تور گروهی نیشابور خواف

امتیاز ۳ نفر ۴.۷ از ۵
جاذبه ها : مقبره خیام نیشابوری  مقبره عطار نیشابوری  مقبره خیام  مقبره کمال الملک  کاروانسرای شاه عباسی نیشابور  بازار سرپوشیده نیشابور  باغ و عمارت امین الاسلامی  شهر تاریخی شادیاخ  آرامگاه شیخ احمد جامی  مقبره مولانا ابوبکر تایباد  میل کرات  روستای سنگان و بافت تاریخی روستای سنگان  آسبادهای نشتیفان  قنات نشتیفان  مدرسه غیاثیه خرگرد  مسجد ملک زوزن
استان مقصدخراسان رضوی
مقصد نیشابور، تایباد، خواف، نشت
درجه سختی ۱از ۶
پیاده روی طولانی ندارد
مدت سفر۳.۵ روزه
نوع تور فرهنگی
درجه بندی تور

معرفی تور گروهی نیشابور خواف

در این تور بخشی از خراسان بزرگ را می بینیم و به شهرهایی چون خواف، نیشابور، تربت جام، تایباد و روستای سنگان و زوزن سفر می کنیم. در این تور فرصت دیدن آثار باستانی را خراسان بزرگ را داریم و رقص و موسیقی و دوتار خراسانی و غذاهای خراسانی را تجربه می کنیم. سری به مقبره عطار و خیام و نیشابوری می زنیم و گذری بر ادبیات فاخر ایران داریم. تور نیشابور، خواف و نشتیفان هر ساله در فصل پاییز و زمستان از سوی آژانس بیسان گشت مهر برگزار می شود.

خدمات تور

  • اتوبوس وی ای پی ۲۵ نفره تخت خواب شو
  • راهنمای مجرب و کارت دارو مسلط به خراسان بزرگ
  • پرداخت کلیه ورودیه های مجموعه های گردشگری
  • بیمه حوادث تمام مسافرهای اعضای سفر
  • سه وعده صبحانه، سه وعده نهار، دو وعده شام
  • پذیرایی: میان وعده
  • اجرای اختصاصی موسیقی و رقص محلی خراسان جنوبی

توضیحات

*تور گروهی نیشابور خواف را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر


راس ساعت 23:30دقیقه تور نیشابور و خواف و نشتیفتان از آژانس بیسان گشت مهر حرکت می کند. مسافرها برای نظم سفر باید سی دقیقه قبل از حرکت تور در مقابل آژانس گردشگری بیسان گشت مهر واقع در ستارخان حضور داشته باشند. فاصله تهران تا نیشابور حدود هشت ساعت زمان میبرد. ساعت ۶ به شهر تاریخی نیشابور می رسیم. در یکی از بهترین اقامتگاه های محلی اقامت می کنیم. یک صبحانه خوشمزه محلی را نوش جان می کنیم. پس از صرف صبحانه گشت شهری خود را آغاز می کنیم.
صبحانه : ندارد | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : ندارد

ابتدا به بازدید شهر تاریخی شادیاخ می رویم که به نام های شادی کاخ و شادی یاخ هم گفته می شود .این محله یکی از کهن ترین محله های نیشابور است که از اوایل سده سوم هجری شده است. در اواخر سده هفتم ه.ق ویران می شود و با کاوش های باستانی آثار مهم از آهنگری، سفالگری، شیشه گری و بقایای معماری از آن به دست آمده است. پس از دیدن این محوطه باستانی از باغ زیبای عمارت امین الاسلام دیدن می کنیم. بنای این باغ زیبا به دوران پهلوی می رسد و باغ زیبا که امروز بخشی از پارک نیشابور است آن را در برگفته است و با هم قصه و حکایت این بنا و ویژگی معماری اش را می شنویم. از کاروانسرای شاه عباسی نیشابور دیدن می کنیم. راهنمای تور برایمان ساخت کاروانسرا توضیح و جاده راهی را توضیح می دهد. با معماری ایرانی آشنا می شویم. بخشی از بنای کاروانسرا دارای آثار موزه ای است که باهم از آن بازدید می کنیم. پس از بازدید کاروانسرای شاه عباسی قدم در ادبیات می گذاریم به آرامگاه عمر خیام نیشابوری سری می زنیم. از ویژگی های معماری آن می گوییم و قصه ی زندگی شاعر را بازگو می‌کنیم. با هم دو بیتی های زیبای خیام را می خوانیم. پس از بازدید از آرامگاه خیام نیشابوری سری به بازدید آرامگاه عطار نیشابوری می زنیم. عطار که از عرفای قرن ششم ه.ق است چندین کتاب مهم عرفانی را دارد. راهنمای تور زندگی نامه عطار نیشابوری را توضیح می دهد. چند بیتی از عطار باهم می خوانیم و به حمله مغول می پردازیم و اندک در تاریخ قدم می زدیم. در جوار عطار نیشابوری هنرمند نامی بزرگ دیگری است که بارها شاید نقاشی اش را در کاخ گلستان دیده باشیم. محمد غفاری معروف به کمال الملک در این مکان آرام گرفته است. به زندگی نامه این نقاش نامی می پردازیم. یکی دیگر از مقبره های هنرمندهای نامی که و ستاره های موسیقی معاصر پرویز مشکاتیان است که راهنمای تور تاثیر و روند و کارکردش بر موسیقی راهنما برایمان توضیح می دهد. پس از آن برای صرف نهار آماده می شویم. غذای محلی نیشابور را نوش جان می کنیم.‌ پس از خوردن نهار از دهکده چوبین نیشابور دیدن می کنیم. تمام بناهای این دهکده از چوب ساخته شده و در برابر زلزله مقاوم اند. باهم این معماری خارق العاده می بینیم و از مسجد چوبی کتابخانه و موزه بازدید می کنیم. یک چای خوشمزه نوش جان می کنیم .به شهر نیشابور باز می‌گردیم و سری به بازار تاریخی شهر نیشابور می زنیم. معماری و بافت آن را می بینیم. پس از پس از یک گشت جانانه به اقامتگاه باز می‌گردیم و شام محلی را نوش جان می کنیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : بومگردی

صبحانه را در اقامتگاه میل می کنیم. ساعت 8:30 اقامتگاه را به سمت شهر تاریخی تایباد ترک می کنیم. در این مسیر سه ساعت از جاذبه های بینظیر تاریخی در میانه راه بازدید می کنیم. با عبور از شهر تربت جام از آرامگاه شیخ احمد جامی دیدن می کنیم. این آرامگاه قدمتش به هشتصد سال می رسد و یکی از شاهکارهای بناهای عصر ایلخانی است. به تاریخچه کاشی کاری می پردازیم و با هم معماری ایرانی این مجموعه را می بینیم. به تایباد می رسیم که ابتدا یک نوشیدنی خوشمزه را میل می کنیم. سپس رهسپار مسجد آرامگاه مولانا زین الدین ابوبکر می شویم. این بنا از ساخته های تیموریان است.که یکی از زیباترین ایوان خانه ها را دارد.راهنمای تور نوع معماری بنا را توضیح میدهد. پس از دیدن کاشیکاری، گره چینی ها در جاده به سمت نشتیفان از میل کرات دیدن می کنیم. میل کرات از میل های راهنما در دوره سلجوقی که چراغ راه کاروانیان بوده است. پس از دیدن جاذبه های تایباد به سمت نشتیفان می رویم. اقامت مان در روستای نشتیفان است. در نشتیفان ابتدا یک نهار خوشمزه در اقامت گاه محلی نوش جان می کنیم. پس از خوردن یک غذای خوشمزه در نشتیفان غروب به بازدید آسباد های نشیتفان یا همان آسیاب های قدیم می رویم. در کوچه باغ های نشتیفان قدم می زدیم. در اقامتگاه بوم گردی آژانس بیسان گشت مهر برای مسافرها تدراک اجرای موسیقی دوتار خراسان و رقص محلی خراسان دیده است. در شب موسیقی زیبای خراسان گوش می دهیم. با نوع و پوشش رفتار خراسان جنوبی آشنا می شویم. پای صحبت محلی ها می نشینیم و با رسم و رسومات آن ها آشنا می شویم. شام را در اقامتگاه میل می کنیم و برای گشت روز سوم یعنی روز آخر آماده می شویم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : بومگردی

پس از صرفه صبحانه در ساعت نه صبح از نشتیفان به سمت روستای قاسم آباد می رویم. از مسجد زوزن که تنها مسجد دوران خوارزمشاهی است بازدید می کنیم. به سمت شهر خواف می رویم. در مسیر خواف از مدرسه غیاثیه خرگرد دیدن می کنیم. این بنا یکی از زیباترین بناهای عصر تیموری است که معماری زیر گنبدخانه آن مثال زدنی است. قصه و روایت های این مدرسه تاریخی را می شنویم. سپس به روستای سنگان می رویم. نهار را در روستای سنگان نوش جان م کنیم. بعد از آن به محله گردی می پردازیم. پس از دیدن روستای سنگان و بافت تاریخی و آبشار بینظیرش به سمت تهران حرکت می کنیم. شام را در مسیر در یکی از بهترین مجتمع های اقامتی میل می کنیم. ساعت ۷ صبح در روبه روی آژانس بیسان گشت مهر تور نیشابور،خواف و نشتیفان به پایان می رسد.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : ندارد
3 نفر به این امتیاز داده اند

این سفر در یک نگاه


وسایل مورد نیاز
| لباس شخصی، عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، دارو، کفش مناسب پیاده روی

نظرات در مورد تور گروهی نیشابور خواف


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی نیشابور خواف بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی نیشابور خواف

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی نیشابور خواف

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی نیشابور خواف" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی نیشابور خواف

لطفا منتظر بمانید...