تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر

امتیاز ۹ نفر ۳.۶ از ۵
جاذبه ها : دریاچه شهیون  قنات قمش چوقابان  پل ساسانی دزفول  رود دزفول و آسیاب های آبی دزفول  خانه تاریخی سوزنگر  بازار سنتی دزفول  کاخ آپادانا داریوش هخامنشی در شوش  بقایای کاخ شاوور اردشیر در شوش  مقبره دانیال نبی  قلعه دمورگان  تپه باستانی هفته تپه  زیگورات چغازنبیل  سازه های آبی شوشتر  نهر داریون  بند میزان  قلعه سلاسل  خانه معین التجار شوشتر
استان مقصدخوزستان
شهر مقصد دزفول، شوش، شوشتر،هفت تپه
درجه سختی ۱ از ۶
پیاده روی طولانی ندارد
نوع تور فرهنگی و طبیعت گردی
مدت سفر
درجه بندی تور

معرفی تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر

سه شهر تاریخی شوشتر، شوش و دزفول دارای جاذبه های بی‌نظیر گردشگری هستند. شاید هنگامی که نام دزفول به میان می آید آن را شهر گرمی بشناسید اما در اطراف این شهر گرم دریاچه و دره های طبیعت گردی منحصر به فردی وجود دارد که آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. در تور سه مثلث شهرهای باستانی ایران: دزفول،شوش وشوشتر مکان های تاریخی منحصر به فردی چون زیگورات چغازنبیل، سازه های آبی شوشتر متعلق به دوران ساسانی و تپه باستانی هفته تپه و موزه آن را می بینیم. به مهم ترین قنات شهردزفول چون قمیش چوقوبافان سر می‌زنیم و یک قنات گردی حسابی هم داریم. هم چنین در این تور قهوه عربی خوشمزه نوش جان می کنیم و موسیقی معروف خطه خوزستان را می شنویم. در این تور از دریاچه شهیون بازدید می کنیم. دریاچه بیسان گشت مهر برای مسافر ها در ریاچه شهیون یک قایق سواری جذاب را درنظر گرفته است.

خدمات تور

  • ترانسفر رفت و برگشت با اتوبوس وی ای پی
  • راهنمای مسلط  به مسیر و دوره های تاریخ و کارت دار
  • بیمه حوادث تمام اعضای سفر
  • قایق سواری در دریاچه شهیون
  • سه وعده صبحانه، سه وعده نهار،دو وعده شام
  • پذیرایی و میان وعده

توضیحات

*تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر


تور سه مثلث شهرهای باستانی ایران: دزفول، شوش و شوشتر هر ساله در پاییز و زمستان و ایام نوروز از سوی آژانس بیسان گشت مهر برگزار می شود. در این تور هم امکان طبیعت گردی برای مسافر ها در نظرگرفته شده است و هم از مکان های تاریخی بینظیر چون زیگورات چغازنیبل، سازه های آبی شوشتر، قنات قدیمی دزفول بازدید می کنیم. تور دزفول راس ساعت ۲۰:۰۰ از روبروی آژانس بیسان گشت واقع در ستارخان شروع می شود. پس از طی کردن نه ساعت مسیر به شهر تاریخی دزفول می رسیم. صبحانه را در یکی از بهترین هتل های شهر میل می کنیم. سپس کارهای check inاتاق را انجام می‌دهیم و گشت شهری را راس ساعت ۸:۳۰صبح آغاز می کنیم. ابتدا از پل قدیمی دزفول که پل ساسانی هست بازدید می کنیم. این پل قدمت نزدیک به دو هزار سال دارد و در زمان ساسانیان ساخته شده است. از چشم انداز زیبای رود دز لذت می‌بریم. پس از بازدید از پل ساسانی و رود دز رهسپار یکی از مکان های تاریخی شهر یعنی خانه تاریخی سوزنگر میشویم. این خانه از خانه های قاجاری شهر به حساب می آید که شبیه خانه های قدیمی شهرهای مرکزی ایران است. در این خانه با ویژگی های معماری ایرانی آشنا می شویم. پس از دیدن خانه تاریخی سوزنگر رهسپار یکی از مهم ترین جاذبه های شهر دزفول یعنی قنات قمیش چوقاباقان می شویم. این قنات با هزینه شخصی یک از نوادگان این مجموعه مرمت و راه اندازی شده است. کارکرد قنات برای تمامی مسافرها جذاب است. در این قنات می توانیم پیمایش داشته باشیم و از توضیحات راهنمای محلی بهره مند شویم. پس از بازدید از قنات چوقوباقان از آسیاب های آبی دزفول هم بازدید می کنیم. بقایای آسیاب های آبی اهمیت رودهای شهر را نشان می دهد که در گذشته از امکانات طبیعی شهر بهترین استفاده و بهره برداری را انجام میدهد. پس از بازدید از آسیاب آبی شهر وقت نهار است. آژانس بیسان گشت مهر یکی از بهترین رستوران ها را برای مسافرها درنظر گرفته است. غذای محلی خوشمزه شهردزفول را برای شما انتخاب کرده است. نهار خوشمزه را نوش جان می کنیم و پس از خوردن غذای محلی دیگر آماده می شویم که به یکی از زیباترین مناطق طبیعت گردی اطراف دزفول برویم. به دریاچه شهیون می رویم. این دریاچه در شمال غربی شهر دزفول وجود دارد. یکی از زیباترین دریاچه های شهر دزفول است.تا پس از غروب آفتاب در کنار این دریاچه زیبا از طبیعت انرژی می گیریم. در این دریاچه امکان استفاده از قایق سواری هست و آژانس بیسان گشت مهر آن را برای مسافرهای خود تدارک دیده است. در کنار دریاچه چای آتشی خوشمزه ای نوش جان می کنیم. در اطراف دریاچه قدم می زنیم و تور لیدر حرفه ای بیسان گشت مهر ویژگی های دریاچه و پوشش گیاهی منطقه را برایمان توضیح میدهد. غروب زیبای خورشید را در کنار دریاچه می بینیم و سپس به شهر دزفول برمیگردیم. به بازار تاریخی دزفول می رویم. این بازار یکی از سنتی ترین بازارهای سنتی ایران است که می توانید خوراکی های خوشمزه و ده ها صنایع دستی ناب را برای خودتان خریداری کنید. پس از بازار گردی به هتل می رویم و شام را در هتل سرو می کنیم. پس از یک روز پربار دیگر نیاز به استراحت داریم تا روز دوم تورما با انرژی آغاز کنیم.
صبحانه : ندارد | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : ندارد

صبحانه را در هتل میل می کنیم. کار chek out اتاق ها را انجام می دهیم و پس از آن راهی شهر جذاب و دیدنی شوش و هفت تپه می شویم. شهر شوش اولین شهر تاریخی ایران است و با قدمت ترین شهر فلات ایران به حساب می آید. در این شهر یک تاریخ گردی حسابی داریم. ابتدا از کاخ شاوور اردشیر هخامنشی دیدن می کنیم. بقایای این کاخ که پایه ستون های هخامنشی هستند باقی مانده است و راهنمای تور از اردشیر اول هخامنشی برایمان می گوید. سپس از مقبره دانیال نبی دیدن می کنیم. این مقبره خاطر گنبد رک دار مخروطی اش بسیار معروف است. پس از آن رهسپار کاخ آپادانای داریوش هخامنشی می شویم. همان کاخی که فرانسوی ها آن را حفاری کردند و بیشترین آثار آن هم امروزه در موزه لوور نگهداری می شود. از یقایای کاخ دیدن می کنیم.و سپس از قلعه دمرگان که آن را باستان شناس فرانسوی ساخته است و پس از حفاری های متعدد در این قلعه فرانسوی ها ساکن می شدند دیدن می کنیم. پس از بازدید از قلعه دمرگان دیگر وقت آن فرا رسیده که یک نهار خوشمزه مخصوص شهر شوش را نوش جان کنیم. یکی از غذاهای محلی شهر شوش را آژانس بیسان گشت مهر درنظر گرفته است. پس از خوردن یک غذای محلی خوشمزه آماده میشویم تا به منطقه باستانی هفته تپه و موزه آن برویم این منطقه یکی از مکان های مهم دوران ایلام باستان است. راهنمای تور برایمان ویژگی های باستانی این منطقه را توضیح می دهد. پس از بازدید از این منطقه رهسپار زیگورات چغازنبیل می شویم. زیگورات چغازنبیل مهم ترین و قدیمی ترین معبد تاریخی ایران است که متعلق به ایلامیان باستان بوده است. ساعت ها می توانیم در مورد این معبد صحبت کنیم. در این جا راهنمای تور مفصل از تمدن ایلام باستان برایمان سخن می گوید و اعضای سفر را با راز و رمز های گذشته آشنا می کند. هوا رو به غروب است و بهترین عکس های یادگاری را می توانیم در کنار زیگورات چغازنبیل به ثبت برسانیم. پس از آن راهی شهر شوشتر می شویم. شب را در یکی از بهترین هتل های شوشتر خواهیم بود. این شهر یکی دیگر از مهم ترین شهرهای باستانی ایران است. در میانه راه شوش به شوشتر یک قهوه عربی خوشمزه را نوش جان می کنیم. برای شام به یکی از بهترین کافه های شهر شوشتر می رویم که برایمان موسیقی جنوبی هم اجرا می کند و شام خوشمزه جنوبی را نوش جان می کنیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : سه ستاره

صبحانه را در هتل سرو می کنیم و گشت شهری را راس ساعت ۹:۳۰ دقیقه آغاز می کنیم. کارهای check out اتاق ها را انجام میدهیم و روز سوم سفر خود را با انرژی آغاز می کنیم. ابتدا به سمت سازه های آبی شوشتر می رویم. این سازه های آبی یکی از مهم ترین جاذبه های شهر شوشتر به حساب می آید که در زمان ساسانیان ساخته شده است و راهنمای تور کاربرد و ساخت آن در مجموعه سازه های آبی شوشتر برایمان توضیح می دهد. پس از بازدید از جاذبه ی جذاب سازه های آبی شوشتر به نهر داریون می رویم. ورودی این نهر بسیار جذاب است و برای آب رسانی به تمام مناطق شهری در حدود دو هزار پانصد ق.م این سازه ایجاد شده است. بیشتر مورخ ها اعتقاد دارند که این سازه برای دوران هخامنشی است. در کانال نهر داریون قدم می زنیم و از ویژگی های آبی رسانی در گذشته آشنا می شویم. پس از آن از بند میزان یکی از قدیمی ترین بندهای قدیمی شهر بازدید می کنیم. بعد از بازدید از سد یا همان بند میزان به یکی از بهترین رستوران های شهر می رویم و یک غذای محلی خوشمزه شوشتری را نوش جان می کنیم.پس از خوردن یک غذای محلی رهسپار خانه های تاریخی شوشتر می شوم. از خانه معین التجار که از تاجرهای قاجاری بود بازدید می کنیم و با معماری خانه های ایرانی آشنا می شویم. رهسپار قلعه سلاسل می شویم این قلعه از استحکامات باقی مانده دوران ساسانیان است که از آن بازدید می کنیم. در غروب یه یکی از کافه های معروف شهر می رویم و هر کدام مسافرها می توانند با هزینه خودشان یک نوشیدنی خوشمزه برای خودشان سفارش دهند. پس از سرو نوشیدنی آماده می شویم که به شهر تهران بازگردیم. ده ساعتی را در مسیر سپری می کنیم و ساعت ۵ صبح به رو به روی آژانس بیسان گشت مهرواقع در ستارخان میرسم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : ندارد
9 نفر به این امتیاز داده اند

این سفر در یک نگاه


وسایل مورد نیاز
| کفش مناسب پیاده روی، کرم ضد آفتاب ،دارو و وسایل شخصی، لباس مناسب فصل سفر، لیوان و بشقاب و قاشق شخصی

نظرات در مورد تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی دزفول، شوش و شوشتر

لطفا منتظر بمانید...