فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی در ترکیه

در بسیاری از کشورهای دنیا فروشگاه های زنجیره ای بزرگ جایگزین سوپر مارکت های سنتی شده اند. این فروشگاه های زنجیره ای در حال رقابت با یکدیگر هستند و اجناس خود را با تخفیف به مشتریا...

در بسیاری از کشورهای دنیا فروشگاه های زنجیره ای بزرگ جایگزین سوپر مارکت های سنتی شده اند. این فروشگاه های زنجیره ای در حال رقابت با یکدیگر هستند و اجناس خود را با تخفیف به مشتریان عرضه میکنند. تنوع سوپرمارکت های ترکیه نیز بسیار زیاد است. پس علاوه بر مردمان کشور ترکیه، مسافران تور های ترکیه به عنوان یک فرد خارجی نیز، در فکر این هستند که هزینه هایشان کنترل شده باشد و با بهینه ترین قیمت، بهترین خرید را انجام دهند. ما در این مطلب میخواهیم چند فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی با تنوع محصولات و تفاوت قیمت را به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

فروشگاه های زنجیره ای  ترکیه

در کشور ترکیه به جز سوپرمارکت های زیاد در سطح شهر ها، فروشگاه های زنجیره ای بسیاری وجود دارند که مایحتاج روزانه مردم را با قیمت های دولتی برای مردم فراهم می آورد. به طوری که در هر محله ای که قدم میزنید حداقل یک شعبه فروشگاه زنجیره ای را خواهید یافت. در این مقاله به چند فروشگاه های زنجیره ای در استانبول میپردازیم.


ارزان ترین فروشگاه های زنجیره ای در استانبول


فروشگاه زنجیره ای بیم مارکت Bim market

تاریخچه فروشگاه بیم مارکت: در سال 1995 میلادی فروشگاه زنجیره ای بیم مارکت با 21 شعبه فعالیت فروشگاهی خود را آغاز نمود. از همان ابتدا هدف بیم مارکت، فروش اجناس با تخفیف های چشمگیر بود. پس همین موضوع باعٍ شد که بیم مارکت به عنوان اولین فروشگاه با تخفیف سخت  یا همانHard-discount در ترکیه معروف شود. بیم مارکت با 26 سال فعالیت، هم اکنون دارای بیش از 8000 شعبه فعال میباشد. و با مدیریت یکپارچه دارای 12 درصد رشد سالانه در کیفیت و رضایت مشتری و پیشترف روز افزون میباشد. علاوه بر شعبات بیم مارکت در ترکیه، 500 شعبه متعدد در مراکش و مصر دارد. پس با وجود شعبات متعدد در این کشورها پا در عرصه بین المللی گذاشته است. به مقصود بهره وری هرچه بیشتر فروشگاه های زنجیره ای بیم مارکت، راهی برای اشتغال زایی هر چه بیشتر افراد شده است. پس با 3611 دفتر، 4837 انبار ، 4500 فروشگاه، و به کار گیری بیش از 52 هزار نفر، در حال تکامل روز افزون می باشد.


سبک کاری فروشگاه بیم مارکت

در فروشگاه بیم مارکت، فروش بصورت حضوری و یا از طریق وبسایت bim.com.tr انجام می پذیرد. در سال 2013 میلادی فروشگاه بیم مارکت، اپراتور تلفن همراه به نام Bimcell  را در ترکیه راه اندازی کرد. تقریبا تعداد فروشندگان در هر فروشگاه حداکثر 5 نفر است. در فروشگاه بیم مارکت بیش از 700 کالای گوناگون از جمله مواد غذایی، تنقلات، سبزیجات تازه، محصولات پروتئینی، گوشت قرمز و گوشت سفید( مرغ و ماهی)، محصولات آرایشی و بهداشتی و... وجود دارد. اما در بیم مارکت هیچ نوع نوشیدنی های الکلی به فروش نمیرسد. در بیم مارکت بیشتر محصولات دارای تخفیفات روزانه هستند. به علاوه محصولات با لیبل بیم BIM نسبت به نمونه ی مشابه آن با قیمت ارزانتر ارائه میشود. در بیم مارکت گاهی بصورت چرخشی؛ انواع کالاهای خانه با قیمت واقعا مناسب و ارزان، در چرخه فروش گذاشته میشود. ساعت کاری فروشگاه بیم مارکت از  ساعت 9:30 صبح تا 9:30 شب میباشد.


همکاری با بیم مارکت

بیم مارکت نمایندگی فروش یا شعبه جدیدی را برای اجاره به هیچ کس اعطا نمی کند. بیم مارکت تنها با کسانی همکاری میکند که ملکی را برای راه اندازی شعبه جدید داشته باشند. اگر محصولی نیز برای فروش داشته باشید، میتوانید با طی کردن روال اداری گاهی پیچیده کالای خود را معرفی نموده .که ممکن است با فروش محصول شما در فروشگاه های زنجیره ای بیم مارکت موافقت شود.


فروشگاه زنجیره ای شوک مارکت Şok market

تاریخچه فروشگاه شوک مارکت:  در سال 1995 میلادی فروشگاه شوک توسط شرکت میگروس (Migros) تاسیس شد. اما دیری نگذشت که شرکت میگروس نمایندگی شوک مارکت را به "کنسرسیون" که یکی از معروف ترین هولدینگ های ترکیه است واگذار نمود. از آن پس هدف فروشگاه زنجیره ای شوک، ارائه خدمات با پایین ترین سود ممکن، تغییر نمود. در حال حاضر فروشگاه شوک مارکت رقیب سرسخت فروشگاه بیم مارکت است. رقابت این دو فروشگاه بزرگ زبانزد خاص و عام است. هم اکنون شوک مارکت با گذشت 26 سال از افتتاحیه اولین فروشگاه های زنجیره ای اش، دارای 6000 شعبه فعال در کشور ترکیه است.


سبک کاری فروشگاه شوک مارکت

در فروشگاه زنجیره ای شوک مارکت، فروش بصورت حضوری و یا از طریق وبسایت sokmarket.com.tr انجام میپذیرد. این فروشگاه دارای اپلیکیشن اندروید و IOS جهت خرید راحت تر و به صرفه تر از خانه و یا از محل کار است. بیش از 700 کالای گوناگون از جمله مواد غذایی بسته بندی شده، محصولات فیریزری، اقلام پروتئینی، انواع سبزیجات تازه و میوه و...  در شوک مارکت وجود دارد. که بیشتر کالاها تولید خود شرکت شوک مارکت میباشند. بیشتر کالاها به صورت روزانه از تخفیفات روزانه ویژه برخوردار میشوند. (کالاهای تولید شرکت تخفیف بیشتری نسبت به کالاهای مشابه خواهند داشت.) تعداد فروشندگان حاضر در فروشگاه شوک مارکت حداکثر 5 نفر میباشد. میتوانید از فروشندگان بخواهید که به شما دفترچه تخفیفات هفتگی را ارائه نمایید و از تخفیفات ویژه مطلع شوید. در شوک مارکت نوشیدنی های الکلی به فروش نمیرسد. ساعات کاری فروشگاه زنجیره ای شوک مارکت، از ساعت 9:30 صبح تا 9:30 شب است.


همکاری با شوک مارکت

جهت همکاری با شرکت شوک مارکت، این شرکت با وجود شرایط کافی تنها ملک شما را اجاره می نماید.


فروشگاه زنجیره ای A 101

فروشگاه های زنجیره ای A101 یکی از ارزانترین سوپر مارکت های استانبول میباشد؛ که  در رده سومین فروشگاه زنجیره ای قدرتمند ترکیه است. در سال 2008 میلادی فروشگاه زنجیره ای آ 101 تاسیس شده است و با وجود اینکه تقریبا تازه تاسیس تر از رقیبانش است، همچنان در حال رقابت و پیشی گرفتن از بسیاری از رقیبان حتی قدیمی تر از خود در صنعت خرده فروشی است. این فروشگاه زنجیره ای در ترکیه بیش از 9000 شعبه فعال دارد. فروشگاه زنجیره ای A101 سحم بسزایی را در اشتغال زایی ترکیه ایفا کرده است به طوری که شرکت فروشگاه های A101 بیش از 54000 کارمند دارد.


سبک کاری فروشگاه A-101

در فروشگاه زنجیره ای A-101 فروش بصورت حضوری و یا از طریق وبسایت a101.com.tr امکان پذیر است. در فروشگاه A101 بیش از 700 کالا از انواع مواد غذایی، خوراکی ها تنقلات، شوینده، محصولات سلولوزی، آرایشی و بهداشتی، میوه و سبزیجات تازه، لبنیات، گوشت و دیگر محصولات مورد نیاز هر خانه به فروش میرساند. در A101 هیچ گونه نوشیدنی الکلی یافت نمیشود. تعداد فروشندگان فروشگاه زنجیره ای A101 حداکثر 5 نفر میباشند. تمام پنج شنبه ها تخفیفات هفتگی اعمال میشوند و بیشتر محصولات از تخفیفات ویژه برخوردار میگردند. ساعات کاری فروشگاه A101 همه روزه از ساعت 9:30 صبح تا 9:30 شب میباشد.


همکاری با  فروشگاه A101

تنها راه همکاری با این شرکت از طریق اجاره ملک از شما با وجود شرایط کافی امکان پذیر است.


فروشگاه زنجیره ای میگروس Migros

فروشگاه های زنجیره ای میگروس در واقع سوپر مارکت های بزرگ سوئیسی هستند. که بیشترین شعبه های فروشگاه های زنجیره ای را در سطح شهر به خود اختصاص داده اند. و بیشتر از بقیه فروشگاه های زنجیره ای در سطح شهر دیده میشود. انواع مختلفی از فروشگاه های زنجیره ای میگروس وجود دارد. این گوناگونی میگروسها ناشی از سایز فروشگاه و تنوع اجناس موجود در آن میباشد. تعداد M هر فروشگاه نشان دهنده سایز آن است. در نامگذاری فروشگاه های زنجیره ای میگروس، 5M Migros بزرگترین فروشگاه زنجیره ای و Migrosjet کوچکترین فروشگاه زنجیره ای میباشد. از لحاظ قیمتی فروشگاه میگروس در رده متوسط قرار گرفته است.


فروشگاه زنجیره ای کارفور carrefour

فروشگاه های زنجیره ای کارفور یک سوپر مارکت فرانسوی بزرگ میباشد. قیمتها در کارفور تقریبا متوسط رو به گران هستند. در کارفور شعبه هایی به نام گورمه Gurme وجود دارد که در گورمه مواد لوکس تر و اورگانیک تر به فروش میرساند.پس گران بودن مواد غذایی این فروشگاه ها بی دلیل نیست.!


فروشگاه زنجیره ای ماکرو سنتر Macro center

فروشگاه های زنجیره ای ماکروسنتر یکی از سوپر مارکت های استانبول و کل ترکیه است که بسیار مجهز و کامل میباشد. ماکروسنتر معمولا نسبت به بقیه ی فروشگاه های زنجیره ای در استانبول قیمت های خیلی بالاتر و گرانتری دارد.


نکات مهم در ارتباط با سوپر مارکت ها در استانبول

 • فروشگاه های مواد غذایی Şok، Bim، A101 هر سه فروشگاه مواد غذایی ترک هستند. به نسبت مابقی فروشگاه ها دارای محصولات ارزانتری هستند. شعبه های اصلی بزرگتر و ما بقی شعبه ها عموما کوچکتر بوده و تنوع محصولات کمتر میشوند.
 • اگر شما شماره تلفن ترک دارید(شماره منزل)؛ میتوانید از فروشگاه های مواد غذایی ترکیه همچون کارفور، ماکرو سنتر، میگروس کارت اشتراک گرفته و شامل تخفیف شوید.
 • همه فروشگاه های زنجیره ای ترکیه یک روز در هفته که معمولا جمعه است؛ یک سری اجناس را با تخفیف های ویژه تر به فروش میرسانند. البته چند روز قبل از تخفیفات ویژه تبلیغات و بروشور ها را درب خانه تان خواهید دید و یا روی شیشه های شعبه میچسبانند.این تخفیفات طلایی را از دست ندهید.
 • فروشگاه بیم مارکت، بسیار شیک و بزرگ نیست اما اجناس آن علاوه بر کیفیت نسبتا خوب، قیمت های فوق العاده مناسب و ارزان نیز دارد.
 • اگر شما مسافر تور استانبول هستید و در سفر دلتان برای تنقلات و خوراکی های ایرانی تنگ میشود، میتوانید در هایپر مارکت در استانبول تهیه نمایید... به دلیل وجود ایرانیان مقیم ترکیه، فروشگاه مواد غذایی ایرانی در استانبول و تمام ترکیه و نیز وجود دارد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی در ترکیه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو