اتوبوس های رایگان برای بازدیدکنندگان اکسپو 2020 دبی

کشور امارات متحده عربی  برای حمل و نقل و رفت و آمد آسان بازدید کنندگان از نمایشگاه اکسپو دبی  هزینه 17 میلیارد دلاری در نظر گرفته است. ...

کشور امارات متحده عربی  برای حمل و نقل و رفت و آمد آسان بازدید کنندگان از نمایشگاه اکسپو دبی  هزینه 17 میلیارد دلاری در نظر گرفته است.

طبق اعلام اداره راه و ترابری دبی 126 اتوبوس عمومی به عنوان "اتوبوس‌های اکسپو" برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. این 126 اتوبوس از مسیرهای مختلف 9 ایستگاه تا نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در حال خدمات رسانی و حمل و نقل بازدید کنندگان میباشند. دو خط مستقیم انتقال بازدیدکنندگان از هتل ها تا نمایشگاه نیز در دسترس است. از طرفی به دلیل بزرگ بودن مکان نمایشگاه اکسپو 2021 دبی، خدمات اتوبوس رانی جهت انتقال بازدیدکنندگان از پارکینگ‌ها تا دروازه‌های نمایشگاه نیز وجود دارد. سرویس های اتوبوس، بین دروازه‌های داخل نمایشگاه، برای انتقال بازدیدکنندگان نیز ارائه می‌شود.

اتوبوس های نمایشگاه اکسپو 2021 دبی در روزهای شنبه تا چهارشنبه به صورت روزانه 1956 سفر مستقیم انجام می‌دهند. در صورتی که سفرهای آنها در روزهای پنجشنبه و جمعه به 2203 سفر میرسد. زمان انتظار اتوبوس بعدی بین 3 تا 60 دقیقه متغیر میباشد. در برخی از ایستگاه ها زودتر و در برخی زمان انتظار بیشتری وجود دارد.

مدیر کل و رئیس هیئت مدیره اجرایی اداره راه و ترابری، مطر محمد الطایر، آمادگی اداره راه و ترابری را جهت ارائه خدمات حمل و نقل آسان، سریع و منحصربفرد اعلام کرد. در این اعلامداشت از طریق 203 اتوبوس با کیفیت، لوکس، صندلی های راحت، ایمن، که دارای استاندارد "یورو 6"از نظر انتشار کم کربن هستند؛ را جهت سرویسرسانی نمایشگاه اکسپو دبی، درنظر گرفتند.

حمل و نقل از دبی به نمایشگاه اکسپو

اتوبوس های نمایشگاه اکسپو 2021 دبی که در مجموع 57 اتوبوس در 9 ایستگاه شهر دبی هستند؛ روزانه 455 تا 476 سفر در روز انجام میدهند.

موقعیت مکانی 9 ایستگاه اتوبوس اکسپو جهت انتقال مسافران به محل نمایشگاه و برعکس:

  • ایستگاه نخل جمیرا: در ایستگاه اتوبوس اکسپو نخل جمیرا، 6 اتوبوس وجود دارد. که در روزهای شنبه تا چهارشنبه ،در هر دو جهت، 54 سفر در روز انجام میدهند. در صورتی که در روزهای پنج‌شنبه و جمعه به 57 سفر افزایش میبابد. زمان انتظار مسافران 15 دقیقه است.
  • ایستگاه فرودگاه بین المللی دبی: در ایستگاه فرودگاه بین المللی دبی، 8 اتوبوس اکسپو وجود دارد که روزانه در مسیر رفت و برگشت 52 سفر، هر 7 روز هفته انجام میدهد. زمان انتظار بین هر دو اتوبوس 20 دقیقه است.
  • ایستگاه دبی مال: 5 اتوبوس اکسپو نیز ویژه مرکز خرید دبی مال بوده؛ که از شنبه تا چهارشنبه 55 سفر و تعداد سفر ها در پنج شنبه و جمعه به 59 سفر میرسد. زمان انتظار اتوبوسهای اکسپو دبی مال 30 دقیقه میباشد.
  • ایستگاه اتصالات: ایستگاه اتصالات در نزدیکی ایستگاه مترو اتصالات در خط سبز واقع شده است. این ایستگاه با دارا بودن 8 اتوبوس اکسپو، روزانه 70 سفر را در دو جهت از اتصالات تا نمایشگاه و بلعکس از شنبه تا چهارشنبه انجام میدهد. در صورتی که 5شنبه و جمعه به 72 سفر تغییر می یابد.
  • ایستگاه دهکده جهانی: در این ایستگاه 3 اتوبوس، از شنبه تا چهارشنبه با 10 سفر در هر دو جهت به صورت روزانه انجام میدهد. مدت زمان انتظار در روزهای شنبه تا 4شنبه 60 دقیقه میباشد. همچنین تعداد سفرها در روزهای پنجشنبه و جمعه با 82 سفر افزایش چشمگیری یافته و مدت زمان انتظار نیز با 15 دقیقه کاهش می یابد.
  • ایستگاه‌های مدینه العالمیه:
  • ایستگاه واحه سیلیکون دبی: در هر دو ایستگاه واحه سیلیکون و مدینه العالمیه 8 اتوبوس اکسپو وجود دارد. که در روزهای شنبه تا چهارشنبه 78 سفر و روزهای پنجشنبه و جمعه 82 سفر در دو جهت انجام میدهند. مدت زمان انتظار در ایستگاه 15 دقیقه می باشد.
  • ایستگاه الغبیبه: ایستگاه الغبیبه یکی از ایستگاه های یکپارچه خدمات حمل و نقل جمعی میباشد. که در آن اتوبوس، حمل و نقل دریایی، مترو دبی و تاکسی وجود دارد. ایستگاه الغبیبه دارای 12 اتوبوس اکسپو بوده که، از شنبه تا چهارشنبه، روزانه 74 سفر از الغبیبه تا نمایشگاه اکسپو به صورت رفت و برگشتی انجام میدهد. در صورتی که 76 سفر در روزهای 5 شنبه میباشد. زمان انتظار در ایستگاه الغبیبه 15 دقیقه است.
  • ایستگاه البراحه: ایستگاه البراحه دارای 7 اتوبوس اکسپو، با سفر روزانه 62 سفر از شنبه تا چهارشنبه در مسیر رفت و برگشت به نمایشگاه انجام میدهد. در 5شنبه و جمعه این سفرها به 68 میرسد. زمان انتظار 30 دقیقه است.

اتوبوس های اکسپو درون منطقه نمایشگاه  Expo

دو سرویس اتوبوس دیگر نیز در  نمایشگاه Expo 2021 جهت بازدید راحت بازدیدکنندگان ارائه میشود.

اولین سرویس دارای 57 اتوبوس اکسپو میباشد که جهت انتقال مسافران از پارکینگ‌های اتومبیل به سه دروازه نمایشگاه های "فرصت‌ها"، "تحرک" و "پایداری" تهیه شده است. این 57 اتوبوس از شنبه تا چهارشنبه، روزانه 1191 سفر و در روزهای پنجشنبه و جمعه 1377 سفر انجام میدهند. مدت زمان انتظار نیز 3 تا 7 دقیقه میباشد.

دوم سرویس اتوبوس‌های اکسپو که کمک به جابجایی بازدیدکنندگان بین دروازه‌های داخل نمایشگاه مینمایند دارای 15 اتوبوس میباشند. در روزهای شنبه تا 4شنبه به طور روزانه 310 سفر و در روزهای پنجشنبه و جمعه 350 سفر انجام می‌دهند.

همچنین 12 اتوبوس اختصاصی جهت بازدید مقامات رزرو شده است.

اداره راه و ترابری دبی 77 اتوبوس و 7 اتوبوس ذخیره را جهت بازدیدکنندگان خارج از امارت دبی اختصاص داده اند. این اتوبوس ها از 9 مکان در ابوظبی، شارجه، عجمان، العین، فجیره و راس الخیمه بازدید کنندگان را به نمایشگاه اکسپو 2021 دبی انتقال میدهد. این 77 اتوبوس از روزهای شنبه تا چهارشنبه روزانه 193 سفر به صورت رفت و برگشتی به امارت های دیگر انجام میدهد. که در روزهای پنج شنبه و جمعه این رقم به 213 افزایش می یابد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*اتوبوس های رایگان برای بازدیدکنندگان اکسپو 2020 دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو