مجتمع تجاری دبی مال

Dubai Mall

امتیاز ۱۶ نفر ۳.۵ از ۵ من اینجا رفتم | یه روزی اینجا میرم | اینجا رو دوست دارم
دبی خیابان شیخ زاید
امتیاز دهی
ارسال دیدگاه
ارسال تصویر
مجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشتمجتمع تجاری دبی مال - Dubai Mall - بیسان گشت
دبی مال : بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده در سراسر جهان در کشور امارات متحده عربی و در شهر دبی واقع شده است . این مرکز خرید بزرگ که در سال ۲۰۰۸ میلادی افتتاح گشته است ، دبی مال نام دارد .

هزینه ساخت دبی مال را ۲۰ میلیارد دلار و مساحت این مرکز خرید را ۳۵۰ هزار متر مربع اعلام کرده اند . همچنین علاوه بر رکورد مساحت ، دبی مال برنده جوایزی در زمینه طراحی فضاهای داخلی و توسعه فروشگاه های خرده فروشی است . علاوه بر این ها ، دبی مال به عنوان پر بازدیدترین مرکز خرید جهان نیز شناخته شده است و گفته می شود که در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۵۴ میلیون نفر از این مرکز خرید خارق العاده بازدید کرده اند .

مرکز خرید دبی مال یکی از پروژه های بزرگ مرتبط با برج خلیفه است . دبی مال مرکز خریدی است که علاوه بر فروشگاه های متنوع و لوکس فراوان ، بخش های دیدنی و تماشایی متنوعی نیز دارد .

همچنین بزرگترین بازار طلای سرپوشیده جهان که شامل ۲۰۰ فروشگاه طلا از مشهورترین مارک ها است ، در دبی مال قرار دارد .

علاوه بر تمام موارد گفته شده ، بسته به رویدادهای روزانه ممکن است برنامه های گوناگونی نظیر اجرای یک شو مد لباس ، حضور دلقک ها میان مردم ، مراسم سنتی چینی و … در فضای داخلی دبی مال برگزار گردد .

علاوه بر امکانات داخل مرکز خرید دبی مال خارج از مرکز خرید دبی مال محل هایی برای نشستن و استراحت مراجعین در نظر گرفته شده است . میهمانان در زمان استراحت می توانند منظره برج های اطراف را تماشا نمایند و لذت ببرند . فواره دبی که یکی از دیدنی ترین آبنماهای موزیکال جهان است نیز در کنار مرکز خرید دبی مال قرار دارد .

دبی مال مرکز خریدی در شهر دبی است. این مکان بزرگترین مرکز خرید دنیا از حیث مساحت کل، و چهارمین از نظر مساحت قابل اجاره می باشد. این مرکز خرید بخشی از مجموعه 20 میلیارد دلاری دانتون کامپلکس، شامل 1200 مغازه است. دسترسی به مرکز خرید از طریق خیابان دوحه، که در آوریل 2009 به عنوان یک اتوبان دو طبقه باز سازی شد امکان پذیر می باشد.

با دوبار تاخیر، این هتل در 8 می 2009 با حدود 635 فروشنده افتتاح شد تا بزرگترین مراسم افتتاح تاریخ مراکز خرید را رقم زده باشد. امّا دبی مال بزرگترین مساحت ناخالص قابل اجاره را در اختیار ندارد، و در این زمینه مراکز خریدی چون South China Mall که بزرگترین است، Golden Resources، SM City North Edsa و SM Mall of Asia گوی سبقت را ربوده اند.

آمار

دبی مال سابقه فروش 61000 بلیط برای آکواریوم و مرکز دیسکاوری را در پنج سال اوّل بعد از افتتاح، در کارنامه خود دارد. این مرکز خرید میزبان بیش از 37 میلیون بازدید کننده در سال 2009 بوده است، و بیش از 750000 بازدید کننده در هر هفته به سمت خود جذب می نماید. در حالیکه در سال 2010 از 47 میلیون نفر میزبانی کرده بود و نسبت به 2009 یک افزایش 27 درصدی، بر خلاف بحران اقتصادی داشت. در 2012، دبی مال همچنان دارنده عنوان پربازدید ترین مرکز خرید و تفریح جهان بود، و توانست بیش از 65 میلیون بازدید کننده جذب نماید که یک افزایش 20 درصدی در مقایسه با 54 میلیون ثبت شده در سال 2011 به شمار می رفت. این مرکز خرید به تنهایی بیش از نیویورک، با 52 میلیون گردشگر، و لس آنجلس با 41 میلیون نفر را توانست از سراسر جهان به دبی بکشاند. این اعداد همچنین از تعداد گردشگران در سایر مناطق معروف مثل میدان تایمز(39.2 میلیون)، سنترال پارک(38 میلیون) و آبشار نیاگارا(22.5 میلیون) نیز بیشتر بوده است.

آمار

2009 2010 2011 2012 2013 2014 نیمه اوّل 2015

تعداد گردشگدران 39 میلیون 47 میلیون 54 میلیون 65 میلیون 75 میلیون 80 میلیون 62 میلیون

توضیحات

محوّطه بیرونی دبی مال، فوّاره

با بیش از 13 میلیون متر مربّع(برابر اندازه بیش از 50 زمین فوتبال)، دبی مال دارای مساحت طبقه داخلی 5.9 میلیون متر مربّع و مساحت کل قابل اجاره 3.77 میلیون متر مربّع، در حدود اندازه West Edmonton Mall می باشد.

همچنین هتل لوکس 250 اتاقه، 22 سینما به علاوه 120 رستوران و کافه در این مرکز خرید جای گرفته اند. این مرکز خرید بیش از 14000 فضای پارک خودرو در 3 پارکینگ خود، همراه با خدمات پیشخدمت مخصوص پارک و سیستم خودرویاب در اختیار دارد. دبی مال پنج جایزه از آن خود کرده است، دو جایزه پروژه آینده فروش درسال 2004 در مایپیک، کن در فرانسه؛ و برای بهترین نقشه توسعه فروش و بهترین استفاده از نورپردازی در محیط فروش، و بروشور دبی مال، سه جایزه در Summit Creative Awards در سال 2005 و در پورتلند، اورگون، جایزه طلایی برای بهترین کارگردانی هنری/طرّاحی گرافیکی، جایزه نقره برای بهترین بروشور B2B 4 رنگه و جایزه ویژه داوران را از آن خود کرده است.

آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی

تونل کوسه ی آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی

آکواریوم دبی مال و مرکز دیسکاوری که توسّط گروه Oceanic Australia توسعه داده و عملیاتی شده است، دارای یکی از بزرگترین پنل های آکریلیک دنیا می باشد(82.88 عرض*8.3 متر ارتفاع* 750 میلی متر ضخامت و وزن 245.614 کیلوگرم). پنل آکلریلیک اینجا از آکواریوم Okinawa Churaumi ژاپن هم بزرگتر است(22.5 متر عرض*8.2 متر ارتفاع* 600 متر ضخامت)، و از آکواریوم S.E.A سنگاپور (36 متر عرض* 8.3 متر ارتفاع) و Chime-Long Ocean Kingodm در چین(39.6 متر عرض* 8.3 متر ارتفاع) کوچکتر می باشد. پنل آکریلیک با ضخامت 750 میلی متر آکواریوم دبی مال می تواند فشار 10 میلیون لیتر آب استفاده شده در آکواریوم را تحمّل نماید، امّا شفافیت آن به تماشاگران دید واضحی از 33000 گونه از جانداران مختلف دریایی را پیش چشم بازدیدکنندگان می گذارد. در فوریه 2010، یک نشتی در آکواریوم باعث تخلیه جزئی و بسته شدن کوتاه مدّت مرکز خرید شد.

این مرکز خرید از استانداراد های اخلاقی و سیاست آسایش حیوانات استفاده می نماید.

زمین یخ دبی

داخل زمین یخی در دبی مال

مجموعه زمین یخی چند منظوره دبی مال، از تکنولوژی سردسازی شده با توسعه 1.5 اینچ(38 میلی متر) از یخ، 2 برابر ضخامت زمین هاکی لیگ هاکی آمریکا در اندازه بازی های المپیک است. زمین یخی دبی می تواند هنگامیکه تبدیل به سالن چند منظوره با سیستم مولتی مدیا شامل تلویزیون LED 20 متر در 10 متر می شود، ظرفیت میزبانی از 2000 میهمان را داشته باشد.

Sega Republic

پارک سرپوشیده سگا ریپابلیک که با 76000 متر مربّع مساحت، در 21 آگوست 2009 افتتاح شد، جایی است که گردشگران می توانند از بیش از 150 بازی تفریحی لذّت ببرند و پارکی است که بیشتر آن به بازی های سونیک از شرکت سگا اختصاصی داده شده است.

مغازه ها

دبی مال شامل بیش از 1200 مغازه می شود.

در اکتبر 2009 گزارش شد که بزرگترین فروشگاه آب نبات فروشی(شیرینی فروشی) در دبی مال افتتاح شده است.

ساخت و ساز

این مرکز خرید با سرمایه گذاری مشترک Dutco Balfour Beatty، Al Ghandi/CCC و Turner Constructionبرای Emaar Propertiesو با برنامه ریزی برای تکمیل در سال 2006 ساخته شد، و ادعا می کرد به اندازه پنجاه زمین بین المللی فوتبال اندازه دارد. بیشتر کارگران استفاده شده در ساخت این مرکز خرید تبعه کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش و سری لانکا بودند.

خط مترو

در دسامبر 2012، Emaar Properties اعلام کرد که خط مترو که 820 متر درازا داشته، مجهز به تهویه مطبوع بوده و ایستگاه مترو برج خلیفه/دبی مال را به دبی مال متّصل می نماید، تکمیل شده است.

توسعه

در ژوئن 2013، دبی مال شروع دوره یک برنامه توسعه ای را با افزایش طبقات فروش به اندازه 1 میلیون متر مربّع اعلام کرد، تا بتواند پذیرای تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان باشد.

دستاورد های و رکورد های جهانی

دبی مال نزدیک فوّاره در غروب

. بزرگترین مرکز خرید جهان با مساحت کل 1124000 متر مربّع.

. پانزدهمین مساحت ناخالص قابل اجاره دنیا با 350000 متر مربّع

. بزرگترین پنل آکریلیک دنیا(آکواریم) داخل دبی مال، که دارای 32.88 متر عرض در 8.3 متر ارتفاع و 750 میلی متر ضخامت می باشد و 245 تن وزن دارد.

. بزرگترین مغازه شیرینی فروش دنیا، "Candylicious" که حدود 930 متر مربّع مساحت دارد و داخل مرکز خرید واقع شده است.

.دبی مال دارای رکورد بیش از 5 میلیون بازدید در ماه مارس 2010 در فستیوال خرید یک ماهه دبی می باشد

. دبی مال به عنوان بهترین تجربه خرید در 29 آوریل توسّط Grazia Style Awards معرّفی شد.

. دبی مال میزبان 37 میلیون بازدید کننده در سال اوّل افتتاحش در 2009 بود و بیش از 750000 بازدید کننده را نیز به صورت هفتگی جذب می نماید

. دبی مال با رکورد بازدید 47 میلیون در سال 2010 است، رکورد 37 میلیونی سال قبل خود را شکست. افزایش 27 درصدی بر خلاف بحران اقتصادی

. در 2011، دبی مال تبدیل به پربازدید ترین مرکز خرید و تفریح در جهان می شود و بیش از 54 میلیون نفر را به سمت خود می کشاند که افزایشی 15 درصدی نسبت به سال قبل را تجربه می نماید

. در 2012، دبی مال همچنان دارنده عنوان پربازدید ترین مرکز خرید جهان بود و بیش از 65 میلیون بازدید در آن سال داشت که نسبت به سال 2011، شاهد یک افزایش 20 درصدی بود.

حوادث

. در 25 فوریه 2010 در آکواریوم نشتی به وجود آمد که باعث تعطیلی موقّت مغازه ها و وادار شدن مغازه داران به تخیله شد. روز بعد مرکز خرید مجدّدا بازگشایی شد.

. در مارس 2015، بیش از صد کارگر خارجی در اعتراض به حقوق اضافه کاری پرداخت نشده شان در مقابل مرکز خرید اعتراض کردند، که باعث ایجاد اختلال در آمد و شد در آن منطقه گردید. این اختلال در عرض یک ساعت تحت کنترل پلیس درآمد.

توضیحات
نمایش بیشتر

*مجتمع تجاری دبی مال را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
 • ابتدای صفحه
 • امتیاز کاربران
 • دیدگاه ها
 • نقشه گوگل
 • مکان های نزدیک
16 نفر به این امتیاز داده اند
از کاربران وبسایت :
0 نفر اینجا رو دوست دارند. ( صفر نفر! )
0 نفر اینجا رفته اند. ( صفر نفر! )
0 نفر قصد دارن اینجا برن. ( صفر نفر! )
شما چطور ؟
لطفا وارد حساب کاربری شوید.


فوق العاده
2 نفر
عالی
3 نفر
خوب
6 نفر
متوسط
3 نفر
بد
0 نفر
دیدگاه ها
نیما عقابیان
0 تشکر
" دبی مال بزرگترین مرکز خرید جهانه، شاید کمی بیش از حد بزرگ باشه که شما توی اون گم بشید، بنابراین وقتی به اونجا میرید یک نقشه با خودتون ببرید. "
مفید بود ؟ تشکر
احمد جلالی
0 تشکر
" این مرکز خرید حد اقل ارزش یک بار دیدن صرفا به عنوان یک جاذبه توریستی رو دارده . وسعتش خیلی زیاده – ما در کل حدود 10 ساعت اونجا بودیم و با این حال هنوز هم چیزهای جدید گوشه و کنار اون پیدا می کردیم. ما اونجا سرگردان بودیم و فقط به هیبت و شکوه اونجا نگاه می کردیم. آکواریوم عظیم در قلب مرکز خرید دبی مال هم دیدنیه!
"
مفید بود ؟ تشکر
مهرداد بندرعباسی
0 تشکر
" هیچ چیزی نمی تونه برجسته بودن این مرکز خرید بزرگ رو توصیف کنه، تمام چیزیه که شما در یک مکان نیاز دارید. دبی مال جاییه که حتما باید ببینید. اگه دوست دارید کل اونجا رو بگردید حدودا دو روز وقت نیاز دارید. این مرکز خرید به خوبی طراحی و سازماندهی شده، تمیزه، و هر نوع سلیقه ای رو پوشش میده. از دیدن اون لذت ببرید.
"
مفید بود ؟ تشکر
امین رضا شرفی
0 تشکر
" تجربه بسیار عالی و نابی بود. ما اونجا به رستوران رفتیم و خیلی حس دنج و راحتی داشت. غذا هم خیلی خوشمزه بود. "
مفید بود ؟ تشکر
امید انصاری
0 تشکر
" دبی مال خیلی شلوغه به خصوص در طول تعطیلات آخر هفته. ما اشتباه کردیم که روز جمعه برای دیدن اونجا رفتیم. اگرچه انتخاب خوبی برای دیدن هست و مغازه های زیادی داره اما برای دیدن اونجا به انرژی زیادی نیاز دارید و واقعا آدم خسته میشه. پیدا کردن محل پارکینگ هم یه دردسر بزرگه.
"
مفید بود ؟ تشکر
احمد جلالی
0 تشکر
" محصولات زیادی برای خرید اونجا هست. شما می تونید غذا یا دسرهای شیرین فوق العاده بخرید. دبی مال گالری مغازه های لوکسه. شما می تونید به معنای واقعی از جاذبه های اونجا دیدن کنید، به عنوان مثال: آبشار با مجسمه یا آکواریوم عظیم اونجا، و می تونید رقص آب فواره دبی رو ببینید که در کنار مرکز خرید هست. همچنین می تونید چترهای زیادی رو ببینید که به جای سقف قرار داده شدن
"
مفید بود ؟ تشکر
مهرداد بندرعباسی
0 تشکر
" خیلی گرونه، برای کشوری که مالیات بر ارزش افزوده نداره، اما دیدن ویترین مغازه ها خیلی خوبه. فضای خیلی خوبی به خصوص در طول تعطیلات آخر هفته داره. ما انقدر اونجا رو دوست داشتیم که باعث شد دو بار در طول سفرمون به اونجا بریم.
"
مفید بود ؟ تشکر
مریم بشرایی
0 تشکر
" ما بارها در تعطیلات به دبی رفتیم و رفتن به دبی مال کاریه که وقتی اونجا باشیم چندین بار انجام میدیم. توی دبی همه چیز بزرگتر و بهتر از هر جای دیگه ست و واقعا لازمه که حداقل یه بار تجربه بشه (فکر می کنم دبی مال در حال حاضر بزرگترین مرکز خرید دنیاست) ...
"
مفید بود ؟ تشکر
مژگان برومند
0 تشکر
" این مرکز خرید تمام چیزهایی که شما ممکنه نیاز داشته باشید رو یک جا داره. مطمئن بشید که کفش راحت بپوشید چون این محل خیلی وسیعه!!! واقعا نمونه شگفت انگیزی از دبی هست!
"
مفید بود ؟ تشکر
مریم کیخاه
0 تشکر
" مرکز خرید بزرگیه و شما به عنوان خریدار انتخاب های زیادی دارید. به دنبال خریدهای ارزان باشید. پیدا کردن پارکینگ عذابه، مهم نیست چه زمانی از روز از اونجا دیدن می کنید، قطعا با پیدا کردن یک جای پارک مشکل پیدا خواهید کرد. رستوران های زیادی در سرتاسر مرکز خرید هست که در صورت لزوم می تونید هر کدوم رو که می خواین انتخاب کنید. یکی از بزرگترین جاذبه های اونجا آکواریوم دبی هست. نظر من در مورد آکواریوم دبی بر اساس این واقعیته که من چنین مکان هایی رو در لندن، سنگاپور، و غیره دیدم و می تونم بهتون بگم که قیمت اونجا برای چیزی که واقعا می بینید کمی زیاده. اول این که کاملا در فضای داخلیه و دوم این که قرار نیست اونجا هیچ موجود دریایی خاصی رو ببینید که قبلا ندیده باشید. اما اونها از آکواریوم با تعداد زیادی موجودات دریایی خوب نگه داری میکنن.
"
مفید بود ؟ تشکر
شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
نقشه گوگل
مکان های نزدیک مجتمع تجاری دبی مال
 • خرید
 • هتل
 • تفریح و سرگرمی
 • ایستگاه مترو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

انتخاب تاریخ شروع :

اردیبهشت ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 

مجتمع تجاری دبی مال

لطفا منتظر بمانید...