?>

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

HEYDAR ALIYEV CENTER

امتیاز 1 نفر من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
باکو - خیابان حیدر علی اف
+994 12 505 60 01
مشاهده عکس های بیشتر
نقشه گوگل
مرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشتمرکز فرهنگی حیدر علی اف - HEYDAR ALIYEV CENTER - بیسان گشت
بر اساس قیمت بر اساس تاریخ

مرکز فرهنگی حیدر علیف (حیدر علی اف) نه تنها در باکو، بلکه در کل جهان یکی از دیدنی‌ترین نقاط برای توریست ها محسوب می‌شود. این سازه بسیار زیبا دارای مساحت زیادی بوده و سال‌ها است تبدیل به نمادی از آذربایجان و باکوی مدرن شده است. معماری فوق‌العاده خاص و استثنایی مرکز فرهنگی حیدر علیف سبب شده از زمان ساخت آن، همه ساله شاهد قرارگیری نام مرکز در بین زیباترین و بهترین معماری های سال باشیم.

مرکز فرهنگی حیدر علیف از يک سالن کنفرانس، يک موزه، يک کتابخانه و پارکی به مساحت 9 هکتار تشکیل شده است. طراحی منحنی و کاملا خاص آن سبب شده این مرکز به یکی از مدرن‌ترین سازه ها در سراسر دنیا تبدیل شود. زها حديد (Zaha Hadid) معمار معروف بریتانیایی - عراقی، طراحی این مرکز را عهده‌دار بود. این مسئولیت در سال 2007 و بعد از برگزاری یک مسابقه به این بانوی معمار سپرده شد.

شکل ظاهری مرکز فرهنگی حیدر علیف شبیه به یک موج صعودی است که از زمین به سوی آسمان کشیده می‌شود. این موج بعد از صعود، مجددا با سرعتی پایین‌تر از آسمان به سمت زمین برمی‌گردد. بعد از استفاده از یک تور باکو و سفر به این شهر زیبا، در صورت عدم مراجعه و دیدن از مرکز فرهنگی حیدر علیف ، بدون شهر سفر خود را بدون نتیجه گذاشته‌اید. با تهیه یک بلیط قادر خواهید بود از قسمت های مختلف این مرکز فرهنگی همچون موزه بزرگ آن دیدن کنید.

مرکز فرهنگی حیدر علی اف ساختمانی به مساحت صد هزار متر مربع است که تمامی توابع آن همراه با ورودی های مرکز به صورت چین هایی در یک سطح متوالی نمایان شده‌اند. بعد از مطرح شدن طرح، ارائه طرح اولیه و معماری مد نظر و در ادامه چند سال ساخت آن، مرکز فرهنگی حیدر علیف سرانجام در سال 2012 به صورت رسمی افتتاح شد.

البته در اصل، شرکت معماری زاها حدید موفق شد مسئولیت طراحی مرکز فرهنگی حیدر علیف را بر عهده بگیرد. یکی از افتخارات بزرگ ما، حضور بانویی ایرانی در طراحی این مرکز بوده است. خانم سارا شیخ اکبری جزو تیم طراحی زها حدید بوده و مسئولیت بزرگ طراحی داخلی مرکز فرهنگی حیدر علی اف را بر عهده داشته است.

یکی از اهداف بنا کردن این سازه خارق‌العاده، تبدیل کردن آن به محلی به منظور برگزاری برنامه های فرهنگی مهم کشور آذربایجان بوده است. ساختار موج گونه آن در کل مرکز به چشم خورده و چه در حال حرکت بیرون از آن و چه حین حرکت درون مرکز به خوبی حس می‌شود.

امروز مرکز فرهنگی حیدر علی اف تبدیل به چهره آذربایجان و باکو شده است و هر فردی با مسافرت به این شهر، بدون شک بازدید از بخش های مختلف آن را از دست نمی‌دهد. توصیه می‌کنیم بعد از سفر به باکو، حتما چندین مرتبه از مرکز فرهنگی حیدر علیف دیدن کنید.

نمایش بیشتر

*مرکز فرهنگی حیدر علی اف را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

1 نفر به این امتیاز داده
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
0 نفر
عالی
0 نفر
خوب
0 نفر
متوسط
0 نفر
بد
0 نفر
دیدگاه ها

توجه : ممکن است بعضی دیدگاه ها از وبسایت های خارجی توسط متعرجمان بیسان گشت ترجمه شده باشد.

شما اولین دیدگاه رو در مورد مرکز فرهنگی حیدر علی اف بنویسین.
تصاویر ارسالی کاربران

مرکز فرهنگی حیدر علی اف 0 فالور 0 تصویر

نقشه گوگل
مکان های نزدیک مرکز فرهنگی حیدر علی اف
 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو
خیابان نظامی باکو مشاهده مسیر
مرکز خرید ساداراک مشاهده مسیر
سایر دیدنی های نزدیک به مرکز فرهنگی حیدر علی اف
چرخ و فلک باکو
Baku Ferris Wheel
بستن
امارات اولین پرواز در طولانی ترین مسیر جدید جهان را تکمیل می کند
رفتن از فرودگاه به مرکز شهر باکو
نمایش نور برج خلیفه تا دو ماه دیگر ادامه پیدا می‌کند
10 کاری که نباید در دبی انجام دهید
تور های هوایی دبی
ماه رمضان و مسافرت به دبی
تور دبی گردش با قایق
بهترین پارک ها در ابوظبی
امارت شارجه
مرد متهم به قتل همسرش در امارات به وسیله اسید، به مرگ محکوم شد

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

لطفا منتظر بمانید...