هزاران ایرانی شرکت‌کننده در جشنواره دریم لند در آنتالیا سرگردان شدند

جشنواره گردشگری سرزمین رویا (Dream Land) که قرار بود تبدیل به خاطر‌ه‌ای خوش برای مسافران ایرانی شود، به یکی از بدترین روزهای عمر آن‌ها تبدیل شد! متاسفانه جشنواره دریم لند 2019 طبق ان...

جشنواره گردشگری سرزمین رویا (Dream Land) که قرار بود تبدیل به خاطر‌ه‌ای خوش برای مسافران ایرانی شود، به یکی از بدترین روزهای عمر آن‌ها تبدیل شد! متاسفانه جشنواره دریم لند 2019 طبق انتظار پیش نرفت.

جشنواره گردشگری سرزمین رویا فرصت خوبی بود تا گردشگران، به ازای پرداخت هزینه‌ای مناسب در مقایسه با تورهای عادی آنتالیا، برای چند روز اقامتی جذاب و خاطره‌انگیز در ساحل آنتالیا داشته باشند. قرار بر این بود که مسافران به ازای پرداخت هزینه‌ای مشخص، هر روز سه وعده غذایی دریافت کرده و هر شب،‌ در سه کنسرت حضور پیدا کنند. تور کشتی و رافتینگ، مسابقات دارت و والیبال ساحلی از دیگر بخش‌های جشنواره نام برده بود. متاسفانه نه تنها هیچ کدام یک از این برنامه‌ها طی تور آنتالیا اخیر عملی نشد، بلکه بر اساس تیتر یک رسانه ترکیه‌ای، «شش هزار گردشگر ایرانی در آنتالیا خوار و خفیف شدند».

جشنواره دریم لندقرار نبود این تورها لوکس برگزار شوند، چرا که در صورت پیش رفتن برنامه طبق انتظار، گردشگران شب‌ها را درون چادرهایی با ظرفیت 4 الی 6 نفره سپری می‌کردند. البته قرار بود به محض ورود، تشک، بالش و ملحفه تمیزی در اختیار هر فرد قرار بگیرد. به خاطربرنامه‌های بسیار مهیج و شاد جشنواره دریم لند و از طرفی هزینه پایین‌تر آن در مقایسه با تورهای عادی آنتالیا در هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره، نزدیک به 6 هزار گردشگر ایرانی برای حضور در این جشنواره برنامه‌ریزی کرده و از راه‌های زمینی، برخی با سپری کردن حدود 60 ساعت در اتوبوس، خود را به آنتالیا رسانده بودند. گفتنی است هزینه حضور در جشنواره دریم لند 2019 کمتر از 3 میلیون تومان برای هر نفر بود.

افتضاح در جشنواره گردشگری سرزمین رویا 2019

ایرانی‌ها از شهرهای مختلفی به صورت زمینی، خود را به آنتالیا رسانده بودند. زمان سفر برای ساکنان شهرهای جنوبی ایران حدود 60 ساعت بود! حال تصور کنید آن‌ها بعد از رسیدن به محل برگزاری جشنواره دریم لند به در بسته برخورد کرده و هیچ تشک یا بالشتی برای استراحت دریافت نکنند. متاسفانه گردشگران ایرانی با چمدان‌های خود سرگردان شده و راه پس و پیش نداشتند. به طور طبیعی، این موضوع به درگیری با انتظامات محل برگزاری جشنواره ختم شد.

جشنواره دریم لندنکته بسیار ناراحت‌کننده اینجاست که تور لیدرها از خشم مسافران در امان نمانده و تعدادی از آن‌ها به خاطر آسیب‌های فیزیکی جدی، روانه بیمارستان شدند. آن‌ها در این بی برنامگی نقشی نداشتند، اما مسافران جشنواره دریم لند 2019 تور لیدرها را مقصر دانسته و از آن‌ها تقاص گرفتند. افزایش درگیری‌ها سبب شد به خاطر عدم توانایی انتظامات برای کنترل وضعیت، پلیس آنتالیا وارد عمل شود. عده‌ای از مسافران وسایلشان را برداشته و راهی دیگر قسمت‌های آنتالیا شدند تا بلکه بتوانند هتلی برای خود رزرو کنند. عده‌ای از مسافران که پول کافی همراه نداشتند، بعد از تحمل‌ها ده‌ها ساعت در اتوبوس، مجددا راهی محل زندگی خود در شهرهای ایران شدند.

تعداد مسافران جشنواره دریم لند به اندازه‌ای زیاد بود که رفت و آمد در جاده‌های اطراف آنتالیا دچار اختلال بود. شرکت گلد گروپ به همراه کارگزار و رابط آن برای آژانس‌های مسافرتی ایرانی یعنی شرکت ترکیه‌ای آسپیناس تراول، مجری برگزاری جشنواره دریم لند بودند. بر اساس گفته‌های یکی از مدیران آژانس‌های مسافرتی فروشنده بلیط این جشنواره در شهر تبریز، بر اساس ادعای شرکت گلد گروپ، شرکتی که مسئولیت برپا کردند چادرها را برای مسافران بر عهده گرفته بود، بعد از اجرای قسمت کوتاهی از پروژه، به بهانه‌ پایین بودن مبلغ قرارداد، دست از کار کشید. متاسفانه این اتفاق در فاصله زمانی کوتاهی از برگزاری جشنواره رخ داد، به همین دلیل شرکت گلد گروپ نتوانست مجری دیگر برای برپایی چادرها پیدا کند.

دست به دست دادن چندین اتفاق سبب شد جشنواره دریم لند 2019 به یک افتضاح تبدیل شود! به عنوان نمونه، به خاطر عدم برپایی مناسب چادرها، مسئولین برگزاری جشنواره قادر به مدیریت صحیح موجودی چادرها نشدند، در نتیجه عده‌ای چندین چادر دریافت کرده و عده‌ای دیگر بدون چادر، سرگردان باقی ماندند. یکی دیگر از مشکلات، حضور تعداد زیادی از افرادی بود که بدون خرید بلیط جشنواره خود را به امید امکان ورود به صورت رایگان یا تهیه بلیط در محل برگزاری، به دریم لند رسانده بودند. نبود حمام و مخصوصا سرویس بهداشتی به تعداد کافی، به مشکلات دامن زد.


مقصر این فاجعه چه فرد یا شرکتی است؟

بدون شک اولین مقصر مجری جشنواره است، چرا که نتوانست مدیریت خوبی داشته باشد. آن‌ها باید از تمامی ابعاد به موضوع نگاه کرده و برای هر مشکل احتمالی چاره‌اندیشی می‌کردند. البته، نکته مهم اینجاست که مجری جشنواره دریم لند 2019 تنها قرار بود یک جشنواره موسیقی برگزار کند و مسئولیت دیگری بر عهده نداشت، اما در نهایت اعلام کرد به مسافران ایرانی، چادر نیز اهدا خواهد کرد.

جشنواره دریم لندنماینده ایران را باید دومین مقصر در این افتضاح دانست. آن‌ها بدون ارسال یک نفر به عنوان ارزیاب برای بررسی گنجایش محل برگزاری رویداد برای بیش از 5 هزار نفر، به همین تعداد بلیط فروخته بودند. تقصیر دیگر نمایندگی ایران، ارائه صحبت‌های اغراق‌آمیز درباره امکانات جشنواره دریم لند بود، به طوری که توقع مسافران را بالا برد.

و اما گردشگران ایرانی! آن‌ها نیز در این حادثه مقصر هستند. گردشگران ایرانی، تحت تاثیر تبلیغات درباره جشنواره دریم لند، آژانس‌های مسافرتی را برای فروش بلیط آن‌ تحت فشار گذاشته بودند. در قرارداد مسافران قید شده بود در صورت بروز اختلال، ممکن است جشنواره به طور کامل کنسل شود، اما هیچکس به این بند توجه نکرده بود. از طرفی در قرارداد مسافران قید شده بود مجری می‌تواند از ورود برخی ثبت نام‌کنندگان جلوگیری کرده و در صورت اغتشاش، از آن‌ها خسارت دریافت کند. حال که ویدیوهای زیادی از اغتشاش مسافران ایرانی در محل برگزاری جشنواره گردشگری سرزمین رویا  موجود است، بعید به نظر می‌رسد مجری، پولی به مسافرانی ایرانی برگرداند. متاسفانه خریداران بلیط دریم لند بدون توجه به این بندهای قرارداد، که زیر آن را امضا کرده‌اند، بر دریافت خسارت از آژانس‌های مسافرانی اصرار می‌ورزند. تعدادی از آژانس‌ها برای حفظ آبرو و اعتبار خود، از سرمایه‌شان برای عودت دادن وجه خریداران بلیط جشنواره گردشگری سرزمین رویا 2019 استفاده کرده‌اند.

لازم به ذکر است شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری بیسان گشت مهر هیچ مسافری برای شرکت در این رویداد نداشته است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*هزاران ایرانی شرکت‌کننده در جشنواره دریم لند در آنتالیا سرگردان شدند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۲.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو