قبرس اولین میزبان مسافرین واکسینه شده

قبرس تبدیل شده است به اولین کشور در مسیری که انتظار می رود روند جهانی را ادامه دار باشد و به مسافران واکسینه شده علیه بیماری کورونا اجازه می دهد بدون نیاز به آزمایش، قرنطینه و هر...

قبرس تبدیل شده است به اولین کشور در مسیری که انتظار می رود روند جهانی را ادامه دار باشد و به مسافران واکسینه شده علیه بیماری کرونا اجازه می دهد بدون نیاز به آزمایش، قرنطینه و هرگونه اقدامات مربوطه به آن سفر کنند و بدون هیچ مشکلی وارد کشور شوند. با ما همراه باشید.ساحل کشور قبرساین تصمیم در یک برنامه توریستی که در 3 دسامبر توسط کابینه کشور تصویب شد، به رسانه ها و دیگر کشور ها اعلام گردید. این اقدام، که از اول مارس به اجرا در خواهد آمد، برای ترغیب شرکت های هواپیمایی و افزایش تعداد پروازها به قبرس گرفته شد زیرا مانند دیگر کشور ها بخش اقتصادی و توریستی این کشور حال و روز چندان خوبی ندارد و خیلی از مردم این کشور که در این حیطه فعالیت داشتند بی کار شده اند و قبرس با این عمل نام خود را در ابتدای لیست سفر خیلی از گردشگران سراسر دنیا قرار داد. همچنین در این تصمیم اعلام شد تعداد گروه های مسافرین واکسینه نشده از سه به چهار افزایش یافته است. این اتفاق نیز با یک دوره گذرا از 15 ژانویه آغاز می شود.

 • در حال حاضر، گروه A شامل کشورهایی است که بازدید کنندگان می توانند از آنجا سفر کنند و هیچ محدودیتی را تجربه نمی کنند. این گروه شامل هیچ کشور اروپایی نیست اما شامل استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، سنگاپو، کره جنوبی و تایلند است. وضعیت این ویروس خطرناک در این کشور ها امیدوار کننده است و خیلی از کار ها و فعالیت ها به روند قبلی بازگشته است.
 • کسانی که از کشورهای گروه B سفر می کنند باید یک تست PCR منفی ارائه دهند که طی 72 ساعت از عزیمت به قبرس انجام شده باشد. هفده کشور در این لیست قرار دارند که شامل 13 کشور اروپایی و چین، هنگ کنگ، رواندا و اروگوئه است. حضور کشور چین در این گروه و نه در دو گروه دیگر نکته ای قابل تامل است.
 • كشورهای رده C متشكل از همه كشورهایی است كه در رده های A و B قرار ندارند. افرادی كه از آنها سفر می كنند نیز باید اخیراً تست PCR منفی ارائه دهند. تفاوت بین گروه های B و C در این است که در بیشتر موارد، فقط شهروندان قبرسی از کشورهای گروه C مجاز به ورود هستند.

دسته های فوق را به ترتیب سبز، نارنجی و قرمز می نامند. این الزامات به استثنای مواردی که از کشورهای گروه قرمز وارد می شوند، ثابت خواهند ماند. مسافران گروه قرمز همچنین باید پس از ورود به قبرس آزمایش PCR دیگری انجام دهند.

در همین حال، یک دسته خاکستری نیز اضافه شده است. بازدیدکنندگانی از این مکان ها که شهروند اروپایی نیستند و یا شرایط محدودی دارند و نقص های در شرایط از پیش تعیین شده دارند، باید مجوز ویژه ای دریافت کنند، تست PCR منفی را طی 72 ساعت پس از عزیمت انجام دهند و پس از ورود خود را منزوی کنند. در این دسته کشور هایی قرار دارند که در لیست اعلامی برای رنگ های دیگر قرار نگرفته باشند یا در شرایط بسیار وخیمی قرار داشته باشند. کشورمان ایران نیز در این گروه قرار دارد.

مقامات قبرسی برای قرار دادن کشورها در این چهار دسته، از گزارش هفتگی مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری استفاده خواهند کرد. در مورد هرکدام که توسط آن سازمان ارزیابی نشده باشد، وزارت بهداشت قبرس این کار را انجام می دهد. این دسته بندی ها ممکن است تغییر کرده و به روز شوند.

این کشور 1.2 میلیون نفری اخیراً در موارد Covid با افزایش صدها مورد جدید با هر بروزرسانی روند صعودی داشته است. تا 6 دسامبر، 61 نفر در قبرس در اثر بیماری کورونا جان خود را از دست داده اند، 13 یا 21 درصد از این افراد در هفته گذشته گذشته فوت کردند. اقدامات محدود کننده اضافی نیز در نتیجه این تعداد فزاینده اعمال شده است، از جمله اجرای قانون منع رفت و آمد از ساعت 9 شب تا 5 صبح.

قبرس کشور کوچیکست که همواره مقصد مناسبی برای استراحت و خرید محسوب می شود و می توان ترکیب جالبی از فرهنگ غربی یونان و شرقی ترکیه را شاهد بود و در این روز ها از امن ترین مقاصد برای گردشگران محسوب می شود چرا که سخت گیری هایی را برای مسافران به عمل می آورد. همینطور این کشور از لحاظ جلوه های طبیعی و فرهنگی نیز ویژگی های جذابی را داراست.

منبع: travelinglifestyle.net

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*قبرس اولین میزبان مسافرین واکسینه شده را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۸۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو