تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو

امتیاز ۷ نفر ۳.۶ از ۵
جاذبه ها : گنبد سلطانیه  معبد داش کسن  موزه باستان شناسی زنجان (مردان نمکی)  رخت شوی خانه  بازار قدیمی زنجان  تخت سلیمان  دریاچه سلیمان  آتشکده آذر گشنسب  ایوان خسرو  معبد آناهیتا  معبد میترا  بقایای کاخ ایلخانی  زندان برنجه  کوه بلقیس یا اژدها  آبشار قینرجه  غار کرفتو  مسجد دو مناره سقز  بازار سقز
استان مقصدکردستان
شهر مقصد زنجان، تکاب، سقز
درجه سختی ۲از ۶
پیاده روی طولانی دارد
نوع تور فرهنگی تاریخی و طبیعت گردی
مدت سفر دو شب و سه روز
درجه بندی تور

معرفی تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو

یکی از جاذبه های منحصر به فرد ایران تخت سلیمان است.این تخت در بخش شهرستان تکاب واقع شده و به خاطر قدمت تاریخی اش مورد علاقه بسیاری از ایرانگرد ها است. آژانس بیسان گشت مهر هرساله در فصل بهارو تابستان تور تخت سلیمان تا غار کرفتو را برگزار می کند. در این تور شما می توایند یکی از قدیمی ترین آتشکده های پادشاه ساسانی را ببینید. از معبد آناهیتا و میترا دیدن کنید. دریاچه سلیمان را ببینید و با قصه اسرار دریاچه آشنا شوید. اندکی در کوه بلیقس پیمایش کنید و از دور سنگ اژدها را ببینید. مهم ترین آثار شهر زنجان یعنی گنبد سلطانیه، معبد داش کسن، موزه باستان شناسی زنجان و بازار آن را می بینیم. در این تور آژانس بیسان گشت بازدید از غار کرفتو برای مسافرها تدارک دیده است. فاصله غار کرفتو با تخت سلیمان آن چنان زیاد نیست و می توانید از این غاردیدنی ایران همراه با راهنمای مجرب بازدید داشته باشیم و با ویژگی های زمین شناسی و دوره های تاریخی آشنا شویم.
توضیحات

*تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه سفر

روز اول

تور تخت سلیمان تا غار کرفتو راس ساعت ۵:۰۰ از روبروی آژانس بیسان گشت مهر برگزار می شود. مسافرها برای نظم سفر باید حدود سی دقیقه قبل از شروع تور در مقابل ورودی آژانس بیسان گشت مهر که در ستارخان است حضور داشته باشند. صبحانه را در یکی از بهترین مجتمع های راهی تهران به قزوین میل می کنیم. حدود ساعت ۱۰ صبح به شهر زنجان می رسیم. ابتدا به سمت گنبد سلطانیه می رویم. گنبد سلطانیه سومین گنبد بزرگ جهان است که در زمان سلسله ایلخانی ها ساخته شده است. با قصه ی ساخت و ساز این بنا آشنا می شویم و هنرهای معماری به کار رفته در آن را راهنمای تور برایمان توضیح می دهد. پس از بازدید این بنای فاخر رهسپار معبد داش کسن می شویم. معبد داش کسن هم یکی دیگر از جاذبه های منحصر به فرد شهر زنجان است. نام دیگر این معبد، معبد اژدها است. این بنا توسط مغول ها که آیین شمن داشته اند، ساخته شده است و از معابد باقی مانده از دوره ایلخانی است. کمی در تاریخ قدم می‌ زنیم و قصه حمله مغول ها را به ایران بازگو می کنیم. پس از بازدید از معبد داش کسن راهی شهر زنجان می‌شویم. در یکی از بهترین رستوران ها نهار را نوش جان میکنیم. پس از صرف یک غذای محلی خوشمزه به سمت دو بنای مهم دیگرزنجان می رویم. از رخت شویخانه زنجان دیدن می کنیم. این محوطه تنها بنای رخت شویی خانه ایران است که امروزه موزه مردم شناسی شده است. پس از بازدید از بنای رخت شویخانه از موزه باستان شناسی زنجان دیدن می کنیم. در این موزه آثار های مختلف باستان شناسی در آن نگهداری می شود. اما جالب است بدانید که مردان نمکی متعلق به دوران هخامنشی در این موزه نگهداری می شوند. پس از دیدن موزه باستان شناسی و توضیح تورلیدر دیگر به سمت یکی از بهترین هتل های شهر زنجان می رویم. کارهای check in هتل انجام می شود. در هتل استراحت می کنیم و پس از کمی استراحت ساعت ۱۹ هم گشت در بازار زنجان شروع می شود. بازار قدیمی زنجان یکی از بزرگترین بازارهای ایران است که مهم ترین صنایع دستی آن هم چاقو سازی و ظرف فلز مس است. شما می توانید آثار نفیس ظروف مسی و یا چاقوی زنجانی به عنوان سوغات خریداری کنید. در بازار قدیم زنجان قدم می‌زنیم و با معماری بازار پانصد سال پیش آشنا می شویم. پس از بازدید بازار قدیمی زنجان رهسپار هتل می شویم و شام را در هتل میل می کنیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : هتل سه ستاره
روز دوم

صبحانه را می توانیم تا ۸:۳۰ دقیقه در هتل میل کنیم. کارهای check out اتاق ها انجام می شود. راس ساعت نه گشت روز دوم آغاز می شود و به سمت جاذبه منحصر به فرد تخت سلیمان حرکت می کنیم. نزدیک دو ساعت در مسیر هستیم تا به تخت سلیمان برسیم. تخت سلیمان مجموعه از بناهای دوران ساسانی است که شامل معبد آناهیتا، معبد میترا، ایوان خسرو پرویز، آتشکده آذر گشنسب و بقایای کاخ ایلخانی هست. با راهنمای مجرب آژانس بیسان گشت مهر از تمام مجموعه های نامبرده شده در تخت سلیمان بازدید می کنیم. تخت سلیمان در روبه روی یک دریاچه به همین نام ساخته شده است. راهنمای تور برایمان از اسرار دریاچه تخت سلیمان می گوید و کمی هم در کنار دریاچه مدیتیشن می کنیم. پس از دیدن دریاچه به سمت زندان برنجه و کوه بلقیس می رویم. نام دیگر کوه بلقیس کوه اژدها هم هست. مسیر کوه بلیقس سخت است و فقط در دامنه این کوه پیمایش می کنیم. پس از بازدید کوه بلقیس و اندکی پیمایش به سمت زندان سلیمان یا همان زندان برنجه می رویم. بسیار احتیاط میکنیم. این محوطه یکی از دهانه های آهکی است. از این دهانه بزرگ آهکی دیدن می کنیم. پس از بازدید محوطه کامل تخت سلیمان به سمت یکی از اقامتگاه های بوم گردی محلی برای صرف نهار می رویم. نهار را در اقامتگاه تخت سلیمان نوش جان می کنیم. اندکی استراحت می کنیم. آماده می شویم تا از آبشار و چشمه آب گرم قینرجه دیدن کنیم. اطراف این محوطه بسیار بکر است و به خاطر چشمه آب گرم طبیعی هم می توانید آبتنی هم در یک روز بهاری و تابستانی داشته باشیم. از طبیعت آرامش می گیرم و از این آبشار بزرگ دیدن می کنیم. یادتان باشد به خاطر املاح زیاد آب به هیچ وجه سر خود را داخل آب نمی بریم. در کنار رودخانه قدم میزنیم و پیمایش می کنیم و یک چای آتشی خوشمزه را نوش جان می کنیم. برای شب در یکی از بهترین اقامتگاه شهر تکاب می مانیم و شام را در یکی از بهترین رستوران های شهرمیل می کنیم.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : بومگردی
روز سوم

صبحانه در اقامتگاه نوش جان می کنیم.ساعت نه آماده می شویم تا رهسپار یکی دیگر از جاذبه های جذاب در برنامه تور تور تخت سلیمان تا غار کرفتو شویم. غارکرفتو یکی از زیباترین غارهای آهکی است. این غار در استان کردستان واقع شده است و از شهزستان تکاب حدود یک ساعت و بیست دقیقه را باید سپری کنیم. به غار کرفتو می رسیم. خوشبختانه مسیر غار راه کوب دارد و مسافرها به راحتی می توانند در آن قدم بزنند. اما بخشی از مسیر هم دارای سربالایی هست پس باید کفش مناسب داشته باشید. از این غار که یکی از سکونتگاه های انسان در پیش از تاریخ بوده است بازدید می کنیم. راهنمای تور ویژگی غار توضیح میدهد و با این جاذبه زمین شناسی آشنا می شویم. بعد از بازدید غار رهسپار شهر سقز می شویم. نهار را در شهر سقز میل می کنیم. پس از نهار و استراحت از مسجد دو مناره سقز بازدید می کنیم. سری به بازار سقز می زنیم. پس از بازدید از بازار سفر راهی شهر تهران می شویم. از شهرستان سقز تا تهران حدود هفت ساعت مسیر را باید سپری کنیم. راس ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به شهر تهران می رسیم. تور تخت سلیمان تا غار کرفتو در رو بروی آژانس بیسان گشت مهر در ستارخان به پایان می رسد.
صبحانه : با بیسان گشت | ناهار : با مسافر | شام : با مسافر | اقامت : ندارد
7 نفر به این امتیاز داده اند

نظرات در مورد تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""

تازه های بیسان گشت

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو

لطفا تصاویری فقط در مورد "تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ

تور گروهی تخت سلیمان تا غار کرفتو

لطفا منتظر بمانید...