رستوران های زنجیره ای بوراک

حتما شما هم این ویدئو ها از غذا های غول آسا را دیده اید، با ما همراه باشید تا با آشپز خلاقی به نام بوراک ازدمیر و رستوران های زنجیره ای بوراک آشنا شویم....

حتما شما هم تا به حال چه در اینستاگرام و چه در شبکه های اجتماعی دیگر، ویدئو هایی از غذا های غول آسا و آشپز خندانی که آن ها را درست می کند دیده اید، غذا هایی که همه ی ما را به هوس می اندازند. با ما همراه باشید تا با آشپز خلاقی به نام بوراک ازدمیر و رستوران های زنجیره ای بوراک آشنا شویم.

رستوران بوراک دبی رستوران های زنجیره ای بوراک

رستوران های زنجیره ای بوراک که از استانبول و تنها یک شعبه شروع به کار کرد حال چهار شعبه در استانبول و دبی دارد و شعبه ی پنجم را نیز در پاکستان قرار است افتتاح کند. دلیل محبوبیت بوراک که روز به روز هم بیشتر می شود به خاطر روش طبخ او و همینطور حجم و کیفیت غذا های پخته شده است که با استفاده از رسانه های اجتماعی به شهرت بسیار گسترده ای هم رسیده است.

شاید روش عالی پخت و پز و سفرهایش و حتی پریدن او هنگام پخت غذاهای شرقی و غربی را دیده باشید. و البته ممکن است بخواهید یک بار به رستوران او بروید، غذاهای خوشمزه و پر از نشاط او را امتحان کنید و از محیط دوست داشتنی رستوران هایش لذت ببرید و حتی با او سلفی بگیرید!

چرا رستوران های زنجیره ای بوراک را باید تجربه کرد؟

اگر سرآشپز بوراک را در یک جمله توصیف کنیم، احتمالاً این جمله است: مرد جوانی و بامزه ای که هنگام آشپزی به دوربین خیره می شود و لبخند می زند و مخلفات با کیفیت را با هم ترکیب کرده و غذا های قشنگی می پزد. اما او کیست و چگونه اینقدر مشهور شده است؟

بوراک ازدمیر، صاحب Hatay Medeniyetler Sofrasi Aksaray، یک آشپز جوان بیست و شش ساله است. او علی رغم کار و زندگی در ترکیه، اصالتی سوری دارد ، وقتی مشهور شد که سبک آشپزی خود را در قالب فیلم های کوتاه به سبک منحصر به فرد خود در اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک گذاشت. سرآشپز بوراک به چندین چیز معروف شده است:

 • آشپزی در مقیاس بسیار بزرگ، به عنوان مثال: یک کیک غول پیکر که پر از اسباب بازی و آب نبات و شکلات یا کباب هایی به طول چند متر است.
 • طبخ غذاهای شرقی مانند ترکی، لبنانی و گاه ایرانی!
 • رقصیدن، پریدن و نشاط زمان پخت و پز.
 • و البته لبخندی که او هنگام پختن غذا و نگاه مستقیم به دوربین خود در طول فیلم حتی در هنگام کار با چاقو همیشه بر لب دارد.

بوراک از سنین پایین، حدودا سیزده ساله در یک رستوران کوچک خانوادگی شروع به آشپزی کرد و در حالی که فقط پانزده سال داشت در سال 1388 به آکسارای آمد. این روزها او به شهرت بسیار زیادی در سراسر دنیا رسیده است، تا جایی که بازیکنان فوتبال، افراد مشهور و بسیاری از مشاهیر ترک، عرب و غربی به رستوران های زنجیره ای بوراک می روند، از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و کریستیانو رونالدو!

رستوران های زنجیره ای بوراک و کریستیانو رونالدو سرآشپز بوراک و کریستیانو رونالدو

بوراک با یک تکه نان بربری که روی آن پیام خوش آمدگویی وی یا نام مهمانانش آن روز در رستورانش، نوشته شده است، به این افراد سلام و حال و احوال می کند.


رستوران های زنجیره ای بوراک در ترکیه

سرآشپز بوراک کار خود را تنها به نمایش آشپزی خود در اینستاگرام محدود نمی کند، زیرا او دارای چندین رستوران بزرگ در استانبول است. اگر به ترکیه و استانبول سفر می کنید و از رستوران بوراک استانبول دیدن کردید، ممکن است به همه شعب و گل سر سبد آن ها Hatay Medeniyetler و Sofrasi Aksaray سری بزنید و در خاطر داشته باشید رستوران های بوراک، شعبه های زیادی دارند ولی تقریبا منو های مشابهی دارند و البته ویژگی های منحصر به فرد و خاص.

در هر کجای استانبول که باشید می توانید نزدیکترین شعبه رستوران های زنجیره ای بوراک را پیدا کرده و به آنجا بروید و دستور العمل های منحصر به فرد این آشپز معروف را بچشید. این رستوران ها دارای سه شعبه در استانبول است:


شعبه (Czn Burak Medeniyetler sofrasi Etiler):

این شعبه در خیابان Nisp Teh واقع شده است و در کنار آن می توانید ایستگاه مترو را در این خیابان مشاهده کنید. Nisp Teh یکی از معروف ترین خیابان های استانبول است، نزدیک به ساحل و از بهترین مراکز خرید و مناطق دیدنی شهر.  شعبه اتیلر منوی مشابهی با شعب های دیگر دارد، این بدان معنی است که شما طیف گسترده ای از کباب، برنج خاورمیانه و غذاهای متنوع زیادی خواهید داشت.

کارکنان این شعبه در میان خنده رو ترین و بهترین کارمندان در بین رستوران های بوراک استانبول مشهور هستند (با توجه به نظرات مشتریان در برنامه های مختلف). و در بسیاری از روزها، یک برنامه موسیقی و اجرا زنده نیز وجود دارد. حتما تنقلات مختلفی مانند هوموس، ماست با طعم های گوناگون و کشک های محلی را امتحان کنید، زیرا به شما لذتی کامل می دهد و البته در خاطر داشته باشید، قیمت غذای رستوران بوراک مناسب تجربه ای خاص است که از رستوران اتیلر می توانید انتظار داشته باشید و ممکن است گران به نظر بیاید!


شعبه آکسارای (Hatler Media Netler Sofrasi Aksaray):

رستورانی با پنجره های بزرگ و منظره ای زیبا، در خیابانی وسیع و شلوغ در قلب استانبول. بسیاری از افراد، شعبه آکسارای را زیباترین شعبه رستوران بوراک در استانبول می دانند. و اگرچه منوی آن شبیه شعبه های دیگر است، بسیاری از افراد مشهور مستقیماً به آن مراجعه می کنند، مانند بازیگران ترک و حتی اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی چند سال گذشته در این شعبه مهمان بوراک بودند.

گوشت، مرغ و کباب ماهی در سینی های چوبی بزرگ در این رستوران سرو می شود. و سپس می توانید دهان خود را با شیرینی های خوشمزه و باقلوا های متنوع و البته و چای بسیار با کیفیت تازه کنید. اگر به استانبول سفر کردید و از منطقه فتیح در استانبول و خیابان آکسارای عبور کردید، حتما به این رستوران سری بزنید، پشت پنجره های بزرگ آن بنشینید و از منظره یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه لذت ببرید.


شعبه تکسیم (Hatay Medeniyetler Sofrasi Taksim):

خیابان ایستیکال و میدان تقسیم یکی از توریستی ترین مناطق استانبول به حساب می آید. و البته زیباترین مناطق استانبول که بیشتر مسافران استانبول باید از آنها دیدن کنند. بنابراین جای تعجب نیست که ما انتظار داریم این شعبه از رستوران های زنجیره ای بوراک استانبول شلوغ ترین شعبه در بیشتر روزهای سال باشد.

این شاخه حاوی میزهای داخل و خارج پیاده رو است و البته با رفتن به آن می توانید زمان زیادی را به تماشای تصاویر سرآشپز بوراک با مشاهیر مشهور ترکیه و جهان بر روی دیوارها اختصاص دهید. در این رستوران انواع کباب را در بشقاب های بزرگ و مخصوص بخورید و از طعم نان محلی داغ لذت ببرید.

رستوران بوراک در دبی رستوران بوراک در دبی

شعبه دبی رستوران های زنجیره ای بوراک

جدید ترین شعبه از رستوران های سرآَپز بوراک در امارات متحده عربی و در مرکز شهر دبی و خیابان شیخ محمد بن رشید  روبروی برج خلیفه افتتاح شده است و گستره ی عظیمی از مشتری های بین المللی را به خود جذب کرده است. بوراک با افتتاح این شعبه مسیر خود را به دنبال افتتاح شعبه در سراسر دنیا آغاز کرد و مقصد بعدی او پاکستان است. شایعه شده است که سرآشپز بوراک به دنبال افتتاح شعبه در چین و آمریکا نیز می باشد!

جالب است که در روز افتتاح و راه اندازی شعبه دبی رستوران بوراک ، شیخ حمدان بن محمد بن رشید آل مکتوم ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی مهمان .

شیخ حمدان بن محمد بن رشید آل مکتوم ولیعهد دبی در رستوران بوراک شیخ حمدان بن محمد بن رشید آل مکتوم ولیعهد دبی در رستوران بوراک

همچنین برج خلیفه نیز در روز افتتاح رستوران بوراک تصویر بوراک را به نمایش در آورد و به وی تبریک گفت.

تصویر بوراک روی برج خلیفه تصویر بوراک روی برج خلیفه

با وجود اینکه منوی این شعبه نیز تا حدودی به مانند شعب دیگر است ولی تنوع غذا های عربی و خلیجی بیشتری به مشتریان ارائه می کند و اگر در دبی بودید پیشنهاد می کنیم از یکی از پر طرفدار ترین و البته گران ترین رستوران های این شهر دیدن کنید.


نظرات در مورد رستوران های زنجیره ای بوراک

نظر شما به احتمال زیاد به کباب های بزرگ و دسرهای خوش منظره جلب خواهد شد که هرکدام از آنها رضایت بسیاری از افراد را جلب می کند، اما این غذاهای مهیج که در اینستاگرام، یوتیوب و تیک توک محبوب هستند، تنها بخش منوی آنها نیست. در این رستوران ها می توانید انواع منوهای کباب و منوهای ترکی مدیترانه ای و خاورمیانه را امتحان کنید. البته، اگر قبلاً میز خود را رزرو کرده اید، چون اغلب شعب رستوران بوراک در استانبول شلوغ است.

اکثر کسانی که از غذا های بوراک امتحان کرده اند آن را پیشنهاد کرده و از تجربه ای خاص و به یاد ماندنی یاد می کنند.


لیست وعده های غذایی و قیمت های رستوران های سرآشپز بوراک:

هیچ یک از شعب رستوران های بوراک در ترکیه و امارات متحده عربی رستوران ارزانی محسوب نمی شوند. اما تجربه گردش در رستوران، علاوه بر خود غذا، نوآوری در آشپزی، دستور العمل های تازه و فضای جذاب همیشه تجربه ای را برای ما فراهم می کند که معمولاً باید قیمت را با این ویژگی های خاص بسنجیم. اگر از این زاویه نگاه کنیم، پس قیمت غذا رستوران بوراک کاملاً ارزش آن را دارد!

در منوی رستوران های زنجیره ای بوراک غذاهایی از 38 تا 750 لیر پیدا خواهید کرد. منوی غذای اصلی برای افراد نفری معمولاً حدود 40 تا 50 لیر هزینه دارد. به عنوان مثال: شیش تاووک (کباب مرغ عربی) 50 لیر و کباب خرد شده 46 لیر است که هر دو با غذاهای جانبی و متنوع سرو می شوند. قیمت کباب به طور کلی 45 لیر است.

البته غذاهای بزرگتر و چند نفره دیگری نیز موجود است، مانند ظروف کباب مخلوط، از 100 لیر شروع می شود. علاوه بر آن، غذاهای بسیار بزرگ و غذاهای مخصوصی در منو وجود دارد که قیمت آنها بین 200 تا حتی 750 لیتر است! و محدوده قیمت دسرها 14 تا 18 لیر است، به عنوان مثال: شما می توانید بوراک شیش معروف را با 18 لیر امتحان کنید، و قیمت چای و آب میوه های طبیعی نیز از 6 تا 14 لیر است.


صبحانه خوردن در رستوران های زنجیره ای بوراک:

شعب Etiler و Aksaray در رستوران های بوراک، صبحانه های سنتی به سبک ترکی را به همراه چای سرو می کنند، آنها صبحانه های کاملی شامل نان، پنیر و انواع مختلف میان وعده ها با انواع غذاهای خوشمزه هستند.

قطعا بوراک در چند وقت اخیر تبدیل به یکی از جلوه های توریستی ترکیه و حتی امارات متحده عربی شده است! رستوران هایی که قطعا پیشنهاد می شود آن ها را حداقل برای یک بار امتحان کنید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

منبع: move2turkey.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*رستوران های زنجیره ای بوراک را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۲۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو