راهنمای گردشگری و تور

تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار


شهر باکو به عنوان پایتخت آذربایجان همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران به ویژه گردشگران ایرانی بوده است . با توجه به بالا بودن قیمت ارز و افزایش هزینه های سفر ، تور زمینی باکو، روز به روز طرفداران بیشتری پیدا کرده است .

سفر هوایی به باکو داشته باشیم یا زمینی؟

اگر به طور کلی بخواهیم نحوه سفر به باکو را دسته بندی کنیم به دو روش اصلی ، سفرهوایی به باکو و سفر زمینی به باکو روبه رو هستیم .

تور هوایی باکو:

در تور هوایی باکو همانند سایر تور های هوایی و مسیر های گردشگری هوایی روند مشخصی دارد و معمولا از تهران ، فرودگاه بین المللی امام خمینی و گاهی اوقات فرودگاه تبریز برگزار می گردد .  در حال حاضر شرکت های هواپیمایی ایران ایر ، ماهان و هواپیمایی جمهوری آذربایجان (آزال ) از تهران ( فرودگاه بین المللی امام خمینی ) به مقصد باکو ( فرودگاه حیدر علی اف) پرواز مستقیم دارد .

پرواز های هواپیمایی شرکت آزال گاهی اوقات با قیمت کمتر با نام هواپیمایی بوتا به فروش می رسد که خدمات ضعیف تری از نظر بار و پذیرایی دارند .

جالب است بدانید سفر های هوایی به باکو نیازی به تهیه ویزای آذربایجان از قبل را ندارد و ویزای مسافران در فرودگاه باکو با پرداخت 26 دلار به صورت  فوری صادر می گردد . اما برای سفر های زمینی باکو باید حتما قبل از سفر ویزای آذربایجان را تهیه کنید .

صدور ویزای آذربایجان به صورت عادی ، سه روز کاری زمان نیاز دارد و قیمت آن همان 26 دلار می باشد . اما ویزای فوری آذربایجان با قیمت 56 دلار در زمان 3 ساعت صادر می گردد .

روش های مختلف تور زمینی باکو :

همانطور که گفته شد تور های هوایی باکو به نسبت تور های زمینی باکو تنوعی از نظر نحوه سفر ندارند و همگی به یک صورت انجام می گیرد . اما تور های زمینی باکو انواع مختلفی دارند . تور زمینی باکو از مبدا های مختلف ، با وسایل نقلیه مختلف ، به صورت گروهی و یا انفرادی برگزار می گردد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

تور زمینی باکو به صورت گروهی از تهران :

همانطور که می دانید شهر باکو در منطقه قفقاز واقع شده است که یک منطقه سردسیر می باشد و سفر به باکو در زمستان را کم طرفدار کرده است . بنابر این در فصول سرد زمستان تور زمینی گروهی به باکو برگزار نمیشود اما در فاصله زمانی عید نوروز تا آخر تابستان که اصطلاحا های سیزن است ، تور های گروهی طرفداران زیادی دارد و در اکثر مواقع ، ظرفیت های تور های گروهی در این فاصله زمانی خیلی سریع پر می شود .

تور زمینی باکو به صورت گروهی از تهران معمولا توسط اتوبوس های 25 نفره VIP از تهران شروع می شود و همان اتوبوس مستقیما به باکو می رود .  البته در بعضی مواقع در مرز آذربایجان اتوبوس عوض شده و مابقی راه ، توسط اتوبوس دیگری پیموده می شود که متعلق به آذربایجان می باشد .

این نوع تور ها برای افرادی مناسب می باشد که با سفر های گروهی مشکل ندارند و میتوانند شرایط خود را با گروه تطبیق دهند و تمایلشان به سفر های گروهی بیشتر از سفر های انفرادی می باشد .

در اینگونه سفر ها، مدت زمان سفر ، نوع اقامتگاه و هتل ، برنامه سفر و ... مشخص میباشد و همگی توسط شرکت برگزار کننده تور زمینی باکو به صورت گروهی از پیش تعیین شده است .

نکته مهمی که در تور زمینی باکو به صورت گروهی حائز اهمیت می باشد این است که فاصله زمانی تهران تا باکو به صورت متوسط حدود 18 ساعت است که این 18 ساعت با فرض این که هیچ نوع مشکلی در هنگام عبور از مرز پیش نیاید تخمین زده می شود . چه بسا که در بعضی موارد در زمان چک کردن پاسپورت و ویزا ، در صورت بروز کوچکترین مشکل حتی برای یک مسافر ، کل مسافران دیگر نیز معطل خواهند شد تا مشکل برطرف گردد .

تور زمینی باکو با اتوبوس به صورت انفرادی:

همانطور که گفته شد تور زمینی باکو به صورت گروهی دارای محدودیت هایی از نظر زمان ، نوع هتل ، برنامه ریزی سفر و .. می باشد که در تور زمینی باکو با اتوبوس به صورت انفرادی این محدودیت ها وجود ندارد . فرد خود تایم رفتن را تعیین میکند . نوع هتل را خود انتخاب کرده و یا برنامه سفرش محدود به گروه نیست و خود در طول سفر به باکو برنامه ریزی میکند که به چه جاهایی برود و چه برنامه ای داشته باشد . این نوع تور ها نیز از تهران به باکو با اتوبوس های 25 نفره VIP انجام میگیرد . البته در بعضی مواقع اتوبوس ها از تهران تا مرز رفته و از مرز اتوبوس ها عوض شده و مسافران سوار اتوبوس های پلاک آذربایجان میشوند و ادامه مسیر را می پیمایند .

تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار :

در تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار ، اجرای تور از مرز برای افرادی که قصد سفر به باکو را دارند شروع می شود لذا مسافران تور زمینی باکو هر کجای ایران که باشند تا رسیدن به مرز بر عهده خودشان خواهد بود .

در تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار در صورت کم بودن تعداد مسافران ، افراد از مرز تا هتل مورد نظرشان با سواری ترنسفر خواهند شد .اگر تعداد مسافران زیاد باشند ون و یا اتوبوس مسافران را تا هتل ترنسفر میکند .

یکی از مزیت های تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار این است که زمان ترنسفر شدن مسافران 24 ساعته می باشد. مسافران تایم مورد نظرشان را از قبل هماهنگ کرده تا سواری مورد نظر آنها را تا هتل ترنسفر کند. به علاوه معطلی ای که ممکن است در تور زمینی باکو با اتوبوس برای مسافران پیش بیاید ، پیش نخواهد آمد . برای نداشتن معطلی در هنگام عبور از مرز نیز بهتر است عوارض خروج از قبل پرداخت شده باشد تا ترنسفر به هتل سریع تر انجام شود .

فاصله زمینی مرز آستارا تا باکو حدود 350 کیلومتر می باشد که با اتوموبیل حدود 4 ساعت خواهد بود . به علاوه اگر قصد سفر به باکو با تور زمینی باکو از مرز بیله سوار را دارید فاصله ای حدود 220 کیلومتر دارد که حدود 2و نیم ساعت در راه خواهید بود .

 

 

 

 

*تور زمینی باکو از مرز آستارا یا بیله سوار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها
مهتاب
0 تشکر
" سلام وقت بخیر . خیلی عالی بود ما دیروز برگشتیم و خیلی خوب ترنسفر رفت و برگشتمان انجام شد. "
مفید بود ؟ تشکر
حسین بیات
0 تشکر
" با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای محترم بیسان گشت .
ما نصمیم داریم که با اتوموبیل خودمان به باکو برویم . آیا شما اطلاعی از روند خروج خودرو دارید ؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید . "
مفید بود ؟ تشکر
محمد علی مداری
0 تشکر
" با سلام خدمت دوستانی که تجربه سفر تور زمینی به باکو بنده را می خوانند .
من و خانواده ام قبلا هوایی به باکو سفر کرده بودیم . اما این بار تصمیم به سفر به باکو با تور زمینی را انتخاب کردیم .
ما تا مرز را با ماشین خودمان رفتیم . وقتی به آستارا رسیدیم . ماشین را در پارکینگ گذاشتیم که روزی 10 هزارتومان اجاره پارکینگ بود و از آنجا ترنسفر سواری داشتیم . ما در تهران عوارض خروج را پرداخت کرده بودیم و همین امر باعث شد معطلی زیادی در خروج از مرز نداشته باشیم . حدودا 4 ساعت طول کشید تا از مرز آستارا به هتل در باکو رسیدیم .
واقعا تجربه خوبی بود .
ما یک فرزند 9 ساله و یک فزرد 4 ساله داشتیم اما اصلا طولانی بودن راه را احساس نکردیم و خیلی خوب بود .
به دوستانی که تا به حال تجربه تور زمینی باکو را نداشته اند قطعا پیشنهاد می کنم .
"
مفید بود ؟ تشکر
سعید زارعی
0 تشکر
" با عرض سلام و خسته نباشید خدمت ادمین سایت .
ما 6 نفر هستیم که به احتمال زیاد قصد سفر به باکو به صورت زمینی داریم . جسارتا مشخص است که برای ترنسفر ون ما را ترنسفر میکند یا سواری ؟ ممنون میشوم راهنمایی داشته باشید . "
مفید بود ؟ تشکر
هستی جانفشان
0 تشکر
" ما با تور زمینی باکو به باکو سفر کردیم که از مرز آستارا به هتل آمبر باکو ترنسفر شدیم ما 5 صبح به مرز رسیدیم و تا از مرز خارج شدیم حدود 6:15 صبح بود . کمی استرس داشتیم زمان خروج از مرز . اما خیلی راحت چک کردن مدارک انجام شد و ترنسفر شدیم . اتوموبیلی که به دنبال ما آمد یک کمری بود و خیلی احساس راحتی داشتیم تا به هتل رسیدیم .
من احساس میکردم اگر با تور زمینی به باکو سفر کنیم خیییییییییییلی خسته خواهیم شد اما به نظرم زمینی سفر کردن خیلی دلچسب تر از هوایی می باشد .
تجربه بی نظیری بود . قطعا اگر باز هم تصمیم به باکو رفتن داشته باشیم تور زمینی باکو را انتخاب خواهیم کرد . هم من و هم خانواده ام "
مفید بود ؟ تشکر
اکبر ذوالقدر
0 تشکر
" سلام .
ما 25 اسفند ماه به باکو سفر کردیم از مرز بیله سوار . راننده ترنسفر ما رو پیدا نمیکرد . ما بیشتر از نیم ساعت مدارکمان تایید شده بود و اجازه خروج را گرفته بودیم اما ترنسفر نشدیم . بعد از چند بار تماس با آژانس بیسان گشت بالاخره ما و ترنسفر همدیگر را پیدا کردیم . البته این تایم که ما رفتیم تایم شلوغی بود و در بعضی مواقع این اتفاق میافتد . باز هم ممنون از آژانس بیسان گشت برای پیگیری ترنسفر ما "
مفید بود ؟ تشکر

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره باکو
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره باکو
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره باکو
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره باکو
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره باکو
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره باکو
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره باکو
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره باکو
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره باکو

برچسب ها :

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

آبان ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
آذر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰