تور گروهی میبد اردکان

امتیاز ۷ نفر ۳.۴ از ۵
جاذبه ها : آتشکده چک چک اردکان  مسجد جامع اردکان  خانه تقدیری اردکان  کاروانسرا هرندی  کوچه ضیایی  بازدید داخلی از قنات اردکان  نارین قلعه میبد  برج کبوترخانه میبد  موزه زیلو میبد  کویر ریگ زرین یزد
استان مقصدیزد
شهر مقصد شهر اردکان، میبد
درجه سختی ۱از ۶
پیاده روی طولانی دارد
نوع تور فرهنگی و طبیعت گردی
مدت سفر یک شب اقامت و دو روز گشت
درجه بندی تور

معرفی تور گروهی میبد اردکان

تور دو روزه اردکان و میبد هر ساله از سوی آژانس بیسان گشت مهر در فصل پاییز و زمستان انجام می شود. این تور در ماه فروردین هم متقاضیانی دارد که با آژانس بیسان گشت مهر هر ساله  تا ۱۵ فروردین ماه هم برگزار می شود‌. در این تور به دیدن کویر زرین یزد هم می روید که فاصله کمی با شهر اردکان هم دارد. تور دو روزه و اردکان و میبد از تورهای فرهنگی و طبیعت گردی محسوب می شود.

سوالات متداول

فاصله شهر تهران تا شهر اردکان چقدر است؟

فاصله شهر  تهران تا شهر اردکان ۵۸۰ کیلومتر است که با توجه به توقف در مسیر هفت ساعت زمان می برد.

 

فاصله اردکان تا شهر میبد چقدر است؟

فاصله اردکان به میبد ۷.۴کلومتر است که حدود ۱۴ دقیقه زمان میبرد.

معروف ترین سوغات اردکان و میبد چیست؟

معروف ترین سوغات اردکان ارده و شیره خرما است است. در شهر میبد هم زیلو معروف ترین سوغات میبد است.

چه زمانی برای کویرگردی در ایران مناسب است؟

بازده زمانی کویر گردی در ایران از آغاز فصل پاییز تا پایان فصل زمستان است. از اواخر مهر شروع می شود و پایان ماه اسفند ادامه دارد.

توضیحات

*تور گروهی میبد اردکان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر

شب اول

در ساعت ۲۳:۳۰ به سمت شهر تاریخی اردکان شروع می شود. مسافرها برای صرفه جویی در وقت و نظم سفر باید سی دقیقه قبل از حرکت در محل حضور داشته باشند. محل شروع تور روبروی آژانس بیسان گشت مهر در ستارخان است. برای رفتن به شهر تاریخی اردکان به سمت شهر نائین می رویم و از آنجا رهسپار اردکان می شویم. فاصله تهران تا اردکان حدود ۵۸۰ کیلومتر است و با توقف های جاده ای حدودا هفت ساعت زمان می برد تا به شهر تاریخی اردکان برسیم. ساعت ۵:۳۰ دقیقه به شهر تاریخ اردکان می رسیم. در یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی اردکان اقامت داریم. به تحویل گرفتن اتاق ها در یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی اردکان می پردازیم و سپس صبحانه در محل اقامتگاه برای مسافرها حاضر می شود. و پس از اندکی استراحت گشت شهری ساعت ۸:۳۰ دقیقه شروع می شود.
صبحانه : ندارد | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : ندارد
روز اول

ابتدا به دیدن آتشکده معروف چک چک در نزدیکی اردکان می رویم. برای دیدن معبد داخلی باید مسیر سر بالایی را طی کنید تا به محوطه ی داخلی آتشکده چک چک اردکان (یزد) برسیم. در آنجا با آیین زردشتی و نوع آتشکده بر بلندای کوه آشنا می شویم. راهنمای تور علل ساخت آتشکده را بر فراز کوه برایمان توضیح می دهد. پس از بازدید آتشکده چک به سمت شهر اردکان رهسپار می شویم. از کاروانسرای صفوی هرندی دیدن میکنم. در اطراف این کاروانسرا هیچ خانه ای نیست و در میانه زمین های بیابانی ساخته شده است که با حال و هوای مسافرهای گذشته آشنا می شویم. به داخل شهر اردکان می رویم و نهار را در یکی از بهترین رستوران های شهر نوش جان می کنیم. بعد ار صرف نهار آماده می شویم تا بناهای تاریخی و فاخر شهر اردکان را ببینیم. اردکان به دو بخش تاریخی و جدید تقسیم می شود. خوب است بدانید که تمام کوچه های بافت تاریخی به شکل اولیه حفظ شده است و در شب هم بخشی از آن دارای نور پردازی زیبایی است. در محله های قدیمی شهر اردکان قدم می زنیم. در مسیر مسجد جامع تاریخی اردکان را می بینیم. این مسجد از بناهای قدیمی پانصد ساله اردکان است که به شکل مساجد دیگر به صورت چهار ایوانی ساخته شده است. بعد از دیدن این مسجد به دیدن خانه تقدیری ها در شهر اردکان می رویم، در اردکان ده ها خانه قدیمی به سبک کویری وجود دارد که با سبک معماری خانه های کویری در ایران آشنا می شویم. این خانه به رسم دیگر خانه های تاریخی به سبک گودال باغچه ساخته شده است و اتاق های پنج دری و هفت دری در اطراف حیاط وجود دارند. پس از بازدید خانه تقدیری های اردکان حالا دیگر وقتش رسیده است که یکی از مکان های کم تر شناخته شده اردکان را با یک راهنمای محلی ببینیم. همان طور که میدانید تمام شهرهای اردکان، میبد و یزد در گذشته از طریق آب قنات زندگی می کردند. در اردکان یکی از راه های قنات برای بازدید گروه های سفری در نظر گرفته شده است که آژانس بیسان گشت مهر بازدید آن را فراهم کرده است. از راه تنگ قنات اردکان گذر می کنیم، و هر چه بیشتر مسیر را ادامه دهیم فصله مان با سطح زمین بیشتر می شود. قنات ها راه آب های زیر زمینی هستند که در زیر زمین کنده شده اند و مسیر آب در آن هدایت می شود. به اتاقک ها و راه پایاب های قنات می رسیم و یکی از نوادگان مقنی قدیم سیستم آب یاری قنات را کامل برای مسافرها توضیح می دهد. مسیر قنات گردی حدود دو ساعتی زمان می برد. قنات گردی و دیدن راه پایاب قنات یکی از جذاب ترین بخش سفری اردکان به میبد است. بعد از دیدن قنات اردکان برای استراحت به اقامتگاه می رویم. چای آتشی نوش جان می کنیم و برای خوردن یک شام محلی آماده می شویم. پس از صرف شام مسافرها در اتاق های خود دیگر استراحت می کنند تا برای گشت روز دوم تور آماده شوند.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : بومگردی
روز دوم

صبحانه در محل اقامتگاه سرو می شود. گشت روز دوم راس ساعت ۸:۳۰ دقیقه آغاز می شود. ابتدا به شهر تاریخی میبد می رویم. از بنای تاریخی نارین قلعه میبد دیدن می کنیم. این بنا قدمت ساسانی دارد و یکی از قدیمی ترین ارگ های حکومتی است که به جا مانده است. از جمله قلعه های درون شهر هم به حساب می آید که کارکرد این بنا از سوی تور لیدر (راهنمای تور) توضیح داده می شود. از دیگر بناهای شاخص میبد برج کبوتر خانه میبد است. برج کبوترخانه در اکثر شهرهای مرکزی ساخته می شده است و از فضولات کبوترها برای کود های کشاورزی استفاده می شده است. کاروانسرای میبد هم یکی دیگر از کاروانسراهای تاریخی این شهر است که با نوع معماری کاروانسراهای قدیمی آشنا می شویم. سری به موزه ی زیلو میبد می زنیم. در اینجا بهترین دست بافت های زیلو هم موجود است که می توانید به عنوان سوغات آن را خریداری کنید. نهار را در شهر میبد نوش جان می کنیم و راهی کویر ریگ زرین می شویم. کویر ریگ زرین یزد یکی از مهم ترین کویرهای ایران است که پس از طی کردن مسافت یک ساعت به این کویر زیبا می رسیم. برای کویر لباس مناسب باید داشته باشید. از جمله عینک آفتابی، آفتابگیر را باید همراه داشته باشید. کویر زرین یزد بلندترین رمل های ایران را دارد. در این کویر به تماشای دیدن غروب دل انگیز می نشینم. دیدن غروب در کویر لذت دو چندان دارد. آژانس بیسان گشت مهر به گونه ای برنامه ریزی کرده است که مسافرها در هنگام غروب در کویر حضور داشته باشند. بعد از سه ساعتی که در کویر بودیم به خوردن یک چای آتشی مشغول می شویم. پس از صرف چای آتشی و دیدن کویر و ده ها اثر تاریخی شهر میبد و اردکان راهی شهر تهران می شویم. حدود هفت ساعتی در مسیر هستیم که دوبار هم برای مسافرها در مجتمع تجاری بین راه توقف در نظر گرفته شده است. ساعت ۵ صبح در روبروی آژانس بیسان گشت مهر تور دو روزه اردکان و میبد به پایان می رسد.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت : ندارد
7 نفر به این امتیاز داده اند

نظرات در مورد تور گروهی میبد اردکان


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی میبد اردکان بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی میبد اردکان

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی میبد اردکان

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی میبد اردکان" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی میبد اردکان

لطفا منتظر بمانید...