مرگ زائران ایرانی در اربعین 98 ؛ هشداری برای همه مسافران

بی‌توجهی سبب مرگ زائران ایرانی در اربعین 1398 شد. موضوعی که امسال سبب فوت شدن دو نفر از مسافران ایرانی مراسم کربلا شده، پیشتر نیز جان افرادی را گرفته بود....

بی‌توجهی سبب مرگ زائران ایرانی در اربعین 1398 شد. موضوعی که امسال سبب فوت شدن دو نفر از مسافران ایرانی مراسم کربلا شده، پیشتر نیز جان افرادی را گرفته بود.

بر اساس گفته‌های معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت سازمان هلال احمر، مرگ زائران ایرانی در اربعین بر اثر سقوط از ارتفاع و ایست قلبی بوده است. این دو حادثه در کاظمین و کربلا رخ داده‌اند. هر دو فرد جان باخته زن بوده و «معصومه کشمشون» از شهر درود استان لرستان و «فاطمه رضایی» از شهر اراک نام داشتند.

علت مرگ زائران ایرانی در اربعین 1398

یکی از آن‌ها به خاطر سقوط از ارتفاع حین خواب جانش را از دست داده است. وی در پله‌های یک ساختمان نیمه کاره مشغول استراحت بود و متاسفانه در این حین، بعد از سقوط از ارتفاعی سه متری، در اثر ضربه مغزی جانش را از دست داد.

مقاله پیشنهادی: نگاهی به ضروری‌ترین لوازم سفر اربعین

متاسفانه چنین رویدادهایی پیشتر نیز گزارش شده بود. طبق درخواست معاون عتبات و عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، زائران باید در انتخاب محل اقامت و استراحت حداکثر توجه را داشته و از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کنند. پیشنهاد وی، استفاده از موکب‌ها و دیگر محل‌های عمومی که امنیتشان تضمین شده، بوده است. برای جلوگیری از بروز حوادث این چنینی و مرگ زائران ایرانی آن‌ها باید به طور جد از استراحت و مخصوصا خوابیدن در ساختمان‌های نیمه کاره خودداری کنند.

مقاله پیشنهادی: سفر به کربلا در اربعین 1398 را به تعویق بیندازید

علت مرگ نفر دوم، ایست قلبی در بیمارستان کاظمیه اعلام شد. شش روز قبل نیز بر اساس آماری رسمی و گفته‌های نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مشخص شد تا روز پانزدهم مهر ماه، نزدیک به 13 نفر از مسافران مراسم پیاده‌روی شهر کربلا جانشان را از دست داده‌اند. علت بیشتر مرگ‌ها سکته و ایست قلبی بود. تا امروز آمار تعداد مرگ و میر زائران ایرانی به‌روزرسانی نشده است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*مرگ زائران ایرانی در اربعین 98 ؛ هشداری برای همه مسافران را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو