بازدید از هرم بنت مصر برای عموم مردم میسر شد

هرم بنت تا چندی پیش تنها از دور قابل تماشا بود. از این پس می‌توان به درون این هرم رفت و شگفتی ساخت چنین سازه‌ای در حدود 4500 سال پیش را از نزدیک نظاره‌گر بود. ...

هرم بنت تا چندی پیش تنها از دور قابل تماشا بود. از این پس می‌توان به درون این هرم رفت و شگفتی ساخت چنین سازه‌ای در حدود 4500 سال پیش را از نزدیک نظاره‌گر بود.

دولت مصر به زودی امکان بازدید از دو مورد از قدیمی‌ترین اهرام را برای عموم مردم میسر خواهد کرد. این دو هرم در فاصله 40 کیلومتری جنوب شهر قاره قرار داشته و از سال 1965 تاکنون، اولین مرتبه‌ای است که بازدید از آن‌ها برای تمامی مردم امکان‌پذیر می‌شود.

اکنون توریست‌ها می‌توانند از هرم بنت و هرم ماهواره آن که در گورستان سلطنتی داهشور (Dahshur) قرار دارند، بازدید کنند. اینجا بخشی از گورستان ممفیس (Memphis) به شمار می‌رود، مکانی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

هرم بنت را بیشتر بشناسید

هرم بنتارتفاع هرم بنت حدود 190 متر است. این هرم در زمان فرمانروایی اسنفرو ساخته شده است. دوران سلطنت این فرعون به حدود 4500 سال پیش برمی‌گردد. این هرم از دو سازه داخلی منحصربه‌فرد تشکیل می‌شود. تصور ساخته شدن چنین بنایی حدود 2500 سال پیش از میلاد، هر بیننده‌ای را میخکوب می‌کند.

پیش از این، توریست‌ها تنها می‌توانستند هرم بنت را از دور نظاره‌گر باشند، در حالی که اعجاب این سازه، نحوه ساخت محیط پیچیده داخلی آن است. امیدواریم به زودی، اطلاعات بیشتری درباره چگونگی بازدید از محیط داخلی این هرم به دست بیاوریم.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بازدید از هرم بنت مصر برای عموم مردم میسر شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو