مراقب شرکت های کاریابی قلابی در دبی باشید

شرکت های کاریابی قلابی به صورت غیر قانونی در شهرهای توسعه یافته‌ای همچون دبی مشغول فعالیت هستند، به همین دلیل باید بسیار مراقب بود. به عنوان نمونه باید به یک شرکت کلاهبردار از ...

شرکت های کاریابی قلابی به صورت غیر قانونی در شهرهای توسعه یافته‌ای همچون دبی مشغول فعالیت هستند، به همین دلیل باید بسیار مراقب بود. به عنوان نمونه باید به یک شرکت کلاهبردار از تعدادی فرد هندی اشاره کرد.

سه عضو یک خانواده به همراه سه نفر از دوستان صمیمی آن‌ها، در تله یک شرکت کاریابی قلابی در دبی افتادند. این شرکت اکنون به دست پلیس پلمپ شده است، اما در صورت، از ضرر و زیان تعداد زیادی از افرادی که به امید یافتن کار به دبی سفر کرده و هزینه‌های زیادی پرداخت کرده بودند نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

درگیری‌های فراوان بعد از گرفتاری در چنگ شرکت های کاریابی قلابی در دبی

فردی به نام عشرت فاتهیما (Ishrat Fathima)، یک متخصص امور منابع نیروی انسانی از شهر تامیل نادو هند، در گفتگو با وب سایت Khaleej Times گفت چندی پیش، برادر جوانتر، سه عموزاده و سه نفر دیگر از دوستان آن‌ها را به پرداخت 100 هزار روپیه هند معادل 1500 دلار ترغیب کرده بود تا بلکه بتوانند در همان شرکت مشاوره خدمات نیروی انسانی که وی مشغول به کار بود، یک موقعیت شغلی پیدا کنند.

تور دبی

کار در دبی

عشرت فاتهیما گفت هرگز تصور نمی‌کرد این اقدامش یک حقه و تله بوده است، چرا که چند ماهی برای شرکت نام برده کار کرده و از آن‌ها به موقع حقوق دریافت کرده بود. اکنون که مشخص شده شرکت استخدام‌کننده وی جزو شرکت های کاریابی قلابی بوده است، اعضای خانواده عشرت به همراه دوستان آن‌ها، خسارت خود را از وی طلب می‌کنند. وی اکنون باید به پنج نفر، هر کدام 1500 دلار به عنوان خسارت پرداخت کند، در حالی که خود در تله افتاده و اکنون متضرر شده است.

عشرت فاتهیما در فروردین سال 1397 به دبی آمد و در منزل یکی از اعضای خانواده خود ماند. او پیشتر به صورت آنلاین برای کاریابی اقدام کرده و از سوی یک شرکت مشاوره‌ای به نام Great Channel HR پاسخ مثبت دریافت کرده بود. بعد از مصاحبه، آن‌ها برای این فرد درخواست‌کننده کار، 700 دلار حقوق ماهیانه به همراه پاداش تعیین کردند. همه چیز به نظر خوب پیش می‌رفت، تا این که شرکت، از مهر کردن نامه مربوط به ویزای کاری عشرت سر باز زد. آن‌ها از این فرد هندی، هزار دلار به عنوان امانت به منظور مهر کردن ویزای کاری درخواست کرده بودند. او از غیر قانونی بودن این درخواست اطمینان داشت، اما از طرفی دیگر تصور می‌کرد در زمان مورد نیاز، حتما مبلغ امانت پرداخت شده را بازپس خواهد گرفت.

مشکلات مربوط به کار برای شرکت های کاریابی قلابی یا دیگر انواع شرکت‌ها فقط گریبانگیر افراد فاقد سواد کافی که در کارهای سطح پایین مشغول به فعالیت می‌شوند نخواهد شد. به عنوان نمونه، عشرت فاتهیما از دانشگاهی در هند، یک مدرک لیسانس پنج ساله در حوزه مدیریت تخصصی منابع عمومی دریافت کرده است. به همین دلیل نباید درگیر اعداد و ارقام بالا و مزایای ارائه شده در موقعیت‌های شغلی پیشنهای شد و باید همه جوانب، مخصوصا پیشینه شرکت را در نظر گرفت.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مراقب شرکت های کاریابی قلابی در دبی باشید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو