درباره ممنوعیت ویزای دبی و قوانین آن بیشتر بدانید (قسمت اول)

مشکل ممنوعیت ویزا ممکن است در هر کشوری رخ بدهد و رخ دادن آن در دبی به عنوان ششمین شهر پربازدید دنیا نیز دور از انتظار نیست....

مشکل ممنوعیت ویزا ممکن است در هر کشوری رخ بدهد و رخ دادن آن در دبی به عنوان ششمین شهر پربازدید دنیا نیز دور از انتظار نیست. با اطلاع از چیستی ممنوعیت ویزا و کسب اطلاعات بیشتر درباره دلایل پدید آمدن مشکل ممنوعیت ویزای دبی می‌توان از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد.

منظور از ممنوعیت چیست؟

منظور از ممنوعیت، یک ساز و کار قانونی است که سبب می‌شود از ورود مجدد یک ساکن و یا کارمند به کشور جلوگیری شود. به این ترتیب دیگر با تور دبی و یا به صورت شخصی قادر به وارد شدن به این شهر و در کل تمامی شهرهای امارات نخواهید بود.

ممنوعیت ویزای دبی

همچنین ممکن است این ممنوعیت مربوط به پذیرش یک موقعیت با یک کارفرمای جدید باشد. ممنوعیت یاد شده معمولا در بازه های زمانی شش ماهه و یا به طور دائم اعمال می‌شود.


ممنوعیت اقامت دائم

ممنوعیت اقامت دائم معمولا به خاطر جرایم جدی مربوط به کار تحمیل می‌شوند. ممنوعیت ویزای دبی می‌تواند کارگران غیر قانونی، مهاجران فراری و یا محکوم های جنایی را شامل بشود. وزارت مهاجرت فدرال همواره اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم افرادی که با ممنوعیت ویزای دبی مواجه شده‌اند را نزد خود نگه می‌دارد.


ممنوعیت کاری

ممنوعیت کار معمولا تحت یکی از شرایط زیر اعمال می‌شود:

 • وقتی مدت قرارداد شما تمام شده و در ادامه شرکت یا فرد استخدام‌کننده، هیچ اقدامی درباره این موضوع انجام ندهد. اگر یک استخدام‌کننده دیگر برای به خدمت در آوردن شما اقدامی نکند، مشمول این قانون خواهید شد.

ممنوعیت ویزای دبی

 • وقتی یک قرارداد کار نامحدود را پیش از اتمام یک سال سرویس تمام متوقف کنید، مشمول این قانون خواهید شد.
 • وقتی یک قرارداد کار نامحدود را پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضای آن متوقف کنید، باز هم مشمول این قانون خواهید بود.

جلوگیری از ممنوعیت کاری

به منظور جلوگیری از بروز ممنوعیت ویزای دبی و ممنوعیت کاری باید مطمئن شوید استخدام‌کننده شما، اقدامات لازم برای تمدید قرارداد کاری با شما را نزد وزارت کار انجام داده است. این کار باید پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضای قرارداد انجام شود. اگر در حال تغییر شغل هستید، مطمئن شوید حمایت قانونی شما به استخدام‌کننده جدید منتقل شده است. در غیر این صورت کارت مجوز کار شما باطل شده و یا به طور کامل لغو خواهد شد.

در زمانی که یک کارگر از کار خود شانه خالی کرده و اصطلاحا فرار کند، استخدام‌کننده موظف است این موضوع را به مسئولان مربوطه اطلاع بدهد تا برای ممنوعیت ویزای دبی آن فرد اقدام شود. حتی اگر این استخدام‌کننده نخواهد برای فرد خارج شده از کار یک جایگزین بیاورد، باز هم باید فرم های مربوط به فرار وی از کار را پر کند تا بلکه بتواند تضمین بازپرداخت بانکی که به خاطر آن کارگر پرداخت کرده بود را پس بگیرد.

اما فردی که از کار، پیش از فرا رسیدن تاریخ قرارداد خارج شود، در لیست سیاه قرار گرفته و قانون ممنوعیت ویزای دبی مشمول حال او خواهد شد. این فرد هرگز دیگر نمی‌تواند در آینده به امارات متحده عربی وارد شود. حتی اگر استخدام‌کننده نیز برای شکایت اقدامی نکند، باز هم حداقل یک سال ممنوعیت ویزای دبی برای آن کارگر اعمال خواهد شد. سایر قوانین ممنوعیت ویزا را در قسمتی دیگر تشریح خواهیم کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*درباره ممنوعیت ویزای دبی و قوانین آن بیشتر بدانید (قسمت اول) را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۹ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۷۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو