تور گروهی شیراز

امتیاز ۳ نفر ۲.۷ از ۵
جاذبه ها : دروازه قرآن  مسجد نصیرالملک  خانه زینت الملوک  باغ نارنجستان قوام  ارگ کریم خان  مسجد وکیل  بازار وکیل  حمام وکیل  باغ ارم  باغ عیفیف آباد  حافظیه  سعدیه  مقبره خواجوی کرمانی  پاسارگاد (آرامگاه کوروش کبیر، زندان سلیمان، کاخ اصلی ، بارم عام، کاخ دروازه و تل تخت)  نقش رستم (گور دخمه های هخامنشی، نقش برجسته های ساسانی، کعبه زردشت)  تخت جمشید (دروازه ملل، کاخ آپادانا، کاخ تچر، کاخ صد ستون، کاخ اردشیر، موزه تحت جمشید، خزانه، گوردخمه اردشیر دوم و سوم)
استان مقصدفارس
شهر مقصد شیراز
درجه سختی ۱ از ۶
پیاده روی طولانی ندارد
نوع تور فرهنگی-تاریخی
مدت سفر سه روز و دو شب اقامت
درجه بندی تور

معرفی تور گروهی شیراز

یکی از مهم ترین شهرهای توریستی ایران شهر شیراز است که هر ایرانی دوست دارد حداقل یک بار این شهر دل انگیز را ببینید. تور شیراز شهر شعر و تاریخ هر ساله از سوی آژانس بیسان گشت مهر در فصل های پاییز، زمستان و بهار برگزار می شود. برای سفر به شیراز دو نوع حمل ونقل سفری در آژانس گردشگری بیسان گشت مهر درنظرگرفته شده است یکی سفر به صورت هوایی است و دیگر سفر به صورت زمینی (قطار) است. آن دسته از مسافرهایی که دوست دارند سفر به شیراز را با قطار هم تجربه کنند می توانند تور شیراز را با حمل و نقل قطاری در آژانس بیسان گشت مهر انتخاب نمایند. در سفر به شیراز با معماری شهر و بناهای تاریخی مهم شیراز آشنا می شویم. تور شیراز شهر شعر و تاریخ به صورت هوایی سه روز و دو شب اقامت است که در ادامه برنامه دقیق سفری را شهر می دهیم.

خدمات تور

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • استفاده از ترانسفر داخل شهری در شیراز و اطراف آن
  • راهنمای مجرب و کارت  دار و مسلط به تاریخ و ادبیات
  • پرداخت هزینه و ورودیه های اماکن بازدیدی
  • دو شب اقامت در یکی از بهترین هتل های شیراز

سه وعده صبحانه، سه وعده نهار. هزینه  یک وعده شام به عهده مسافر است. 

توضیحات

*تور گروهی شیراز را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر


تور شیراز شهر شعر و تاریخ از سوی آژانس بیسان گشت مهر به صورت زمینی و هوایی برگزار می شود. در تور هوایی شیراز باید مسافرها یک ساعت و نیم قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند. تور لیدر با همه مسافرها تماس تلفنی برقرار می کند. برای سفر هوایی همگی اعضای مسافرها باید کارت ملی خود را همراه داشته باشند تا کارت پرواز را دریافت کنند. ارائه کارت پرواز حدود چهل تا سی دقیقه قبل از پرواز بسته می شود و مسافرها باید با توجه به زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوند. زمان پرواز برای سفر به شیراز ساعت ۷ صبح است و مسافرها باید حدود ساعت ۶ در فرودگاه حاضر شوند. مسافت هوایی تهران تا شیراز حدود یک ساعت و نیم طول می کشد. ساعت ۸:۳۰ به شیراز می رسیم و تقریبا ساعت ۹:۱۵ با ترانسفر آژانس بیسان گشت مهر به هتل می رسیم. پس از صرف صبحانه گشت در ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز می شود. روز اول به گشت و گذار در بناهای تاریخی شیراز می پردازیم. ابتدا به خیابان کریم خان زند می رویم و از مسجد نصیرالملک دیدن می کنیم. این مسجد یکی از مهم ترین مسجد های ایران به لحاظ کاشیکاری و انعکاس نور است. پس از بازدید این مسجد و قصه ی شنیدن ساخت آن و ویژگی های معماری اش در خیابان کریم خان زند به بازدید عمارت نارنجستان قوام می رویم. این عمارت یکی از بناهای ساخته شده در زمان قاجار است که به واسطه ی آینه های کاری بی نظیرش زبانزد همه گردشگرها بوده است. همچنین در این عمارت نقاشی بر روی چوب هم وجود دارد. درخت های نخل و بهار نارنج درحیاط به همراه حوض آبی رنگ فضای دلپذیری را به وجود آورده است. عمارت بعدی که در گشت روز اول می بینم خانه زینت الملوک است. این خانه از بناهای قاجاری است که هشتی، حیاط مرکزی و شاه نشین و اتاق های اطراف باقی مانده است. در اینجا هم یکی از زیباترین آینه کاری های ایرانی را در شاه نشنین عمارت زینت الملوک می بینیم. پس از دیدن این بنای زیبا راهی ارگ کریمخانی می شویم.خوب است بدانید که ارگ کریمخانی یکی از مکان های نظامی ایران بوده است، هر چند حضور درخت های نارنج بیش از دویست سال این ارگ را تبدیل به باغی زیبا کرده است. در این ارگ اتاق های مختلف بنا و قسمت های مختلف مرکز نظامی سیصد سال پیش را می بینیم. راهنمای تور از تاریخ زندیه می گوید و از شروع حکومت قاجار برایمان صحبت می کند. فضای این ارگ و هنرهای به یاد ماندنی آن بسیار معروف است. پس از دیدن ارگ دیگر نوبت نهار است.در یکی از بهترین رستوران های مرکز شهر به صرف نهار می پردازیم. معمولا پیشنهاد آژانس گردشگری بیسان گشت مهر خوردن کلم پلو شیرازی است.پس از صرف نهار و استراحت رهسپار باغ دلگشا می شویم. وارد باغ دلشگای شیراز می شویم جالب است بدانید که سعدی حدود چهل سالی در این باغ به کتابت پرداخته است. بنای مرکزی این باغ امروز موزه تمبر، سکه و رادیو است. باغ دلگشا یکی از قدیم ترین باغ های شیراز که قدمتش براساس متون نزدیک به هزار سال می رسد. پس از دیدن باغ دلگشا به سمت آرامگاه سعدی می رویم. زندگی نامه این شاعر نامی را راهنمای تور برای مسافرها باز گو می کند. آثار معماری مقبره آن را با دقت می بینم و کمی اشعار سعدی را باهم مرور می کنیم. و در کافه به استراحت می نشینم. پی از بازدید آرامگاه سعدی رهسپار حافظیه مقبره زیارتگاه رندان جهان می شویم.‌ با نوع معماری بنا و علت ساخت این مقبره آشنا می شویم و باهم حافظ می خوانیم.. پس از بازدید حافظیه به سمت هتل می رویم و یک شام خوشمزه را نوش جان می کنیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : سه ستاره

مسافرها می توانند در هتل صبحانه خود را نوش جان کنند. پس از صرف صبحانه گشت روز دوم در ساعت ۸:۳۰ دقیقه آغاز می شود. ابتدا رهسپار نقش رستم می شویم. نقش برجسته های ساسانی و گوردخمه های هخامنشی و کعبه زردشت را با دقت می بینیم و راهنمای تور ویژگی های آن و قصه های تاریخی آن را برایمان توضیح می دهد. و نماد های نقش برجسته ها را به اعضای سفری خود نشان می دهد. پس از بازدید نقش رستم به بازدید تخت جمشید می رویم. این بنا یکی از معروف ترین بناهای تاریخی ایران است که داریوش اول آن را ساخته و ساز آن را شروع کرد و دیگر شاه های هخامنشی آن را گسترش دادند. حدود سه ساعتی در تخت جمشید هستیم و مکان های مختلف این تختگاه پارسی از جمله دروازه ملل، کاخ آپادانا، کاخ تچر، کاخ صد ستون، کاخ اردشیر، موزه تحت جمشید، خزانه، گوردخمه اردشیر دوم و سوم را می بینیم. راهنمای تور مفصل معماری هخامنشی و تاریخ آن را به مساافرها توضیح می دهد. پس از بازدید تخت جمشید برای خوردن یک نهار خوشمزه آماده می شویم. پس از صرف نهار به سمت پارسارگاد اولین پایتخت هخامنشی می رویم و بقایای آرامگاه کوروش کبیر، زندان سلیمان، کاخ اصلی ، دروازه و تل تخت را می بینیم. و زندگی نامه کوروش کبیر را راهنمای تور براساس منابع دست اول تاریخی برایمان می گوید. پس از بازدید پاسارگاد رهسپار شهر شیراز می شویم و در مسیر از دروازه قرآن و مقبره خواجوی کرمانی دیدن می کنیم. خواجوی کرمانی یکی از شعرای قرن هشتم که حافظ از وی تاثیر زیادی گرفته است. دومین شب اقامت خود را در شیراز سپری می کنیم. شام شب دوم به عهده مسافر است که هر کسی بنا به سلیقه خود غذای خود را می تواند سفارش دهد.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : سه ستاره

گشت روز سوم گشت روز سوم پس از صرف صبحانه در هتل راس ساعت 9 آغاز می شود. این روز را به باغ گردی و بازار گردی در شیراز بیشتر می پردازیم. ابتدا به بازدید باغ ارم می رویم و یکی از مهم ترین باغ های گیاه شناسی ایران را میبینم. پس از آن رهسپار مرکز شهر می شویم و بازدید مسجد و حمام و میدان وکیل می رویم. پس از دیدن این سه مکان به سمت بازار شیراز می رویم و در این بازار سنتی قدم می زنیم و به بازدید سرای مشیر هم می رویم. در سرای مشیر اکثر مغازه های عتیقه فروشی وجود دارد. بازار شیراز به خاطر کالاهای رنگارنگش یکی از زیباترین بازارهای ایران هم به شمار می رود و جدا از آن معماری سیصد ساله هم دارد. پس از بازار گردی حسابی به صرف نهار می پردازیم و رهسپار باغ زیبای عفیف آباد می شویم. باغ عفیف دارای ساختمان های پهلوی و قاجاری است و دومین موزه تفنگ ایران هم محسوب می شود. با بازدید از باغ عفیف آباد دیگر کم کم رهسپار فرودگاه می شویم. و حدود ساعت 10 شب به تهران می رسیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : ندارد
3 نفر به این امتیاز داده اند

این سفر در یک نگاه


وسایل مورد نیاز
| لباس مناسب، دارو و سایل شخصی، کلاه آفتاب گیر و عینک آفتابی

نظرات در مورد تور گروهی شیراز


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی شیراز بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی شیراز

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی شیراز

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی شیراز" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی شیراز

لطفا منتظر بمانید...