کار در گرجستان + نحوه و وضعیت یافتن شغل در گرجستان

کار در گرجستان گزینه‌ای خوب برای افراد در پی یافتن شغلی با درآمد مناسب است. اما وضعیت کار در گرجستان چگونه بوده و چطور می‌توان در شهرهای این کشور همچون تفلیس کار پیدا کرد؟ ...

کار در گرجستان گزینه‌ای خوب برای افراد در پی یافتن شغلی با درآمد مناسب است. اما وضعیت کار در گرجستان چگونه بوده و چطور می‌توان در شهرهای این کشور همچون تفلیس کار پیدا کرد؟

کار در گرجستان برای مهاجران و افراد خارجی همچون ایرانی‌ها، در صورت نداشتن اطلاعات کافی موفقیت‌آمیز نخواهد بود. تنها افرادی که پیشتر درباره نحوه کار در گرجستان اطلاعات کافی به دست آورده‌اند خواهند توانست شغلی درخور به صورت قانونی در این کشور داشته باشند. برای این دسته از افراد، حتی کلاس‌هایی به منظور آموزش زبان محلی کشور (گرجی) نیز برگزار می‌شود.  می‌توان طی تور گرجستان اطلاعاتی درباره نحوه کار در این کشور به دست آورد.

کار در گرجستان روز به روز بهتر می‌شود

صنعت کشور گرجستان به میزان زیادی وابسته به واردات بوده و تمرکز آن روی استخراج از معادن و کشاورزی قرار دارد. از طرفی در این کشور، زیرساخت‌های تولید برق قدرتمند است. این سه مورد در کنار یکدیگر سبب شده‌اند از سال 1990 و به بعد، کار در گرجستان به خاطر بهبود شدید تولید ناخالص داخلی کشور وضعیت بسیار مناسبی پیدا کند.

کار در گرجستان

سلامت اقتصادی گرجستان و روال افزایشی تولید ناخالص داخلی کشور به وسیله بخش‌های صنعتی و خدماتی مختلف حفظ شده است. در این بین تاثیر صنعت گردشگری را باید بسیار بالا دانست. افراد خارجی زیادی با مشاهده اقتصاد پویا و رو به رشد گرجستان، اقدام به راه‌اندازی کسب و کارهایی جدید در شهرهای این کشور کرده‌اند. به این ترتیب، مشاغل زیادی برای افراد محلی ایجاد شده و وضعیت کار در گرجستان باز هم بهبود پیدا کرده است. بسیاری از این شرکت‌ها به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیازشان، از افراد خارجی و مهاجر استفاده می‌کنند.


کار در گرجستان برای مهاجران

با وجود شرایط کار مناسب در شهرهای گرجستان همچون تفلیس، وضعیت برای افراد مهاجر کمی متفاوت و در واقع محدود است. برای یافتن کار در تفلیس یادگیری انگلیسی یکی از ابتدایی‌ترین شرایط‌ها است و بهتر است پیش از اقدام برای پیدا کردن شغل در گرجستان حتما به فکر تقویت مهار‌ت‌های چهارگانه خود در زبان انگلیسی باشید. از طرفی آموزش انگلیسی نیز یکی از مشاغلی است که راحت‌تر برای آن شغلی در گرجستان پیدا خواهید کرد.

کار در گرجستان

فرآیند پیدا کردن کار در گرجستان با وجود محدودیت‌های آن، سرراست بوده و حتی به صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر است. اگر شغل مورد نظرتان در حوزه آموزش نیست، یافتن کار در شهرهای گرجستان همچون تفلیس کمی دشوار خواهد شد. برای دیگر انواع زمینه‌های کاری، بهتر است به منظور پیدا کردن شغل در تفلیس یا دیگر شهرها، با شرکت‌های بین‌المللی فعال در گرجستان تماس گرفته و وضعیت مشاغل مورد نیاز توسط آن‌ها را بررسی کنید.

این شرکت‌ها معمولا برای افراد خارجی و مهاجر، موقعیت‌های شغلی موجود را به صورت عمومی تبلیغ نکرده و ترجیح می‌دهند افراد محلی را به استخدام در بیاورند. به همین دلیل بهترین گزینه این است که به صورت مستقیم با شرکت‌ها تماس برقرار کرده و وضعیت مشاغل باز را جویا شوید. به عبارت دیگر، برای پیدا کردن کار در گرجستان از طریق رسانه‌های بین‌المللی که مشاغل مورد نیاز در آن‌ها اعلام می‌شوند، چندان موفق نخواهید بود. پس دست به کار شده و فهرستی از شرکت‌های مخصوصا بین‌المللی که در حوزه کاری مورد نظرتان در کشور گرجستان فعالیت می‌کنند تهیه کنید.

کار در گرجستان

از انجام تحقیقات به صورت دقیق و موشکافانه مطمئن شده و از منطبق بودن سابقه کاری و مهارت‌هایتان با چیزی که شرکت‌ها طلب می‌کنند، اطمینان پیدا کنید. برای کار در گرجستان برای افراد مهاجر، چند پورتال مخصوص در نظر گرفته شده است. ممکن است این پورتال‌ها با سایر بوردهای معرفی کار آنلاین اشتراک داشته باشند، اما در زمان نیاز به یافتن شغل در گرجستان، گزینه‌ای مناسب برای شروع محسوب می‌شوند.

معرفی مطلب تصادفی: هتل تکسیم تراست استانبول

پیشنهاد می‌کنیم در زمان تلاش برای یافتن کار در گرجستان با وجود تمرکز روی شرکت‌های بین‌المللی، از ارسال فرم درخواست کار و سوال درباره موقعیت‌های کاری باز در شرکت‌های گرجستانی (نه بین‌المللی)، ترسی نداشته باشید! اقتصاد پویای کشور، فرصت توسعه را برای شرکت‌های داخلی فراهم کرده است، به همین دلیل بیزینس‌های زیادی مشتاق اضافه کردن عناصری بین‌المللی به تیمشان هستند.

کار در گرجستان

بیشتر مردن گرجستان به زبان گرجی و برخی به زبان روسی صحبت می‌کنند. افراد جوانتر، توانایی خوبی به منظور برقراری ارتباط با دیگر افراد به واسطه زبان انگلیسی دارند.

افراد دارای تسلط روی زبان انگلیسی می‌توانند شغلی بسیار مناسب با درآمد مکفی از طریق آموزش به دست بیاورند. با استفاده از بوردهای آنلاین می‌توان برای سایر زمینه‌های تخصصی نیز موقعیت‌های کاری باز را پیدا کرد. میزان حقوق پرداختی بسته به موقعیت شغلی و محل کار در گرجستان متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حداقل حقوق‌ها در کشور گرجستان می‌توانید از مطلب حداقل حقوق در گرجستان و مزایای کار در تفلیس استفاده کنید.


ویزای کاری و مجوز سکونت در شهرهای گرجستان

موضوع ویزا برای افراد خارجی شاغل در گرجستان کمی پیچیده است. پیش از این، افراد قادر بودند بدون نیاز به کسب اجازه سکونت در گرجستان، برای یک سال در شهرهای آن اقامت داشته باشند. در نتیجه، شرکت‌های زیادی به افرادی که حتی به صورت توریستی به گرجستان پا گذاشته بودند، موقعیت‌های کاری پیشنهاد می‌دادند. این روال پیشنهاد توسط شرکت‌ها همچنان ادامه دارد.

کار در گرجستان

تعداد بسیار زیادی از منابع اینترنتی همچنان پیشنهاد می‌کنند برای کار در گرجستان و یافتن شغل در این کشور، نیازمند هیچ نوع ویزای خاصی نیستید، اما نباید فراموش کرد با ویزای توریستی عادی، کار کردن در شهرهای مختلف تحت بیشتر شرایط غیر قانونی است.

این تضاد در بیان بر سر قوانین کار در گرجستان، از سال 2014 و در ادامه بروز یک سری تغییرات در قوانین ویزای این کشور، پدید آمد. توریست‌هایی که به شهرهای کشور همچون تفلیس پا می‌گذارند، فریلنسرهای مشغول در آن‌ها، روزنامه‌نگاران و آن دسته از افرادی که در جلسه‌های کاری یا کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند، می‌توانند با استفاده از همان ویزای توریستی کارشان را ادامه بدهند. اما افراد در پی یافتن کار در گرجستان، در حال تلاش برای راه انداختن یک کسب و کار در این کشور یا ارائه‌کنندگان سرویس به شرکت‌های گرجستانی، باید با استفاده از ویزای طولانی مدت به تفلیس یا دیگر شهرها سفر کنند.  بر اساس دلیل اقامت فرد در شهرهای کشور، باید مدارک متفاوتی به منظور درخواست ویزای طولانی مدت گرجستان ارائه شود. فراموش نکنید در اختیار داشتن ویزای طولانی مدت، یکی از پیش نیازهای کسب اجازه اقامت در کشور است.

در حال حاضر، ویزای توریستی به فرد اجازه می‌دهد برای 30 روز در کشور تردد کند و فقط برای یک مرتبه ورود اعتبار دارد. پس اگر نیاز دارید چند مرتبه به کشور وارد شده و از آن خارج شوید، باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید. به عنوان نمونه اغلب افراد در پی یافتن کار در گرجستان باید در پی چنین ویزایی باشند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*کار در گرجستان + نحوه و وضعیت یافتن شغل در گرجستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو