هشدار چند کشور درباره سفر به آمریکا در پی تیراندازی‌های اخیر

در پی تیراندازی‌های اخیر، چند کشور درباره سفر به آمریکا به شهروندان خود هشدار دادند. این اتفاق به خاطر پیشرو بودن ایالات متحده آمریکا در بحث هشدار دادن به شهروندان خود به منظور...

در پی تیراندازی‌های اخیر، چند کشور درباره سفر به آمریکا به شهروندان خود هشدار دادند. این اتفاق به خاطر پیشرو بودن ایالات متحده آمریکا در بحث هشدار دادن به شهروندان خود به منظور سفر به کشور یا کشورهایی خاص جالب توجه است!

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به طور موکد به شهروندان این کشور توصیه می‌کند پیش از خروج از کشور وب سایت این وزارتخانه را چک کرده و از آخرین وضعیت نامساعد در کشورهای مختلف اطلاع پیدا کنند. شهروندان به این ترتیب از وضعیت‌های سیاسی آشفته در برخی کشورها، تهدیدهای تروریستی، احساسات منفی مردم نسبت به توریست‌های آمریکایی، احتمال بروز جنگ و دیگر اتفاقات، احتمالات و اخبار مربوط به دیگر کشورها مطلع شده و بهتر با وضعیت مقصد مورد نظر خود آشنا خواهند شد. اکنون نوبت به آن رسیده که دیگر کشورها درباره سفر به آمریکا توصیه‌هایی صادر کرده و به شهروندان خود هشدار بدهند.

هشدار کشورهای مختلف درباره سفر به آمریکا

به عنوان نمونه‌ای از این کشورها می‌توان به ونزوئلا، اروگوئه و ژاپن اشاره کرد. هشدار آن‌ها به شهروندان خود به منظور سفر به آمریکا در پی حملات اخیر در دو ایالت تگزاس و اوهایو رخ داد. دولت ونزوئلا که در طول تاریخ، اکنون بیشترین دشمنی را با ایالات متحده آمریکا دارد، از شهروندانش درخواست کرد سفر به آمریکا را به تعویق بیندازند. البته بیانیه دولت این کشور به جای تعویق، خودداری کلی از سفر به این کشور است، چرا که صحبت‌های مقام‌های آمریکایی مخصوص دونالد ترامپ را مملو از نژادپرستی و مهاجرستیزی می‌داند. به طور طبیعی بخش قابل توجهی از تصمیم مربوط به صدور این بیانیه انگیزه‌های سیاسی است.

خبر پیشنهادی: کتاب انگلیسی راهنمای جامع گردشگری تهران معرفی شد

اسلحه در آمریکا

کنسولگری ژاپن در دیترویت، در ادامه حمله در شهر دیتون در ایالت اوهایو روز دوشنبه، به شهروندان این کشور که اکنون در آمریکا به سر می‌برند هشدار داد. درخواست این کنسولگری، افزایش توجه آن‌ها به محیط اطراف خود به خاطر افزایش حملات مسلح در نقاط مختلف آمریکا بوده است. ژاپن شریک استراتژیک آمریکا محسوب می‌شود، اما این موضوع سبب نشد کنسولگری ژاپن در دیترویت، از ذکر ایالات متحده آمریکا به عنوان «جامعه‌‌ای مسلح» خودداری کند.

دولت کانادا نیز اقدام تقریبا مشابهی کرد. طبق توصیه مسئولان این کشور به شهروندان خود، بهتر است افرادی که در پی سفر به آمریکا بوده یا هم‌اکنون در شهرهای این کشور به سر می‌برند، در مکان‌های عمومی، بیشتر نسبت به محیط اطرافشان هشیار باشند. نکته جالب دیگر اینجاست که کانادا حتی درباره احتمال حمله‌های تروریستی نیز به شهروندان خود هشدار داده است.

نیوزیلند، ایرلند، ایتالیا، آلمان و حتی انگلستان جزو دیگر کشورهاییی هستند که به وسیله صدور یک سری بیانیه، از شهروندان خود درخواست کردند حین سفر به‌ آمریکا و بعد از قرارگیری در محیط‌های عمومی، بیشتر حواسشان را به محیط اطراف خود جمع کنند. هیچ یک از این کشورها در بیانیه‌های خود آمریکا را محلی غیر ایمن خطاب نکرده و از سفر به شهرهای آن ممانعت به عمل نیاورده است. حرف مشترک تمامی آن‌ها، در نظر گرفتن احتمال حمله‌های مسلحانه و حتی تروریستی است.

حتی سازمان غیردولتی عفو بین‌الملل به عنوان سازمانی فعال در زمینه حقوق بشر نیز با اشاره به تیراندازی‌های اخیر صورت گرفت در آمریکا، از مسافران درخواست کرده بعد از سفر به شهرهای این کشور، مسائل امنیتی را جدی گرفته و پیشتر، برنامه‌ای برای مواقع اضطراری احتمالی داشته باشند. نکته ناراحت‌کننده در بیانیه سازمان غیردولتی عفو بین‌الملل اینجاست که احتمال قرار گرفته هدف حمله به خاطر هویت جنسی، نژاد، ملیت و قومیت وجود دارد!

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*هشدار چند کشور درباره سفر به آمریکا در پی تیراندازی‌های اخیر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو