سفر به کاپادوکیا ترکیه، یکی از عجیب‌ترین نقاط کره زمین، را از دست ندهید!

کاپادوکیا یکی از عجیب‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط کره زمین است. در اینجا تپه‌ها و خانه‌های لانه زنبوری متعددی وجود داشته و نمونه تخته سنگ‌های بزرگ رویت شده در کاپادوکیا را در کمت...

کاپادوکیا یکی از عجیب‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط کره زمین است. در اینجا تپه‌ها و خانه‌های لانه زنبوری متعددی وجود داشته و نمونه تخته سنگ‌های بزرگ رویت شده در کاپادوکیا را در کمتر جایی از دنیا پیدا خواهید کرد.

داشتن تاریخ غنی به همراه عناصری با ظاهر عجیب سبب شده کاپادوکیا نگاه هر بیننده‌ای را به خود خیره نگه دارد. فراهم شدن امکان زندگی در غار برای یک بازه زمانی کوتاه در قرن بیست و یکم، تجربه‌ای وصف نشدنی است! با سفر به کاپادوکیا این امکان میسر خواهد شد. فرسایش سنگ‌ها طی چند صد هزار سال سبب شده چشم‌اندازی باورنکردنی در این منطقه به وجود بیاید. اگرچه انسان‌های اولیه بر اساس شواهد در کاپادوکیا سکونت داشتند، اما اولین سری شهرنشینی در اینجا به قرن چهارم میلادی برمی‌گردد. البته سکونت انسان‌های مدرن در اینجا با ساخت یک شهر زیرزمینی آغاز شد.

تور استانبول

کاپادوکیاپوشانده شدن خاک منطقه با خاکستر ضخیم حاصل فوران‌های آتشفشانی است. سنگ‌های آتش فشانی ذکر شده ماهیتی نرم داشته و با عنوان Tuff شناخته می‌شوند. البته گذر زمان به همراه برخورد باد و باران سبب شده بخش نرم و رویی سنگ‌های آتشفشانی از بین رفته و قسمت سخت آن‌ها باقی بماند. این قسمت‌ها به شکل‌های مخروطی، ستونی، شبیه به قارچ و دودکشی مانند قد علم کرده‌اند. ارتفاع برخی از آن‌ها به 40 متر می‌رسد! با تماشای آن‌ها در کاپادوکیا به خوبی متوجه می‌شوید هزاران و شاید میلیون‌ها سال برای ساخت آن‌ها زمان نیاز است. علاوه بر این آثار طبیعی، انسان‌ها نیز با دستکا‌ری‌های خود در طبیعت شگفتی‌های زیادی را در کاپادوکیا رقم زده‌اند.

تمدن‌های ساکن در کاپادوکیا

بین 1800 الی 1200 سال قبل از میلاد مسیح (3800 تا 3200 سال پیش) و در اوایل تمدن هیتی‌ها، انسان‌هایی در منطقه گرومه سکونت گزیدند. با گذر زمان کاپادوکیا تبدیل به مرزی بین چندین امپراطوری بزرگ دنیا شد. کاپادوکیا در ابتدا مرز یونانیان و سپس ایرانی‌ها و یونانیان متعلق به روم شرقی شد. رفت و آمد فراوان و احتمال بروز جنگ بین امپراطوری‌های ساکن در اطراف کاپادوکیا سبب شد مردم ساکن در همین ناحیه، اقدام به مخفی شدن در آن در قالب یک سری شهر زیرزمینی کنند.


سفر به کاپادوکیا ترکیه

محل قرارگیری کاپادوکیا مرکز ترکیه و در ارتفاعات زیاد است. این منطقه آب و هوایی خشک و گرم داشته و طی زمستان، پذیرای برف زیادی است که از کاهش شدید دما خبر می‌دهد. در نتیجه، بهترین زمان به منظور سفر به کاپادوکیا بهار و پاییز است. در هر زمانی که به منطقه نام برده سفر کنید، با روزهای گرم و شب‌های سرد رو به رو خواهید شد که تجربه‌ای لذت‌‌بخش محسوب می‌شود.

تورهای کاپادوکیا معمولا دو روزه برگزار می‌شوند. روز اول به بازدید از کاپادوکیا شمالی و روز دوم به بازدید از نیمه جنوبی مربوط می‌شود. بالن سواری یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توان در این منطقه انجام داد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سفر به کاپادوکیا ترکیه، یکی از عجیب‌ترین نقاط کره زمین، را از دست ندهید! را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو