رهبر مخالفان دولت آذربایجان بعد از دست‌گیری آزاد شد

علی کریملی رهبر مخالفان دولت آذربایجان و رهبر حزب مخالف جبهه خلق در پی تظاهرات گسترده مردم در پایتخت باکو دستگیر شده بود. اما دلیل تظاهرات مردم چه بود و آن‌ها به چه رفتار یا رفت...

علی کریملی رهبر مخالفان دولت آذربایجان و رهبر حزب مخالف جبهه خلق در پی تظاهرات گسترده مردم در پایتخت باکو دستگیر شده بود. اما دلیل تظاهرات مردم چه بود و آن‌ها به چه رفتار یا رفتارهایی از دولت آذربایجان اعتراض داشتند؟

مدتی پیش تعداد زیادی از مخالفان دولت کنونی کشور آذربایجان، در اعتراض به حقوق‌های پایین، فساد و نبود آزادی در کشورشان دست به تظاهرات زدند. طی این اتفاق ده‌ها نفر به همراه علی کریملی رهبر حزب مخالف جبهه خلق دستگیر شد. پلیس باکو علی کریملی را در حالی بازداشت کرد که او داخل حلقه‌ای از هوادارانش قرار داشت، اما پلیس با خشونت به وی رسید و او را دستگیر کرد. در ادامه پلیس ضد شورش باکو وارد عمل شد و سایر معترضان را پراکنده کرد.

با وجود اعلام خبر آزاد شدن رهبر مخالفان دولت آذربایجان درباره آزادی چند ده نفر دیگری که در پی اعتراضات خیابانی دستگیر شده بودند خبری در دسترس نیست. به عقیده یکی از تحلیلگران، در پس پرده دلایلی که معترضان بیان می‌کنند، باید در پی خواسته اصلی آن‌ها بود؛ افراد معترض در اصل در پی برگزاری انتخابات آزاد هستند. خانواده علی اف از سال 1993 در حال حکومت بر کشور آذربایجان هستند و این موضوع نمی‌تواند اتفاقی باشد.

دولت کشور هر گونه تجمع را در شهر باکو ممنوع اعلام کرده و هیچ مجوزی برای هیچ گروهی به منظور گرد هم آمدن به صورت خیابانی صادر نکرده است. در صورتی که به تور باکو سفر کردید، از قرارگیری در مکان‌های بسیار شلوغ، مخصوصا آن‌ها که به نظر سازماندهی شده به نظر می‌رسند، خودداری کنید. گفتنی است بر اساس ادعای سخنگویان دولت، پیشتر به معترضان اعلام شده بود تنها اجازه دارند در خارج از مرکز شهر تجمع داشته باشند، اما آن‌ها از این دستور سرپیچی کردند.

حیدر علی اف در سال 1993 قدرت را در کشور آذربایجان به دست گرفت. بعد از او نوبت به پسرش الهام علی اف رسید تا در سال 2003 به عنوان رئیس جمهور و نفر اول کشور انتخاب شود. با رسیدن به سال 2019 وی همچنان در مسند قدرت قرار دارد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*رهبر مخالفان دولت آذربایجان بعد از دست‌گیری آزاد شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو