مسجد سلیمانیه استانبول

Süleymaniye Mosque

امتیاز ۳۷ نفر ۳.۴ از ۵
من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
استانبول
+902125246410
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
مسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشتمسجد سلیمانیه استانبول - Süleymaniye Mosque - بیسان گشت

معرفی مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول (Süleymaniye Mosque) از جمله دیدنی‌ترین بناهای تاریخی این شهر است. مسجم سلیمانیه نزدیک به 500 سال قبل ساخته شده و معماری بسیار زیبایی دارد که چشم هر گردشگر تور استانبول را به خود جلب می‌کند.

در شهر استانبول مسجدهای قدیمی زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه می‌توان به مسجد ایا صوفیه و مسجد آبی استانبول اشاره کنیم که نزدیک به 500 سال از زمان ساخت هر یک می‌گذرد. با این حال، از نظر ابعاد و وسعت بنا، مسجد سلیمانیه استانبول دومین مسجد بزرگ شهر به شمار می‌رود. از مسجد سلیمانیه، که ساخت آن از سال 1550 تا 1557 به طول انجامید، به عنوان یکی از نمادهای شهر استانبول یاد می‌کنند. قدمت این بنا سبب شده بازدید از آن یکی از بخش‌های جدانشدنی تور استانبول هر گردشگر باشد.

سلطان سلیمان اول، یکی از پادشاهان امپراطوری عثمانی، دستور ساخت مسجد سلیمانیه استانبول را داد. جالب است بدانید از سلطان سلیمان اول، به عنوان ثروتمندترین پادشاه امپراطوری عثمانی یاد می‌کنند. عظمت این بنا را زمانی درک خواهید کرد که بدانید ارتفاع و قطر گنبد آن به ترتیب 53 و 27.5 متر است. طبق آیین ساخت مساجد در زمان امپراطوری عثمانی، برای مسجد سلیمانیه نیز چهار مناره در نظر گرفته شده است. از آنجایی که دولت عثمانی اهمیت ویژه‌ای به دین اسلام می‌داد و به همین دلیل ارزش خاصی برای مساجد قائل بود، در بنای مسجد سلیمانیه نیز همانند بسیاری دیگر از مسجدهای بزرگ و کوچک کشور، مدرسه، حمام، کتابخانه، کاروانسرا، بیمارستان و آشپزخانه‌های متعددی در نظر گرفته شد.

شاهکار معماری مسجد سلیمانیه استانبول

زیبایی بی‌نظیر و معماری شاهکارانه مسجد سلیمانیه استانبول چندان دور از انتظار نبود، چرا که به دست خواجه معمار سنان آغا ساخته شد. این فرد در ابتدای جوانی به عنوان معمار سازه‌های نظامی و پل‌، وارد ارتش عثمانی شد. در میان سالگی، دولت از او به عنوان یک معمار کارکشته به منظور ساخت اماکن مذهبی استفاده کرد. اگرچه ساخت مسجد سلیمانیه استانبول 7 سال زمان برد، اما طی این مدت 3500 نفر روی پروژه کار می‌کردند!

مسجد سلیمانیه استانبول تلفیقی از سبک معماری اسلامی و بیزانسی است. به عنوان نمونه مناره‌های مسجد بلند ولی باریک ساخته شده‌اند که هر بیننده‌ای را به یاد مناره‌های مسجد ایا صوفیه می‌اندازد. در غرب مسجد سلیمانیه حیاتی بزرگ در نظر گرفته شده که به لطف داشتن مجموعه‌ای گرانبها از ستون‌های دارای سنگ مرمر و گرانیت، چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود خیره می‌کند. مناره‌های مسجد سلیمانیه استانبول در چهار طرف این حیات واقع شده‌اند و با یکدیگر هارمونی خاصی دارند.

با توجه به اهمیت مسجد برای امپراطوری عثمانی، در بنای مسجد سلیمانیه قبر تعدادی از پادشاهان و شخصیت‌های فوت کرده در دوران این امپراطوری قرار گرفته است. به عنوان نمونه می‌توان به مقبره سلطان سلیمان اول و همسرش اشاره کرد، پادشاهی که ساخت مسجد به دستور وی صورت گرفت. با خروج از بنای اصلی مسجد، آرامگاه خواجه معمار سنان آغا را مشاهده خواهید کرد. البته هر گردشگری امکان بازدید از این قسمت را ندارد.

قرارگیری مسجد سلیمانیه ترکیه در نوک یک تپه واقع در منطقه کانتارجیلار سبب شده با ورود به آن و مخصوصا بالا رفتن از بالکن‌های قسمت داخلی و بیرونی بنا، کل شهر را به راحتی تماشا کنید. دو مناره واقع در دو طرف مسجد داخل حیات، دو ایوان منحصربه‌فرد دارند. برای هر یک از دو مناره دیگری که در آن سوی حیات ساخته شده‌اند، سه ایوان در نظر گرفته شده است. به این ترتیب روی هم رفته ده ایوان در مسجد سلیمانیه استانبول وجود دارد.

حین عبور از راهروی اصلی مسجد، با 24 گذرگاه طاق‌دار مواجه خواهید شد که عظمت بنا را بار دیگر به شما یادآوری می‌کنند، اما زمانی واقعا منغلب خواهید شد که داخل مسجد شوید! بنای اصلی و داخلی مسجد سلیمانیه استانبول یک مربع دارای ضلع 59 متر بوده و حدود 3600 متر مربع مساحت دارد. این مسجد از نظر وسعت و عظمت به پای مسجد ایا صوفیه استانبول نمی‌رسد، اما دست کمی نیز از آن نداشته و به همین دلیل از مسجد سلیمانیه استانبول به عنوان دومین مسجد بزرگ شهر یاد می‌کنند.

توضیحات
نمایش بیشتر

*مسجد سلیمانیه استانبول را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
37 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
9 نفر
عالی
8 نفر
خوب
8 نفر
متوسط
12 نفر
بد
0 نفر

نظرات در مورد مسجد سلیمانیه استانبول


شما اولین دیدگاه رو در مورد مسجد سلیمانیه استانبول بنویسین.
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

موقعیت مسجد سلیمانیه استانبول روی نقشه

مکان های نزدیک مسجد سلیمانیه استانبول

 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

شهریور ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
مهر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

مسجد سلیمانیه استانبول

لطفا منتظر بمانید...