اخراج مهاجران از شهر استانبول ترکیه شدت گرفته است

اخراج مهاجران از شهر استانبول ترکیه طی چند هفته اخیر شدت گرفته است. دولت ترکیه در برابر مهاجران که به شهرهای این کشور سرازیر شده‌اند، برخورد تندی دارد...

اخراج مهاجران از شهر استانبول ترکیه طی چند هفته اخیر شدت گرفته است. دولت ترکیه مدتی است در برابر مهاجران بی‌شماری که به شهرهای این کشور سرازیر شده‌اند، برخورد تندی دارد.

از نیمه‌های ماه جوئن (تیر) تا امروز، دولت ترکیه نزدیک به 40 هزار مهاجر و پناهنده را از شهر استانبول اخراج کرده است. بد نیست بدانید استانبول مهم‌ترین و بزرگترین شهر ترکیه بوده و جمعیت آن 15 میلیون نفر است. نیمی از این شهر در قاره اروپا قرار گرفته است. به همین دلیل مهاجران زیادی در مسیر رسیدن به اروپا، استانبول را انتخاب می‌کنند. بیشتر مهاجرانی که ترکیه را به عنوان مسیر عبورشان به اروپا و دیگر نقاط دنیا انتخاب می‌کنند، اهل کشور افغانستان هستند. اخراج مهاجران از شهر استانبول به دلیل افزایش حجم پناهجویان غیر قانونی سرعت گرفته است.

تور استانبول

اخراج مهاجران از شهر استانبول سرعت گرفته است

ترکیه همچنین تعداد 5 هزار نفر از پناهجویان اهل کشور سوریه که در سامانه‌ای مخصوص ثبت نام نکرده بودند را به کمپ‌های خارج از استانبول فرستاد. کشور همسایه ایران هفته‌ پیش به وسیله انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد به طور دقیق، 34397 مهاجر که به صورت غیر قانونی به استانبول آمده بودند، اکنون به دیگر شهرها برده شده‌اند. قرار است آن‌ها در قدم بعدی به طور کامل از ترکیه اخراج شوند. علاوه بر تعداد نام برده، 5945 نفر از مهاجران سوری که رجیستر نشده بودند، به کمپ‌های خارج از استانبول تبعید شدند.

مطلب پیشنهادی: انتشار گزارش‌هایی تکان‌دهنده از سو استفاده جنسی در کمپ موریا یونان

وزیر امور داخلی کشور ترکیه دو ماه پیش اعلام کرد این کشور دیگر ظرفیتی برای پذیرش مهاجر ندارد. گفتنی است ترکیه برای جلوگیری از ورود میلیون‌ها مهاجر از کشورهای مختلف دنیا به قاره اروپا، سالیانه میلیاردها دلار از اتحادیه اروپا دریافت می‌کند. این موضوع همیشه برای ترکیه یک اهرم فشار بوده و در صورت داشتن خواسته‌ای مهم از اتحادیه اروپا، آن‌ها را به باز کردن مرزها به منظور سرازیر شدن میلیون‌ها پناهجو تهدید می‌کند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*اخراج مهاجران از شهر استانبول ترکیه شدت گرفته است را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو