بهترین زمان سفر به بالی کدام ما‌ه‌های سال است؟

بالی جزیره‌ای اسرارآمیز در اندونزی محسوب می‌شود. این یکی از مهمترین و پررفت و آمدترین نقاط گردشگری دنیا است. در این مطلب به بهترین زمان سفر به بالی پی خواهیم برد. ...

بالی جزیره‌ای اسرارآمیز در اندونزی محسوب می‌شود. این یکی از مهمترین و پررفت و آمدترین نقاط گردشگری دنیا است. در این مطلب به بهترین زمان سفر به بالی پی خواهیم برد.

در مطلب قبلی، جزیره بالی اندونزی را به عنوان بهشتی روی زمین عنوان کردیم. برخلاف تصوری که اسم جزیره به ما می‌دهد، ابعاد آن کوچک نبوده و جزیره نام برده، یک استان با مساحتی حدود 8 برابر شهر تهران است. احتمالا به خاطر تصاویری که از جزیره بالی در سرتاسر اینترنت و مخصوصا شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید، به سفر به آن علاقه‌مند شده‌اید. اما بهترین زمان سفر به بالی چه بازه‌ای است؟

بهترین زمان سفر به بالی

بر اساس اعلام وب سایت travel.usnews.com، بهترین زمان سفر به بالی بین آوریل (فرورین-اردیبهشت) و اکتبر (مهر-آبان) است. این بازه را باید فصل خشک جزیره دانست. این جزیره تنها دارای دو فصل است. یکی از آن‌ها خشک و دیگری بارانی است. در طول سال، درجه دمای هوا بین 25 تا 33 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود. به عبارتی از نظر دمای هوا حتی در طول روز و شب، تغییری در آب و هوای بالی مشاهده نخواهید کرد. تنهایی چیزی که طی دو فصل آب و هوایی آن تغییر می‌کند، میزان بارش و شدت رطوبت هوا است.

دقیقا همین موضوع سبب شده تقریبا در سرتاسر یک سال قادر به مسافرت به بالی باشید، مگر این که نسبت به رطوبت بسیار حساس بوده و دوست نداشته باشید در هوایی بارانی، در این جزیره رویایی ماجراجویی کنید. روی هم رفته، به خاطر عدم بارش باران در فصل تابستان، توریست‌های بیشتری راهی این جزیره متعلق به کشور اندونزی می‌شوند. در نمودارهای زیر می‌توانید میزان تغییر در دمای هوا (بر اساس فارنهایت) و میزان تغییر در بارندگی را مشاهده کنید.

بهترین زمان سفر به بالی

بر اساس نمودار بالا، اگر به شدت اهل ماجراجویی بوده و از خیس شدن هراسی ندارید، باید طی دو ماه ابتدایی هر سال میلادی یعنی ژانویه و فوریه (دی تا اسفند) راهی جزیره بالی شوید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بهترین زمان سفر به بالی کدام ما‌ه‌های سال است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۲۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو