راهنمای گردشگری و تور

تفریح و سرگرمی در باکو

امکان تفریح و سرگرمی در باکو به خوبی مهیا است‌!‌ در پایتخت آذربایجان مراکز تفریحی متعدد و بزرگی همچون مرکز فرهنگی حیدر علی اف وجود داشته و مکان های تاریخی زیادی برای گشت و گذار در آن پیدا خواهید کرد.

تمامی قسمت‌های باکو برای توریست‌ها جذاب نیست، به همین دلیل پیش از سفر بهتر است از مکان های دیدنی باکو اطلاع پیدا کنید. ایچری شهر یا بخش قدیمی باکو از سده‌های میانی به جا مانده و از جمله آثار به ثبت رسیده در سایت میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. بر اساس اطلاعات تاریخی به جا مانده، اولین شواهد و مستندات این شهر به قرن ششم میلادی برمی‌گردد. نکته جالب اینجاست که با ورق زدن کتاب‌های تاریخی متوجه می‌شویم طی دوره یاد شده، باکو و در کل آذربایجان بخشی از امپراطوری در اختیار فرمانراوایان پارسی بوده است. با وجود این پیشینه تاریخی که یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت تور باکو به شمار می‌رود، بیشتر مکان‌ های دیدنی و تاریخی باکو به قرن چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم میلادی مربوط می‌شوند.

مکان های دیدنی باکو و تفریح و سرگرمی در این شهر

به عنوان نمونه‌ای از دیدنی‌ترین مکان‌ های دیدنی باکو می‌توان به کاخ شیروان شاه اشاره کرد که ساخت آن به حدود 500 سال پیش برمی‌گردد. البته وقوع چندین زلزله و همچنین فرسایش سازه سبب تخریب آن با گذر زمان شد، اما در هر صورت دولت وقت برای سر پا نگه داشتن آن همت زیادی کرد. کاخ شیروان شاه در سال 1964 میلادی به یک موزه تبدیل شد. اگرچه ورود به ایچری شهر رایگان است، اما برای دیدن این موزه باید ورودی پرداخت کنید. بخش دیگری از مکان های تفریحی پایتخت آذربایجان در خارج از شهر قرار دارند. به عنوان نمونه می‌توان به یانار داغ اشاره کرد که محبوبیتی در سطر جهانی دارد. این کوه سوزان همیشه شعله‌ور است و با رفتن به آنجا، شعله‌های آتشی را خواهید دید که از دل زمین بیرون زده‌اند!

وجود مکان های دیدنی تاریخی متعدد باکو با در نظر گرفتن مرکز فرهنگی حیدر علی اف  سبب می‌شود حسی متضاد حین سفر به باکو برای توریست‌ها به وجود بیاید! این مرکز بسیار تکنولوژیک و لوکس بوده و از زمان ساختنش، چندین سال به صورت پیاپی برنده جایزه بهترین معماری سال شده است. در دل این مرکز به مساحت 9 هکتار، یک موزه، سالن کنفرانس، کتابخانه، پارک و بخش‌های تفریحی و فرهنگی دیگری ایجاد شده است، به همین دلیل به جرات می‌توان گفت توریست‌ها می‌توانند طی سفر 4 الی 5 روزه خود به باکو، تمام وقتشان را در مرکز فرهنگی حیدر علی اف سپری کنند و همچنین برای گشت و گذار در آن با کمبود زمان مواجه شوند!

هنور در این دسته مکانی ثبت نشده. معرفی مکان جدید

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

آذر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
دی ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰