جمجمه 3500 ساله در مرکز ترکیه پیدا شد

کشف یک جمجمه 3500 ساله در مرکز کشور ترکیه سر و صدای زیادی به پا کرد. این استخوان سر طی یک کاوش باستان شناسی در استان چوروم ترکیه پیدا شد. گفتنی است این استان در مجاورت دریای سیاه قرا...

کشف یک جمجمه 3500 ساله در مرکز کشور ترکیه سر و صدای زیادی به پا کرد. این استخوان سر طی یک کاوش باستان شناسی در استان چوروم ترکیه پیدا شد. گفتنی است این استان در مجاورت دریای سیاه قرار دارد.

جمجمه سر تنها استخوان باقی مانده از فردی که بر اساس ارزیابی‌ها 3500 سال پیش زندگی می‌کرده است، نبود. علاوه بر آن یک استخوان ران نیز پیدا شده است. به طور عجیب این دو استخوان از فرسایش جان سالم به در برده و تا امروز سالم باقی مانده‌اند. گفتنی است استخوان‌ها در محلی که هزاران سال پیش هیتی‌ها فرمانروایی می‌کردند، پیدا شده است، به همین دلیل می‌توان پیش‌بینی کرد استخوان متعلق به فردی است که در دل این حکومت می‌زیسته است.

کشف جمجمه 3500 ساله متعلق به هیتی‌ها

هیتیان یا هیتی‌ها به زبان هیتی که از شاخه آناتولی خانواده هندواروپایی است صحبت می‌کردند. آن‌ها در آناتولی، ترکیه امروزی و میان‌رودان شمالی و سوریه کشوری برای خود ایجاد کردند. پایتخت آن‌ها شهری به نام خاتوشا بود. این تمدن از آن چه تصور می‌کنید قدیمی‌تر است، به طوری که زمان فرمانروایی آن‌ها به 1600 الی 1200 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. هیتی‌ها در ساخت مصنوعات از آهن مهارت بسیار زیادی داشتند.

جمجمه 3500 ساله

بر اساس گفته‌های باستان شناسان، آن‌ها یک جمجمه 3500 ساله و ران پای چپ فردی متعلق به دوره هیتی‌ها را پیدا کرده‌اند. آن‌ها از این اتفاق به عنوان کشفی بسیار بزرگ یاد می‌کنند. این اتفاق از آن جایی برای دنیای باستانی شناسی با اهمیت خطاب می‌شود که تا امروز، هیچ مقبره‌ای متعلق به پادشاهی هیتی‌ها یافت نشده است. به عبارتی هیچ بازمانده‌ای از آن دوران وجود ندارد.

بر اساس گفته‌های باستان شناسان یابنده این جمجمه، نه تنها قبر پادشاهان هیتیان، بلکه قبر هیچ یکی از انسان‌های عادی که در آن زمان زندگی می‌کرده است تا امروز یافت نشده است. به همین دلیل جمجمه 3500 ساله اطلاعات فراوانی درباره این قوم در اختیار دانشمندان قرار خواهد داد. آن‌ها تصمیم دارند به وسیله آنالیزهای پیچیده، زمان دقیق زندگی فردی که استخوان‌هایش امروز به جا مانده است را مشخص کنند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*جمجمه 3500 ساله در مرکز ترکیه پیدا شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳۱۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۹۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو