تور گروهی موزه ایران باستان تهران

امتیاز ۱۱ نفر ۴ از ۵
جاذبه ها : تالار پارینه سنگی  پارینه سنگی قدیم، میانه ، جدید  تالار نوسنگی مشروع کشاورزی  تالار مس سنگی  سفال های مس سنگی، ادوات فلزی و مهرهای باستانی  دوره های مفرغ  تمدن ایلام باستان، تمدن کاشی ها، جیرفت  تمدن مانا  هخامنشی  سلوکی  اشکانیان  ساسانیان

معرفی تور گروهی موزه ایران باستان تهران

توضیح کلی تور:

یکی از جاذبه های مهم ایران در گردشگری شهر تهران موزه ایران باستان است. آژانس بیسان گشت مهر هرماه تور تخصصی موزه ایران باستان را برگزار می کند تا مخاطب و بازدید کنندگان علاقه مند با تاریخ و فرهنگ ایران در دوره های مختلف آشنا شوند. در این تور توسط کارشناس مجرب و باستان شناس اطلاعات تخصصی به مخاطب ها ارایه می گردد. با تاریخچه و نحوه زندگی در دوره های مختلف فلات ایران زمین آشنا می شوند.

تور موزه ایران باستان

تور موزه ایران باستان معمولا در جمعه ها برگزار می شود. مخاطب ها ساعت نه صبح برای بازدید موزه در ورودی موزه ایران باستان گرد هم جمع می شوند. تاریخچه موزه ایران باستان توضیح داده می شود. بنا و نوع ساخت را باهم می شنویم و وارد موزه ایران باستان می شویم.

معمولا تور موزه ایران باستان حدود سه ساعت زمان می برد تا بخش مختلف این موزه عظیم را ببینیم. این موزه از دو تالار تشکیل شده است. تالار بالا دارای آثار های پیش از تاریخ است که از زمان پارینه سنگی تا مس و سنگ شروع می شود. در این بخش کارشناس مجرب، راهنما و باستان شناس اشیا موزه ای و سیر روند گونه های انسانی را شرح می‌دهد. ابزارهای شاخص پارینه سنگی قدیم تبر سنگی امردگ ایلام است که نزدیک به یک میلیون قدمت دارد. پس از بازدید از پارینه سنگی قدیم، پارینه سنگی میانی را مشاهده می کنیم. در این بخش به دندان به دست آمده از نئاندرتال ها را  با یکدیگر می بینیم و نحوه زندگی این گونه انسان ریخت را می شنویم. سپس دوره های پارینه سنگی جدید و فراپارینه سنگی را باهم می بینیم. در این ویترین ها ابزارهای سنگی پیشرفته به همراه ابزار سنگی ترکیبی از استخوان و چوب است. جالب است بدانید که داس های اولیه هم در همین دوران ساخته شده است.

وارد دوران نوسنگی می شویم و ابزارهای پیشرفته انسان از جمله هاون سنگی، ظروف سنگی مرمرین و ده ها ابزار ساخت را می بینیم. از آثار شاخص این دوره می توان اولین سفال ایران به دست آمده از تپه گنج دره، پیکرک ونوس سراب، انواع سفال باستانی منقوش و غیر منقوش، درفش ها و سوزن های اولیه استخوانی، ماکت ساخت و ساز، خانه سفالی تپه سنگ چخماق را نام برد که با هم مشاهده می کنیم. پس از آن سفال های  بزرگ آذوقه که متعلق یه اواخر نوسنگی هستند را  باهم می بینیم و توضیح هر یک به شما داده می شود. وارد تالار مس سنگ می شویم، ساخت فلز اولیه برای شما توضیح داده می شود و هم چنین تغییر سفال ها را می بینیم.

پس از آن به دوران مفرغ می رسیم و ساخت و ساز سفال های متنوع را بررسی می کنیم. در این چهار تمدن مهم در فلات ایران را داریم. تمدن های شهر سوخته، ایلام باستان، کاسی ها، جیرفت و شهداد موازی یکدیگر هستند. اولین انیمیشن جهان که متعلق به شهر سوخته هست را می بینیم. شیشه های تزیینی معبد زیگورات چغازنبیل، گاو کوهان دار نگهبان، چرخ بزرگ، کلون در، و شیر در همین مکان نگهداری می شوند. در بخش دیگر موزه هم آثار شگفت انگیز تمدن کاشی ها است که تمامی آثار ها از مفرغ است. هر کدام از این اشیا دارای راز و رمزهای بی شمار است که کارشناس خبره برایتان توضیح می دهد.

پس از آن آثار تمدن مانا و مادها از جمله آجر لعاب دار، گردنبد های طلای زیویه را می بینیم. سپس داستان شکل گیری حکومت هخامنشی را می شنویم، و نقش برجسته خشایارشاه، مجسمه داریوش شاه بزرگ، پلکان تخت حمشید، مجسمه سگ نگهبان و ستون هخامنشی را می بینیم. این بخش یکی از مهم ترین دوره های ایرانی به حساب می آید که بازدیدکنندگان بی شماری به خاطر سلسله هخامنشی به آن علاقه مند هستند. پس از آن ویترینی از مجسمه های کوچک سلوکی را می بینیم.

دوران اشکانی آثار شگرفی از جمله سفال ها، تابوت های سفالی، مجسمه ملکه ی موزا، و مجسمه مرد شمی را در این موزه دارد. قصه ها ویژگی های باستان شناسی هر یک را می شنویم.  مرد نمکی از آثار به دست آمده اواخر اشکانی است که نحوه کاوش و پیدا شدن آن را یکدیگر می شنویم.

سپس وارد دوران ساسانی می شویم. در این دوره گچبری های بی شماری از کاخ ساسانی به همراه موزاییک ها کاخ بیشاپور و ظروف نقره نگهداری می شود. در این جا هم گذری بر تاریخ ساخت و ساز  کاخ بیشاپور گچبری ساسانی را خواهیم داشت. بعد از دوران ساسانی بازدید موزه ایران باستان به پایان می رسد و با گنیجنه ای از اطلاعات ارزشمند با موزه خداحافظی می کنیم.

خدمات تور

خدمات

پرداخت ورودیه

باستان شناس و راهنمای میراث فرهنگی

توضیحات

*تور گروهی موزه ایران باستان تهران را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر

نیم روز اول

توضیحات نیم روز
تور موزه ایران باستان در جمعه ها از ساعت 9 الی 13 برگزار می شود. تورهای نیم روزی برای بازدید موزه ایران باستان است. برای ورود به موزه ایران باستان کیف، آبی آشامیدنی مجاز نیست. در این تور با تاریخ و فرهنگ ایران زمین و دست آورد های ساخته شده از دوران پارینه سنگی تا پایان ساسانی در فلات ایران زمین آشنا می شود.
صبحانه : ندارد | ناهار : ندارد | شام : ندارد | اقامت :
11 نفر به این امتیاز داده اند

این سفر در یک نگاه


وسایل مورد نیاز
| دوربین بدون فلاش کفش مناسب پیاده روی

نظرات در مورد تور گروهی موزه ایران باستان تهران


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی موزه ایران باستان تهران بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

سوالات متداول

۱-موزه ایران باستان کجاست؟
پاسخ : موزه ایران باستان در سر خیابان سی تیر در خیابان امام خمینی است.
۲-موزه ایران باستان در چه سالی ساخت شد؟
پاسخ : موزه ایران باستان در سال ۱۳۱۵ ساخته شده است. معمار این موزه آندره گدار معمار و باستان شناس فرانسوی هست.
۳-اشیا موزه ایران باستان متعلق به چه دورانی است؟
پاسخ : اشیا موزه ایران باستان متعلق به دوران پارینه سنگی تا پایان دوران ساسانی است. آثار مهم و شگرفی از دوره های باستان شناسی این در این موزه نگهداری می شود که اهمیت فراوانی دارد.

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی موزه ایران باستان تهران

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی موزه ایران باستان تهران

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی موزه ایران باستان تهران" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی موزه ایران باستان تهران

لطفا منتظر بمانید...