قصر ییلدیز استانبول

Istanbul Yıldız Palace

امتیاز ۲۹ نفر ۳.۶ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
استانبول
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
قصر ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Palace - بیسان گشتقصر ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Palace - بیسان گشتقصر ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Palace - بیسان گشتقصر ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Palace - بیسان گشتقصر ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Palace - بیسان گشت

قصر ییلدیز استانبول (Istanbul Yıldız Palace) مجموعه‌ای بسیار بزرگ و متعلق به دوران امپراطوری عثمانی است. کاخ ستاره استانبول در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و تا مدت‌ها محل اقامت پادشاهان عثمانی بوده است.

همانند بسیاری از قصرهای ساخته شده در سرتاسر ترکیه و مخصوصا شهر استانبول در دوران امپراطوری عثمانی، این کاخ نیز به عنوان محلی جدید برای اقامت پادشاهان ساخته شد. ساخت کاخ ستاره استانبول به سال 1880 و دوران پادشاهی سلطان عبدالحمید دوم برمی‌گردد. زمینی که کاخ در آن واقع شده، روزگاری در دل جنگل‌های طبیعی قرار داشت و در ابتدای قرن هفدهم به عنوان محل اقامت سلطان احمد اول مورد استفاده قرار می‌گرفت. با توجه به این که منطقه قصر ستاره طی چند قرن محل اقامت فرمانروایان مختلف بوده و خاطرات زیادی در دل دارد، افراد زیادی از بازدید از آن طی تور استانبول خود لذت می‌برند.

داستان پشت پرده ساخت و اقامت در قصر ییلدیز استانبول

بعد از سلطان احمد اول، تا نزدیک به 300 سال پادشاهان مختلف عثمانی از اقامت در این محیط لذت می‌بردند، تا این که سرانجام سلطان عبدالحمید دوم تصمیم گرفت قصر ییلدیز استانبول را در محوطه آن بنا کند. سلطان عبدالحمید دوم در واقع از ترس وقوع حمله‌ای از سمت دریا به محل اقامت پادشاه در آن زمان یعنی کاخ دلمه باغچه استانبول این محل را ترک کرد و تصمیم گرفت در محلی جدید یعنی قصر ستاره ساکن شود. دلمه باغچه یکی دیگر از کاخ‌های معروف محل اقامت امپراطورهای عثمانی بوده و در سواحل تنگه بسفر بنا شده است.

پادشاه وقت بعد از گرفتن تصمیم برای نقل مکان، به یک معمار ایتالیایی معروف آن زمان دستور داد داخل فضای قصر، ساختمان‌های جدیدی بنا کند. ساکن شدن عبدالحمید دوم در قصر ییلدیز استانبول سبب شد چهارمین محل اقامت پادشاهان عثمانی بعد از گذشت 500 سال از زمان آغاز این سلسله، مشخص شود.

وسعت کل مجموعه بسیار زیاد بوده و از ساختمان‌های زیادی همچون چند موزه، سالن تئاتر و اپرا تشکیل شده است. برای مردم ساکن استانبول، باغ‌های عمومی اطراف محوطه جزو محبوب‌ترین مکان‌ها برای گشت و گذار و تفریح به شمار می‌روند. با استفاده از یک پل، دو کاخ سیراگان و ییلدیز در بسفر به یکدیگر متصل شده‌اند.

بعد از انتقال محل اقامت عبدالحمید دوم به کاخ ییلدیز استانبول، محل کار تمامی افرادی که برای دولت کار می‌کردند نیز به همین مکان منتقل شد. ساختمان محل اقامت پادشاه دارای دو طبقه روی سطح و یک طبقه زیرزمین بوده و با استفاده از چوب و سنگ ساخته شده است. به دلایل مختلف از جمله وسعت قصر ییلدیز استانبول، پروژه طی سه فاز مختلف تکمیل شد. نخستین سری از بناهای کاخ ستاره طی دهه 1870 ساخته شدند. قرار بود آن‌ها به کلبه‌های سوئیسی شباهت داشته باشند. وینستون چرچیل و شارل دوگل از جمله افرادی بودند که بعد از تکمیل اولین فاز پروژه، از آن دیدن کردند. در سال 1895، یک کارخانه تولید سرامیک نیز در بخشی از محوطه قصر ییلدیز استانبول ایجاد شد.

بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی، تا پیش از تبدیل قصر ییلدیز استانبول به یک مهمان‌سرا به منظور پذیرایی از سران بالارده دیگر کشورها، از آن به عنوان یک کازینوی لوکس استفاده می‌شد. در حال حاضر بخش وسیعی از کاخ ستاره استانبول به عنوان موزه کاربرد دارد.

توضیحات
نمایش بیشتر

*قصر ییلدیز استانبول را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
29 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
7 نفر
عالی
10 نفر
خوب
4 نفر
متوسط
8 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد قصر ییلدیز استانبول


شما اولین دیدگاه رو در مورد قصر ییلدیز استانبول بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت قصر ییلدیز استانبول روی نقشه

مکان های نزدیک قصر ییلدیز استانبول

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

مرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 

قصر ییلدیز استانبول

لطفا منتظر بمانید...