مترو بانکوک و ایستگاه‌های آن را بیشتر بشناسید

مترو بانکوک را با نام بانکوک MRT می‌شناسند. در این مطلب قصد داریم با نقشه مترو بانکوک آشنا شده و ایستگاه‌های آن را بشناسیم....

مترو بانکوک را با نام بانکوک MRT می‌شناسند. در این مطلب قصد داریم با نقشه مترو بانکوک آشنا شده و ایستگاه‌های آن را بشناسیم.

شبکه قطار زیرزمینی شهر بانکوک متشکل از 18 ایستگاه بوده و به طول 20 کیلومتر کشیده شده است. این ایستگاه‌ها در فاصله بین هوآ لامفونگ در جنوب شهر و در نزدیکی محله چینی‌ها تا بنگ سو در شمال قرار گرفته‌اند. فاصله بین ورود قطارها به هر ایستگاه بین پنج الی هفت دقیقه بوده و در ایستگاه سوخوم‌ویت و سیلوم، به قطار هوایی بانکوک تحت عنوان BTS Skytrain متصل می‌شوند. در یکی از مطالب پیشین با سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک آشنا شده و قسمت‌های مختلف آن را شناختیم.

ایستگاه‌های مهم مترو بانکوک

برخی ایستگاه‌ها، در نزدیکی مهم‌ترین مکان‌هایی دیدنی شهر قرار دارند. مهم‌ترین مکان‌های دیدنی و گردشگری به ایستگاه Kampaengphet بازار آخر هفته چاتوچاک و همچنین بازار رای فای است. در اطراف ایستگاه Silom به بازار شبانه پات پونگ و پارک لامفینی خواهید رسید. در اطراف ایستگاه Hua Lamphong محله چینی‌ ها در بانکوک و ایستگاه قطار پایتخت بانکوک را پیدا خواهید کرد. فاصله بین ایستگاه Petchaburi تا قطاری که به صورت مستقیم به فرودگاه بین المللی بانکوک می‌رود، سیصد متر است.


راهنمای جامع مترو بانکوک

خط آبی Bangkok MRT زیر خیابان‌های Rama IV و Ratchadapisek حرکت می‌کند. آن‌ها شاهراه‌هایی بسیار حیاتی در پایتخت تایلند بوده و از قلب شهر عبور می‌کنند. اگرچه قرار است چندین خط دیگر شامل تعدادی ایستگاه به مترو بانکوک افزوده شده، اما در حال حاضر فقط یک خط آبی متشکل از 18 ایستگاه وجود دارد.

اوج شلوغی و ترافیک مسافر در قطار زیرزمینی شهر بانکوک بین ساعت 7 الی 9 و همچنین 16 الی 19 است. طی دو بازه زمانی یاد شده، هر پنج دقیقه یک مرتبه قطاری وارد هر ایستگاه می‌شود. در سایر زمان‌ها، فاصله بین ورود قطارها هفت دقیقه است. در ادامه فهرستی از ایستگاه‌های مترو شهر بانکوک را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

 • ایستگاه Hua Lamphong: نزدیک محله چینی‌ها (Chinatown) و ایستگاه قطار مرکزی
 • ایستگاه Sam Yan: نزدیک فروشگاه جیم تامسون (Jim Thompson)، میدان چمچوری (Chamchuri) و مزرعه اسنیک (Snake Farm)
 • ایستگاه Silom: نزدیک بازار شبانه پات پونگ (Patpong)، ایستگاه Saladaeng از قطار هوایی بانکوک، هتل دوسیت تانی (Dusit Thani) و پارک لامفینی (Lumpini)
 • ایستگاه Lumpini: نزدیک پارک لامفینی، استادیوم بوکس لامفینی، بار ورتیگو اند مون (Vertigo & Moon)، و شهر قدیمی سوخوتای بانکوک (Sukhothai Bangkok)
 • ایستگاه Klong Toei Queen Sirikit National Convention Center: نزدیک مرکز همایش‌های ملی سیریکیت کوئین و بورس تایلند
 • ایستگاه Sukhumvit: نزدیک ایستگاه Asok از قطار هوایی بانکوک، لانگ تیبل بانکوک (The Long Table Bangkok)، ترمینال 21، سوی کابوی (Soi Cowboy) و گرند میلنیوم سوخوم‌ویت (Grand Millennium Sukhumvit)
 • ایستگاه Phetchaburi: نزدیک ایستگاه قطار ورودی به فرودگاه شهر
 • ایستگاه Rama 9: نزدیک سنترال پلازا راما 9 و محله فورچون (Fortune Town)
 • ایستگاه Thailand Cultural Centre: نزدیک سیام نیرامیت (Siam Niramit) و اسپلاناد (Esplanade)
 • ایستگاه Huay Kwang
 • ایستگاه Ratchadapisek
 • ایستگاه Lad Phrao
 • ایستگاه Phaholyothin: نزدیک سنترال پلازا لد فرائو (Central Plaza LadPhrao) و مرکز خرید یونین (Union Mall)
 • ایستگاه Chatuchak: نزدیک بازار آخر هفته چاتوچاک، پارک چاتوچاک و پارک راد فای
 • ایستگاه Kampaengphet
 • ایستگاه Bang Sue

سایر اطلاعات مفید درباره Bangkok MRT

مترو بانکوک هر روز از 6 صبح فعالیتش را آغاز کرده و برخلاف قطار زیرزمینی بسیاری از شهرهای دنیا، تا نیمه شب فعالیتش را ادامه می‌دهد. به همین دلیل اگر برای خرید به بازارهای شبانه رفته یا برای شب‌گردی در بارهای شهر پرسه بزنید، به منظور بازگشت به هتل همچنان خواهید توانست از مترو استفاده کنید.

مترو بانکوک

در هفت ایستگاه پارکینگ وجود دارد؛ Sam Yan ،Sukhumvit ،Phetchaburi ،Thailand Cultural Centre ،Huai Khwang ،Ratchadaphisek و Kamphaeng Phet ایستگاه‌های مجهز به پارکینگ عمومی بوده و می‌توانید اتومبیل خود را در آن‌ها پارک کنید. گفتنی است برای همه ایستگاه‌ها، تجهیزاتی همچون بالابر به منظور تردد راحت افراد دارای معلولیت‌های جسمانی در نظر گرفته شده است.

اگر می‌خواهید به پارک لامفینی بروید، برخلاف تصور نباید در ایستگاه Lumpini از قطار پیاده‌ شوید. به این منظور از ایستگاه Silom ایستفاده کنید. همچنین برای رفتن به سنترال لد فرائو در ایستگاه با همین نام پیاده نشده و در عوض از ایستگاه Phaholyothin خروج کنید. درباره بازار شبانه چاتوچاک نیز وضعیت مشابه است. برای رفتن به آن، بهترین مسیر پیاده شده در ایستگاه با همین نام نبوده و بهتر است از خروجی ایستگاه Kampaengphet استفاده کنید.

به منظور رفتن به مرکز فرهنگی تایلند، بعد از پیاده شدن در ایستگاه Thailand Cultural Centre باید سوار تاکسی شوید. فاصله تا این مرکز از ایستگاه نام برده کمی زیاد بوده و پیاده‌روی تا آنجا زمان قابل توجهی طلب می‌کند.

در نظر داشته باشید کارت‌های اعتباری مورد استفاده به منظور تردد در مترو بانکوک در مسیر قطار هوایی و همچنین قطار مخصوص فرودگاه قابل استفاده نیست. برای هر یک از وسایل نام برده باید بلیط متفاوتی خریداری کنید.


نقشه مترو بانکوک

نقشه مترو بانکوک

در این تصویر نقشه کاملی از مترو بانکوک بعد از کامل شدن خطوط آن را مشاهده می‌کنید. طبق این نقشه، به زودی می‌توان از طریق قطار زیرزمینی، به راحتی به همه نقاط پایتخت بزرگ تایلند دسترسی پیدا کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مترو بانکوک و ایستگاه‌های آن را بیشتر بشناسید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو