موزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشتموزه پزشکی سیریراج بانکوک - Bangkok Siriraj Medical Museum - بیسان گشت

معرفی موزه پزشکی سیریراج بانکوک

موزه پزشکی سیریراج بانکوک (Bangkok Siriraj Medical Museum) را با نام موزه مرگ (Museum of Death) می‌شناسند! موزه پزشکی تایلند یکی از متفاوت‌ترین موزه‌هایی است که در طول عمرتان دیده‌اید!

بازدید از موزه پزشکی سیریراج بانکوک برای عموم مردم امکان‌پذیر بوده و دانشجویان و حتی متخصصان حوزه پزشکی، به آن به چشم منبعی غنی به منظور کسب اطلاعات و مخصوصا دانش تجربی بیشتر، نگاه می‌کنند. موزه پزشکی سیریراج بانکوک را می‌توان مجموعه‌ای بزرگ دانست که در اصل از پنج موزه تشکیل می‌شود؛ موزه آسیب شناسی الیس (Ellis Pathological Museum)، موزه کالبدشکافی کانگ‌دان (Congdon Anatomical Museum)، آزمایشگاه و موزه تاریخی سود سانگ‌ویجین (Sood Sangvichien Prehistoric Museum)، موزه انگل شناسی (Parasitology Museum) و موزه پزشک قانونی (Songkran Niyomsane Forensic Medicine Museum) پنج بخش اصلی تشکیل‌دهنده موزه پزشکی تایلند به شمار می‌روند. پزشکانی که به تور تایلند می‌روند، به محض رسیدن به پایتخت کشور، سینه‌خیز به سمت این موزه خواهند رفت!

موزه آسیب شناسی الیس

این در ابتدا بخشی از دانشگاه سیریراج بود. موزه آسیب شناسی الیس به دست پروفسور آلر جی الیس، یک آسیب شناسی آمریکایی، تاسیس شد. پیش از تاسیس آن، پروفسور آمریکایی نام برده با هدف در اختیار داشتن یک سری نمونه برای ارائه در کلاس درس آسیب شناسی خود، شروع به جمع‌آوری نمونه‌هایی از اعضای بدن بیماران مختلف کرد. در این قسمت از موزه پزشکی سیریراج بانکوک با کشنده‌ترین قاتلان مردم تایلند، بیماری‌های قلبی و انواع سرطان و علل بروز آن‌ها، آشنا خواهید شد. برای بازدیدکنندگان، جالب‌ترین و شاید ناراحت‌کننده‌ترین بخش، مشکلات مادرزادی که سبب به دنیا آمدن انس‌هایی ناقص شده‌اند، محسوب می‌شود. در ادامه، برای هر یک از بیماری‌ها، یک سری روش درمان معرفی شده و چگونگی پیشگیری از آن‌ها تشریح خواهد شد.

موزه کالبدشکافی کانگ‌دان

هسته مطالعات حوزه پزشکی، شناخت آناتومی بدن انسان است. این قسمت از موزه پزشکی سیریراج بانکوک به دست دکتر ادگار داویدسون کانگ‌دان تاسیس شده و کلکسیونی متشکل از 2 هزار عضو و قسمت مختلف بدن وجود دارد! برای دانشجویان و حتی متخصصان، کمتر مجموعه‌ این چنینی بسیار مفید خواهد بود. موزه کالبدشکافی کانگ‌دان کمک می‌کند پزشکان به خوبی با آناتومی بدن انسان آشنا شوند. در اینجا، ساختار آناتومیک تمام سیستم‌های بدن انسان وجود دارند. آن‌ها شکل اعضای مختلف بدن از زمان رشد آن‌ها در جنین تا زمان به اتمام رسیدن رشدشان را نشان می‌دهند.

پزشکان با گشت و گذار در قسمت کالبدشکافی موزه پزشکی سیریراج بانکوک می‌توانند با اشکال و اندازه عضلات مختلف بدن آشنا شده و به ساختار آن‌ها پی ببرند. یکی از بخش‌های این موزه که جزو معدود نمونه‌های موجود در سراسر دنیا شناخته می‌شود، کالبدشکافی تمام سیستم عصبی بدن انسان و سیستم شریانی (خون‌رسانی) بدن است.

آزمایشگاه و موزه تاریخی سود سانگ‌ویجین

در سال 1960 میلادی، دکتر سود سانگ‌ویجین، یک متخصص کالبدشکافی و انسان شناسی، به تیم حفاری مشغول در سایت باستانی Chorakhe Phueak ملحق شد. از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین سایت‌های کشف شده مربوط به ماقبل تاریخ در کشور تایلند یاد می‌کنند. دکتر سود سانگ‌ویجین در این ماموریت فرصت پیدا کرد روی ابزارها، زیورآلات و محصولات سفالی که به همراه خروارها اسکلت انسان دفن شده بودند تحقیق کند. اشیای جمع‌آوری شده از سایت باستانی Chorakhe Phueak اولین کلکسیون نمایشی این قسمت از موزه پزشکی سیریراج بانکوک بودند. موزه در سال 1972 به روی عموم مردم باز شد.

بازدیدکنندگان این بخش موزه پزشکی سیریراج با تماشای آثار به نمایش در آمده در آن، قادر به تصور سبک زندگی تمدن‌های باستانی خواهند بود. ابزارهای به نمایش کشیده شده در موزه به عهدهای متفاوتی تعلق دارند. قدمت برخی از آن‌ها به یک میلیون سال قبل، زمان پیدایش انسان‌های بدوی و نخستین، برمی‌گردد. روی هم رفته آثار تاریخی بسیار بسیار قدیمی این بخش را می‌توان به سه دسته مربوط به پارینه سنگی، مربوط به عصر حجر و متعلق به نوسنگی تقسیم کرد. برای دیوانگان تاریخ که علاقه شدیدی به اشیای باستانی بسیار قدیمی دارند، بازدید از این قسمت موزه پزشکی سیریراج بانکوک پیشنهاد می‌شود.

موزه انگل شناسی

این موزه نیز به شکلی مشابه بنا شد. پزشک موسس آن، انگل‌های یافت شده از بدن بیماران خود را جمع‌آوری کرد و در قالب یک کلکسیون درآورد. درباره زیستگاه طبیعی و چرخه زندگی هر انگل اطلاعات مفیدی ارائه شده است. به همین دلیل دانشجویان با گشت و گذار در موره قادر خواهند بود راه چند ساله را طی یک شب بروند. گستره بسیار وسیعی از انگل‌ها با ابعاد مختلف در این قسمت موزه پزشکی سیریراج بانکوک در معرض دید قرار گرفته‌اند. برخی از آن‌ها بسیار بزرگ و وحشتناک بوده و برخی دیگر هرگز بدون چشم مسلح قابل رویت نیستند. درباره حشرات و حیوانات ناقل هر انگل و روش‌های ورود آن‌ها به بدن انسان‌ توضیحات مفصلی ارائه شده است.

موزه پزشک قانونی

در اینجا روش‌های علمی و پزشکی به منظور کشف دلایل مرگ‌های غیر طبیعی مورد بحث قرار می‌گیرند. در این قسمت موزه پزشکی سیریراج بانکوک جمجمه و اعضای بدن مختلفی در جعبه‌های شیشه‌ای در معرض دید قرار گرفته‌اند. بسیاری از آن‌ها متعلق به قربانیان حادثه‌های جنایی هستند. آن‌ها در واقع شواهدی هستند که پزشک موسس موزه در راستای تحقیقات خود جمع‌آوری کرده بود.

در موزه پزشک قانونی موزه پزشکی سیریراج بانکوک مومیایی اولین قاتل سریالی تایلند مدرن قرار دارد. Si Ouey Sae Urng فردی چینی و متولد سال 1927 بود و بین سال‌های 1954 الی 1958 میلادی، در قسمت‌های مختلف شهر بانکوک، نزدیک به 7 کودک را به قتل رساند. او در سال 1958، وقتی بعد از قتل یک پسر بچه هشت ساله قلب، کلیه و کبدش را برای خوردن بیرون آورده بود، دستگیر شد.

توضیحات
نمایش بیشتر

*موزه پزشکی سیریراج بانکوک را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
27 نفر به این امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
12 نفر
عالی
5 نفر
خوب
5 نفر
متوسط
5 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد موزه پزشکی سیریراج بانکوک


شما اولین دیدگاه رو در مورد موزه پزشکی سیریراج بانکوک بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت موزه پزشکی سیریراج بانکوک روی نقشه

مکان های نزدیک موزه پزشکی سیریراج بانکوک

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

سایر دیدنی های نزدیک به موزه پزشکی سیریراج بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک
Bangkok The Grand Palace
عمارت ویمانمک بانکوک
Bangkok Vimanmek Mansion
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
Bangkok Art and Culture Centre
موزه مادام توسو بانکوک
Bangkok Madame Tussauds Museum

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
مهر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

موزه پزشکی سیریراج بانکوک

لطفا منتظر بمانید...