جاذبه های گردشگری اطراف تهران در پاییز

البته که اماکنی که معرفی میشود بهار بهترین و مطبوع ترین فصل برای بازدید میباشند. و جاذبه های دیدنی اطراف تهران در پاییز در فصل بهار و تابستان نیز زیبا هستند. و تا درختان زیبا ی تا...

البته که اماکنی که معرفی میشود بهار بهترین و مطبوع ترین فصل برای بازدید میباشند. و جاذبه های دیدنی اطراف تهران در پاییز در فصل بهار و تابستان نیز زیبا هستند. و تا درختان زیبا ی تابستانه وجود نداشته باشند پاییز رنگارنگی نخواهند داشت. پس موارد ذکر شده در تمام فصول زیبا هستند.

 روستای شهرستانک

شهرستانک یکی از جاذبه های دیدنی اطراف تهران است که برای گردش یک روزه مناسب میباشد. طبیعت پاییزی را در شهرستانک خواهید دید. روستای شهرستانک و حتی مسیر و جاده رسیدن به چنان زیبا میباشد که هر عکاسی را به عکس گرفتن وا میدارد. این روستای تاریخی در فصل پاییز همچون جواهر میدرخشد. زمین و درختان مملو از برگ های زرد و نارنجی و سرخ شده و چشم انداز خیره کننده ای را برای گردشگران به ارمغان میآورد. در روستای شهرستانک میتوانید به بازدید از کاخ ییلاقی متعلق به دوره قاجار و پادشاهی ناصرالدین شاه و کتیبه سنگی کنار آن بپردازید. یکی از جاذبه های تاریخی و دیدنی شهرستانک میتوان به  قلعه‌ای اشاره کرد که اهالی روستا به آن قلعه دختر یا قلعه دزدبند میگویند. یک تپه باستانی هم در این روستا وجود دارد که نام آن شنستون یا شنستان می باشد. در روستای شهرستانک آبشار گیله رود و رودخانه گیله رود وجود دارد. گیله رود از بین روستا، نزدیکی کاخ تاریخی میگذرد. این رود موجب زیبا تر شدن این روستا میشود. این روستا داراب باغ‌های میوه بخصوص زردآلو و توت میباشد.

آدرس: 54 کیلومتری شمال غربی کرج، دهستان آسارا


الموت و دریاچه اوان

یکی از مقاصد گردشگری حومه تهران و تور های یک روزه تهران میتوان به منطقه کوهستانی الموت اشاره کرد که در قزوین واقع شده است. الموت از دو بخش الموت شرقی و الموت غربی تشکیل شده. در منطقه الموت جاذبه‌های طبیعی و جاذبه های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. از مهمترین جاذبه های منطقه الموت میتوان به قلعه الموت و قلعه لمبسر اشاره کرد. یکی دیدنی های طبیعی الموت نیز دریاچه طبیعی و زیبای اوان میباشد؛ که جزء آثار طبیعی و ملی ایران به حساب می آید. دریاچه اوان پر از پرندگان مهاجر میباشد و از جمله تفریحات ورزشی در این دریاچه میتوان به اسکیت‌ روی دریاچه در فصل سرما، قایقرانی و کوهنوردی در ارتفاعات اطراف اشاره کرد.

آدرس: 75 کیلومتری شمال شرقی شهر قزوين، دهستان معلم کلایه


پل و آبشار ورسک

یکی از جاذبه های گردشگری حومه تهران پل ورسک است. این پل در ارتفاع 110 متری ته دره واقع شده است که دهانه آن به 66 متر میرسد. پل ورسک یکی از بزرگترین پل‌های راه‌آهن سراسری کشور ایران میباشد؛ که در مسیر راه‌آهن سراسری شمال تا جنوب در دوره پهلوی اول ساخته شده است. پل ورسک دو كوه عباس‌آباد که بسیارعظیم و سخت‌گذر است را به نیز متصل می‌کند. از مهمترین ویژگی‌های پل ورسک این موضوع است که از سازه فلزی در ساخت آن استفاده نشده است. به دلیل این که این پل نقش مهمی در کمک رسانی به نیروهای متفقین را در طول جنگ جهانی دوم ایفا کرده است؛ لقب پل ورسک، پل پیروزی میباشد. پل ورسک یکی از مهمترین آثار مهندسی راه‌آهن کشور میباشد که به ثبت ملی رسیده‌ است.

آبشار فصلی ورسک که آبشار چشمه علی نیز نام دارد در نزدیکی روستای ورسک در امتداد رودخانه پل ورسک واقع شده است. آبشار زیبای ورسک در میان دره زیبا و نیمه جنگلی ،در شرق روستا، در زیر قله اتابک و تیزکوه، قرار گرفته است. این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه گرفته و 20 متر ارتفاع دارد.

آدرس پل ورسک: 45 کیلومتری جنوب شهر زیرآب و 85 کیلومتری شهر قائمشهر، روستای ورسک


روستا و آبشار برگ جهان

یکی از جاذبه های گردشگری اطراف تهران آبشار برگ جهان میباشد که در روستای تماشایی و قدیمی برگ جهان واقع شده است. این روستا در فصل بهار آب و هوای خنک و بسیار مطبوع دارد .البته با وجود اینکه در پاییز و زمستان هوای این روستا کمی سرد میشود اما باز هم مسافران زیادی به بازدید از این روستا می پردازند. چرا که چشم نواز ترین فصل با رنگ های زیبایش، پاییز است. برگ هان ن در پاییز بسیار زیبا بوده و مناظر رویایی را بای بازدیدکنندگان به ارمغان میآورد. در روستای برگ جهان کوچه باغ های سرسبزی وجود دارد که مملو از درختان میوه است. در فصل برگریزان قدم زدن در این کوچه ها بسیار لذت بخش است. در وسط روستای برگ جهان، رودخانه برگ جهان عبور کرده که زیبایی این روستا را دوچندان کرده است. از جاذبه های گردشگری روستای برگ جهان میتوان به قلعه دختر یا قلعه بند، آبشار برگ جهان، امامزاده اسماعیل و تپه تنگل خانه اشاره کرد. در مسیر  پیاده روی و کوه پیمایی و صعود به قله‌های سیاه چال‌ها یا سرسیاه غار ، آبشار برگ جهان واقع شده است. غار خمیره نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای برگ جهان میباشد. این غار در گذشته ته عنوان زندان استفاده میشده است. این جاذبه گردشگری به زندان خانه لار معروف است. بعد از بازدید از روستای برگ جهان به خرید سوغاتی و خوراکی های خوشمزه بپردازید. گندم، جو و بنشن محصولات زراعی این روستا می باشد.  عسل طبیعی با موم و بدون موم، گردو، زردآلو، آلبالو، هلو، خرمالو، سیب، ازگیل گیلاس، آلو، گلابی توت تازه و خوشمزه را از دست ندهید به علاوه که فرآورده‌های لبنی تازه از قبیل شیر، ماست، کره نیز قابل خریداری است.

آدرس روستای برگ جهان : 11 کیلومتری شرق روستای افجه و 13 کیلومتری شهر لواسان


روستای ایگل

یکی از روستاهای حومه تهران که بسیار خوش آب و هوا است، روستای ایگل میباشد. روستای ایگل در شمال شرقی قله توچال واقع شده است و روستای ایگل یکی از راه های صعود به قله توچال میباشد. طبیعت روستای ایگل بسیار زیبا بوده و علاوه بر بهار و تابستان، در پاییز نیز زیبایی های خود را دارد. روستای ایگل دارای باغ‌های میوه ازجمله گیلاس، آلبالو و سیب است. از جاذبه های دیدنی ایگل، قلعه کیقباد و آبشار ایگل است. آبشار ایگل نیز بسیار زیبا است که از روستای ایگل یک پیاده روی دو ساعته دارد. پس اگر اهل کوهنوردی و پیاده روی هستید از بهترین مکانها روستای ایگل است. در اواخر فصل بهار مسیر پیاده روی بین روستای ایگل و آبشار ایگل مملو از ریواس، تره و پونه کوهی میباشد.

آدرس روستای ایگل: 25 کیلومتری شمال شرق تهران و 4 کیلومتری غرب اوشان


آبشار سنگان

آبشار سنگان یک آبشار منحصربفرد در نزدیکی روستای سنگان واقع شده است. آبشار سنگان در دامنه‌های قله پهنه حصار بوده و مقصد گردشگری برای سفر یک روزه گردشگران تهرانی میباشد. اگر علاقمند به کوهنوردی و دره نوردی هستید این بهترین گزینه میباشد چرا که برای رسیدن به سنگان میبایستی آمادگی لازم برای عبور از کوه و دره را داشته باشید. البته که برای بازدید از آبشار سنگان بهترین فصل بهار مخصوصا فروردین و اردیبهشت ماه است. اما در فصول سرد مخصوصا پاییز نیز جلوه های تماشایی درختان و یخ زدن آبشار به خودی خود گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند. پاییز روستای سنگدان بسیار زیباست. بعد از بازدید از آبشار سنگان میبایست از روستای سنگان نیز بازدید کنید. این روستا در شمال و کمی بالاتر از سولقان، در مسیر "جاده کن" واقع شده است که علاوه بر آبشار و دره شما میتوانید به بازدید از آرامگاه امامزاده‌های سه گانه بپردازید.

آدرس آبشار سنگان: 20 کیلومتری شمال غرب تهران


روستای زرین دشت

یکی از بهترین پاتوق های پایتخت نشینان در آخر هفته، و بهترین مکان برای روستا گردی و سفر یک روزه، روستای زرین دشت می باشد. این روستا در فصل بهار و تابستان بسیار سرسبز و زیباست. علاوه بر این در پاییز نیز تمام درختان لباس پاییز تن کرده و درختان به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز در میآیند. هوای دل‌انگیز و آرامبخشی را برای گردشگران فراحم می آورد. از جاذبه های دیدنی روستای زرین دشت میتوان به رودخانه حبله رود، چشمه‌های معدنی خُمِده، چشمه دریابک  اشاره کرد. چشمه دریابک در مسیر روستای آتشان قرار دارد. در کنار چشمه خمده نیز استخر آب معدنی خمبوبه واقع شده است. روستای زرین دشت دارای باغات سرسبز مملو از میوه های تابستانی مانند آلبالو، گیلاس و توت میباشد.

آدرس روستای زرین دشت: 120 کیلومتری تهران و 40 کیلومتری جنوب فیروزکوه

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*جاذبه های گردشگری اطراف تهران در پاییز را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۶۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو