مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

Ibn Battuta Mall

امتیاز ۸۹ نفر ۳.۵ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
دبی خروجی 6 دهکده جبل علی
امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبیتصویر مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی
نقشه بیسان گشت

معرفی مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

مرکز خرید ابن بطوطه : یکی از جاذبه‌های توریستی شهر دبی در امارات متحده عربی مراکز خرید آن می باشد .هر ساله گردشگرانی که ازدبی دیدن می کنند سوغات فراوانی از بازارها و مراکز خرید دبی به کشورشان می برند .

یکی از این اماکن ، مرکز خرید ابن بطوطه (Ibn Battuta Mall) است که نام یک بازار بزرگ در دبی است .

این بازار در سال ۲۰۰۵میلادی افتتاح شد . مرکز خرید ابن بطوطه نام خود را از ابن بطوطه ، جهانگرد و محقق معروف جهان عرب گرفته است . ابن بطوطه در قرن ۱۴ میلادی در کشور مراکش زندگی می کرده و از دانشمندان برجسته جهان اسلام می باشد .

این مرکز خرید با مساحت ۱۲۰۰۰۰۰ فوت مربع (فقط برای فروشگاه‌هایش) دومین مرکز خرید بزرگ‌ جهان است و ۲۷۵ فروشگاه در این مرکز خرید اجناس مختلفی عرضه می کنند . جالب است بدانید که نخستین مرکز خرید بزرگ دنیا ، با نام “دبی مال” نیز در کشور امارات و در شهر دبی قرار دارد .

مرکز خرید ابن بطوطه به ۶ قسمت مختلف تفسیم شده بدین صورت که هر کدام از آن‌ها یاد آور ۶ کشوری است که ابن بطوطه به آن سفر کرده است . یعنی کشورهای چین ، شبه‌ قاره هند ، مصر، تونس ، آندلوس و البته ایران که در مسیر جاده ابریشم قرار داشتند .

در تصویر زیر پلان بازار ابن بطوطه را میبینیم که هر بخش آن مربوط به یک کشور است.

پلان بازار ابن بطوطه

رنگ قرمز مربوط به کشور چین است.

در این مرکز خرید یک مرکز نمایشگاهی بزرگ به اسم China Court وجود دارد که به صورت بازار محلی است و به محصولات محلی شامل هنر، عکاسی ، و لباس های قومی اختصاص دارد .

در محوطه مربوط به چین یک کشتی بادبانی به سبک معماری چین باستان قرار دارد که منظره ی زیبایی را برای علاقه مندان به عکاسی وسلفی رقم زده.

رنگ نارنجی مربوط یه کشور هند میباشد.

در این بخش هنر معماری هندی به زیبایی هرچه تمام در اجرا شده همچنین مجسمه یک فیل به همراه خرطوم متحرک و شخصی سوار بر آن ، زیبایی مجموعه را تکمیل کرده.

رنگ فیروزه ای مربوط ایران است.

قدم زدن در کوچه های ایرانی در کشور امارات و شهر دبی برای هموطنان عزیزمان حس دل انگیز و آشنایی دارد. حتی اگر برای یک روز هم به دبی سفر کرده و به این مکان بروید ، حتما دلتان برای ایران تنگ میشود.

بازدید این مجتمع تا اینجا ( چین و هند ) حس خوبی برای بازدید کنندگان به همراه دارد و همه به این فکر اند که چقدر زیبا معماری چین و هند در دبی اجرا شده. اما با ورود به محدوده ایران و مشاهده سبک معماری ایرانی ، ظرافت و هنر ایرانیان برای همه ی بازدید کنندگاه نمایان میشود و همه محو تماشای گنبد زیبای وسط بازار میشوند.

رنگ زرد مربوط به مصر است.

اگر به معماری مصر باستان علاقه مندید حتما در مورد مرکز تجاری وافی مال دبی خوانده اید و یا شنیده اید. شاید هم آنجا رفته باشید. اما فضایی از مصر باستان که مجتمع ابن بطوطه ساخته حتما به دلتان مینشید

رنگ سبز مربوط به تونس می باشد.

سقف این محوطه به شکل آسمان است. چقدر زیباست در کوچه های تونس با آسمانی آبی و نخل های بلند قدم بزنید و از معتبر ترین برند های روز جهان خرید کنید.

نگ سبز مربوط به تونس می باشد.

سقف این محوطه به شکل آسمان است. چقدر زیباست در کوچه های تونس با آسمانی آبی و نخل های بلند قدم بزنید و از معتبر ترین برند های روز جهان خرید کنید.

رنگ بنفش مربوط به آندلوس

آندلوس همان اسپانیای کنونیست. قسمت آندلوس ابن بطوطه مال زیاد بزرگ نیست و جالب ترین بخش آن یک میدان آب نمای سنگی بسیار زیباست.

در مجتمع تجای ابن بطوطه مجسمه هایی از دانشمندان و مشاهیری که ابن بطوطه با آنها دیدار کرده ساخته شده. یکی از آنها مجسمه “عباس بن فرناس” از پیشگامان امر پرواز در ناحیه آندلوس این مرکز خرید می باشد .

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل های نزدیک به مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

برای رزرو تور و یا هتل های اطراف مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی با آژانس بیسان گشت به شماره ۶۶۵۳۸۰۶۱-۰۲۱ تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )

*مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • ابتدای صفحه
 • تصاویر
 • معرفی
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
89 نفر به این خرید امتیاز داده اند

نظرات در مورد مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی


احسان بمانی
0 تشکر
" بازار ابن بطوطه با همه بازارهای دبی متفاوته. این بازار زمینه تاریخی داره و برای علاقه مندان به عکاسی جای خیلی خوبیه! "
مفید بود ؟ تشکر
mozhgan
0 تشکر
" من ماه گذشته اونجا بودم، عالی بود. این بازار با همه سلیقه ها جوره و گرون نیست. ما بعد از مدت ها خرید خوبی کردیم. شما می تونید چیزی که می خواین رو توی این بازار پیدا کنید. من عاشق این بازارم چون همه برندها رو داره و تاکسی سرویس داخل بازار هست که شما رو از یک سمت به سمت دیگه می بره.
"
مفید بود ؟ تشکر
سیروس مرزبان
0 تشکر
" هتل ما در JBR بود که خیلی به این بازار نزدیکه. یه بازار خوب و بزرگ با دکه های غذا و سوپرمارکت های بزرگ که طراحی داخلی زیبای اون بر اساس سفر های گردشگر بزرگ ابن بطوطه انجام شده.
"
مفید بود ؟ تشکر
احمد مهدوی
0 تشکر
" بازار ابن بطوطه بازار بزرگ دیگه ایه که شما می تونید توی دبی از اون دیدن کنید. مشخصه اصلی اون اینه که این بازار از بخش های "قومی" مثل چینی، ایرانی، هندی و غیره تشکیل شده. این بازار تمیزه و چندین ورودی داره. مغازه ها، رستوران ها، بوتیک ها، همه چیزی رو که شما از یک بازار انتظار دارید دارند. البته بزرگترین، زیباترین، و جدیدترین بازار دبی نیست، اما ارزش دیدن داره.
"
مفید بود ؟ تشکر
سمیرا شجاع آب
0 تشکر
" بازار خیلی بزرگ و خوبیه. با مترو و حدود 5 دقیقه پیاده روی می تونید به اونجا برسید. اینجا بازار مورد علاقه من توی دبیه چون مثل بقیه بازارها استرس مردم رو احساس نمی کنم. خیلی لذت بخشه که فقط توی این بازار راه بری و از مصر به ایران، تونس و بعد از اون به چین سفر کنی. انواع برندها اونجا هست. یک سوپرمارکت بزرگ هم داره.
"
مفید بود ؟ تشکر
مهسا دیرنیک
0 تشکر
" این بازار الهام گرفته از سفرهای یک گردشگر مراکشی مسلمان به نام ابن بطوطه است. شما می تونید محوطه چین رو با یه کشتی بزرگ، محوطه هند، مصر، و ایران و جاهای دیگه رو ببینید. از فرودگاه و مرکز شهر دوره اما به ایستگاه مترو نزدیکه.
"
مفید بود ؟ تشکر
جابر زاهدی
0 تشکر
" توی دبی، سوار متروی خط قرمز رنگ بشید، و به بازار ابن بطوطه برید و بازار شگفت انگیزی که مضمونش سفرهای ابن بطوطه بوده رو تجربه کنید. من شخصا عاشق این بازارم. از خرید کردن در اون و حس سفر به چند کشور دیگه لذت ببرید.
"
مفید بود ؟ تشکر
ندا مولوی
0 تشکر
" واقعا این بازار رو دوست داشتم. یکمی دور بود ولی یک ایستگاه مترو داره که از اونجا فقط حدود 4 دقیقه پیاده تا بازار راه هست. این بازار به بخش هایی تقسیم شده که هر کدوم با طراحی بی نظیر شبیه یک کشور درست شدند. بازار دوطبقه است و مغازه های زیادی داره. هرچند بیشتر به سبک غربی و ارپاییه تا سنتی. روی هم فته واقعا ارزش رفتن رو داره. شما تقریبا یک روز وقت لازم دارید تا بتونید کلش رو بگردید.
"
مفید بود ؟ تشکر
msoome saremi
0 تشکر
" بازار ابن بطوطه دوست داشتنی رویای یک عکاسه. مساحت این بازار 28000 متر مربعه و حداقل 250 مغازه داره. ویژگی جالب بازار شش بخش اون هست که نشان دهنده شش کشور مختلفه – چین، مصر، هند، ایران، اندلس و تونس. این بازار منحصر به فرد محلیه که شما می تونید به راحتی چند ساعتی رو صرف گشتنش کنید.
"
مفید بود ؟ تشکر
سام مسگرزاده
0 تشکر
" بازار بزرگیه که شما می تونید تم های مختلف از بخش های مختلف دنیا رو اونجا ببینید. چندین رستوران، قلیان کده، سینما، مرکز بولینگ و چیزهای دیگه هم داره.
"
مفید بود ؟ تشکر

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی روی نقشه

مشاهده نقشه لوگوی نقشه بیسان گشت

مکان های نزدیک مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو
مشاهده مسیر
مشاهده مسیر
مشاهده مسیر
مشاهده مسیر
مشاهده مسیر

سایر مجتمع تجاری های نزدیک به مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

مرکز تجاری دبی مارینا مال
Dubai Marina Mall
مشاهده مسیر
مجتمع تجاری سیتی سنتر معیصم دبی
City Center Meaisem
مشاهده مسیر
مجتمع تجاری امارات مال دبی
Mall of the Emirates
مشاهده مسیر
پارک طلا و الماس دبی
Dubai Gold and Diamond Park
مشاهده مسیر
مرکز تجاری تایم سكوير سنتر دبی
Times Square Center
مشاهده مسیر
رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

کانال تلگرام بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

آذر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
دی ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

امتیاز به مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

لطفا تصاویری فقط در مورد "مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی" ارسال نمایید

  مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

  لطفا منتظر بمانید...