16 فعالیت تفریحی برتر استانبول که می توان رایگان تجربه کرد قسمت اول

در این مطلب از بهترین فعالیت های تفریحی رایگان استانبول برای شما خواهیم گفت و به همراه تصویر و آدرس به شما خواهیم شناساند، با ما همراه باشید....

معمولاً همه فکر می کنند که باید در هر مرحله از سفر خود هزینه کنند و اگر بخواهند خیلی سرگرم شوند نمی توانند بودجه سفر را مدیریت کنند! خبر خوب این است که بدون خرج هزینه هم می توان دوران خوبی را در استانبول تجربه کرد. در این مطلب، ما می خواهیم 16 فعالیت تفریحی رایگان استانبول را با هم مرور کنیم. با ما همراه باشید.برای اینکه یک توریست واقعی باشید و از گشت و گذار در شهری که می روید لذت ببرید، نیازی نیست که همه جا پول خرج کنید. اما شما باید بسیاری از جاذبه های گردشگری و تفریحی را بشناسید، بنابراین می توانید تا آنجا که می توانید جلوه ها را بازدید کنید و فعالیت های تفریحی رایگان استانبول ر ا تجربه کنید. پیشنهاد می کنیم از صفحه تور های استانبول ما دیدن کنید.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول موزه هنر مدرن فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: موزه هنر مدرن

1- آثار هنری را به صورت رایگان در موزه هنرهای مدرن استانبول تماشا کنید

یکی از فعالیت های رایگان که می توانید در استانبول انجام دهید این است که روز پنجشنبه به موزه هنرهای مدرن استانبول بروید و از آن رایگان بازدید کنید. شما می توانید ساعت های زیادی را به صورت رایگان در این موزه بگذرانید و آثاری که بازدید می کنید کار هنرمندان بین المللی و ترک است، خوب است بدانید استانبول نمایشگاه های فصلی و 5 نمایشگاه دائمی دارد.

موزه هنرهای مدرن استانبول در سال 2004 در منطقه بی اوغلو استانبول افتتاح شد و در واقع اولین مجموعه خصوصی بود که هنر مدرن و معاصر را به نمایش می گذاشت. این موزه از دو طبقه تشکیل شده است و بسیاری از آثار هنری در طبقه اول وجود دارد، در حالی که در طبقه دوم یک کافه و یک فروشگاه هنری و سوغاتی می باشد، موزه از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و پنجشنبه ها تا ساعت 8 شب.

آدرس: Meclis-i Mebusan Cad. منطقه مدیریت بندر Antrepo شماره: 4 ، 34433 Karaköy - استانبول.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: پل گالاتا فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: پل گالاتا

2- روی پل گالاتا قدم بزنید

این پل به خودی خود یک جاذبه است اما موقعیت آن باعث شده تا یکی از جاذبه های رایگان استانبول برای مردم باشد. از آنجا که پل گالاتا در مرکز استانبول واقع شده است و دو طرف شاخ طلایی را به هم متصل می کند، محل عبور بسیاری از افراد است و همیشه یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی و رفتن به رستوران های کوچک محلی و خیابانی بوده است.

معمولاً زوج های جوان و بسیاری از گردشگران این پل را به عنوان مکانی برای گذران وقت انتخاب می کنند. عکس گرفتن و تماشای پرواز مرغ های دریایی از بالای سر شما، یکی از کارهایی است که می توانید روی این پل به طول 490 متر که مربوط به سال های آخر قرن نوزدهم است، انجام دهید. حتماً یادتان باشد از فروشگاه های مواد غذایی موجود در این پل، به ویژه فروشگاه هایی که غذاهای دریایی می فروشند، بازدید کنید.

آدرس: Kemankeş Karamustafa Paşa ، پل گالاتا ، 34425 Beyoğlu ، ترکیه.

فعالیت های رایگان استانبول محله بالات فعالیت های رایگان استانبول: محله بالات

3- از محله رنگارنگ بالات دیدن کنید

بالات یکی از محله های قدیمی و معروف استانبول است که به دلیل تمیزی و رنگ غیر معمول خانه های آن، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. بنابراین بازدید از این محله یکی از تفریحات جالب رایگان در استانبول است، زیرا بازدید از ساختمان ها و جاذبه های خیابانی برای همه رایگان است!

محله بالات قبل از اینکه به یک مکان عمومی تبدیل شود، کاملا متعلق به خانواده های طبقه متوسط ​​ارتداکس بود که در استانبول زندگی می کردند. بنابراین می توانید مناظری مانند کلیسای سنت جورج، کلیسای سنت استفان و کالج ارتداکس یونان Fanar را مشاهده کنید.

آدرس: 34087 Fatih استانبول، ترکیه.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول تنگه بسفر فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: تنگه بسفر

4- از تنگه معروف و زیبای بسفر دیدن کنید

تنگه بسفر معروف در استانبول شامل بسیاری از محله های دیدنی و معروف است که می توان از آنها بازدید کرد و یکی از مهیج ترین این محله ها که چشم انداز زیبایی از تنگه بسفر نیز دارد، محله های ببک و اورتاکوی است. دسترسی به این دو محله بسیار آسان است، زیرا می توانید به راحتی بین آنها و یا حتی میدان تقسیم تنها با یک اتوبوس حرکت کنید.

از نمای متمایز این دو محله تا بسفر می توانید حرکت کشتی های مختلف مانند کشتی های دریا پیما یا ماهی گیری در این تنگه را تماشا کنید. و همچنین مسجد قدیمی اورتاکوی نیز وجود دارد که یکی از جاذبه های دیگری است که پیشنهاد می کنیم حتما از این محله دیدن کنید.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول بازار بزرگ سرپوشیده فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: بازار بزرگ سرپوشیده

5- از یکی از بزرگترین بازار های سرپوشیده جهان بازدید کنید

بازار بزرگ استانبول یکی از آن مکان هاست که می توانید هر آنچه را که می خواهید و فکرش را می کنید از آن بخرید. و حتی اگر قصد خرید چیزی را ندارید، می توانید به آنجا بروید و فضای پرنشاط و شلوغ آن را تماشا کنید، از آن لذت ببرید و ساعت های زیادی را سپری کنید. در این بازار حدود 4000 فروشگاه مختلف وجود دارد.

آدرس: Beyazıt ، Kalpakçılar Cad. شماره: 22 ، 34126 فاتح / استانبول، ترکیه.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول خیابان ایسکال فعالیت های تفریحی رایگان استانبول خیابان ایسکال

6- گالری های هنری همیشه در خیابان ایسکال آزاد هستند

خیابان معروف ایسکال (استقلال) پر از گالری های هنری مختلف است. یکی از ویژگی های خیابان ایسکال این است که بسیاری از گالری های آن مرکزی برای نمایش تحولات فرهنگی و هنری در ترکیه است. این خیابان به خاطر بسیاری از گالری هایش، از جمله Arter و New Gallery مشهور است، اما مشهورترین این گالری ها یک ساختمان زیبا است که شامل گالری های مختلف در هر طبقه است. بازدید از این گالری های هنری کاملاً رایگان است.

آدرس: Beyoğlu استانبول، ترکیه.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول مسجد زیرک فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: مسجد زیرک

7- از مسجد تاریخی زیرک در استانبول دیدن کنید

یکی از زیباترین و چشمگیرترین مساجد استانبول، مسجد زیرک است. علاوه بر معماری جالب و خیره کننده این مسجد، تاریخچه این بنا نیز جالب و بی نظیر است. قبل از تغییر کاربری ساختمان، این مسجد متعلق به خانواده بانتو بود، در حالی که صومعه ای بود و هنوز به عنوان مسجد شناخته نمی شد.

این ساختمان خود دارای دو کلیسای مختلف ارتداکس و یک کلیسای مذهبی بود. در پایان، هنگامی که عثمانی ها به قدرت رسیدند، این کلیسا سقوط کرد و از آن زمان به کاربری فعلی خود یعنی مسجدی برای مسلمانان تغییر یافته است. مسجد زیرک یکی از آثار باستانی مذهبی و بیزانس در استانبول است. رفتن و بازدید از این مسجد کاملاً رایگان است.

آدرس: Zeyrek، İadıhane Sk. شماره: 2 ، 34083 فاتح / استانبول ، ترکیه.

فعالیت های تفریحی رایگان استانبول سالتا گالاتا فعالیت های تفریحی رایگان استانبول: Salt Galata

8- می توانید یک روز کامل را در Salt Galata بگذرانید

Salt Galata در دوره عثمانی ساخته شده است و قبلا ساختمان بانک این امپراتوری بود، اما امروز به دلیل فضای جالب و معماری فوق العاده آن شناخته می شود.  وجود این ساختمان به یکی از سرگرمی های رایگان در استانبول برای مردم این شهر و گردشگران تبدیل شده است.

طراحی داخلی Salt Galata کاملا مدرن و بسیار متمایز است و دارای امکانات مختلفی از جمله گالری و کتابخانه است. از دیگر جاذبه های این مکان محبوب می توان به گالری های هنری، کافه، رستوران، محصولات فرهنگی و کتاب و سوغاتی فروشی علاوه بر موزه بانک عثمانی اشاره کرد که ورود به آن برای عموم نیز رایگان است.

آدرس: Azapkapı ، Bankalar Cd. شماره: 11 ، 34420 Beyoğlu / استانبول ، ترکیه.

قسمت دوم را می توانید در اینجا بخوانید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

منبع: move2turkey.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*16 فعالیت تفریحی برتر استانبول که می توان رایگان تجربه کرد قسمت اول را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو