برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته می‌شود

قرار است برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته شود. این بنا بعد از تکمیل، تبدیل به یکی از برترین پروژه‌های عمرانی دبی خواهد شد. ...

قرار است برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته شود. این بنا بعد از تکمیل، تبدیل به یکی از برترین پروژه‌های عمرانی دبی خواهد شد.

دبی را باید شهری مملو از خاص‌ترین سازه‌های دنیا دانست. خاص بودن این سازه‌ها همیشه به خاطر ارتفاع زیاد آن‌ها نیست، بلکه برخی از آن‌ها دارای معماری متفاوتی هستند. به عنوان نمونه می‌توان به برج جمیره با طرح اثر انگشت حاکم دبی اشاره کرد که اکنون در دست ساخت قرار دارد.

فهرست مطالب

ارتفاع برج جمیره

این برج 550 متر ارتفاع داشته و از ساختمان تجارت جهانی در شهر نیویورک نیز بلندتر خواهد بود! برج جمیره در نزدیکی برج العرب و در منطقه الصفوخ ساخته می‌شود. بر اساس نقشه‌های هوایی منتشر شده از این برج، اطراف آن سرتاسر مناطق مسکونی و تجاری هستند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، فاز اول پروژه تا سال 2023 تکمیل خواهد شد.

تور دبی

برج جمیره

بر اساس اعلام هلدینگ سازنده برج جمیره با طرح اثر انگشت حاکم دبی، طرح کلی آن از واحه‌ها و تپه‌های بیابانی الهام گرفته شده است. با این حال، همچنان بارزترین ویژگی‌های ظاهری آن را باید اثر انگشت شست حاکم دوبی یعنی شیخ محمد بن رشید دانست. علاوه بر ساخت چندین سالن آمفی تئاتر داخل برج، یک رستوران دارای چشم‌انداز 360 درجه‌ای به شهر دبی نیز در آن ساخته خواهد شد.

از نظر ساختار، یک سری ویژگی‌های این برج شبیه به برج خلیفه، بلندترین سازه کره زمین، خواهد بود. به عنوان نمونه قرار است سازه با صفحه‌های دیجیتالی پوشیده شود تا امکان روشن کردن کل آن وجود داشته باشد. بعد از تکمیل پروژه، برج جمیره تبدیل به یکی از 13 برج برتر دنیا خواهد شد.

برج جمیره

مقاله پیشنهادی: البرج خور دبی-دبی کریک ۱۰۰ متر بلند تر از برج خلیفه

بد نیست بدانید این تنها پروژه عمرانی در دست احداث در شهر دبی نیست. یک پروژه به مراتب بزرگتر نیز در دست ساخت قرار دارد و بعد از تکمیل، برج خلیفه را به زیر خواهد کشید؛ برج کریک دارای 928 متر ارتفاع بوده و بعد از تکمیل، تبدیل به بلندترین سازه دنیا خواهد شد. برج خلیفه از نظر ارتفاع، پشت سر آن قرار می‌گیرد. اطراف برج کریک نیز مجتمع‌های مسکونی و تجاری متعددی ساخته خواهد شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*برج جمیره (جمیرا) با طرح اثر انگشت حاکم دبی ساخته می‌شود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۲۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو