سفر زمینی به باکو آذربایجان چگونه است

سفر زمینی به آذربایجان و باکو بخاطر وجود مرز مشترک میان ایران و آذربایجان همواره یکی از کزینه های اصلی روش های سفر به آذربایجان بوده است....

باکو به خاطر داشتن جاذبه های گردشگری فوق‌ العاده، از سال ها قبل یکی از مقاصد اصلی توریست ها و گردشگران بین المللی بوده است. افراد زیادی از نقاط دور و آن سوی دنیا خود را به این شهر رسانده و از جاذبه های آن دیدن می‌کنند. حال نزدیک بودن این کشور با ایران سبب شده گزینه‌ای بسیار ایده آل برای مردمان کشورمان به منظور مسافرت باشد. اما در صورت تصمیم برای رفتن به این کشور، سفر زمینی به آذربایجان چگونه خواهد بود؟

روش سفر زمینی به آذربایجان

به منظور سفر به آذربایجان در تور باکو از راه زمینی می‌بایست از مرز بیله سوار و مرز آستارا اقدام کنید. وقتی به مرز بیله سوار برسید، تا شهر باکو تنها حدود دویست کیلومتر فاصله خواهید داشت. این فاصله از مرز آستارا بیشتر بوده و باید سیصد و پنجام کیلومتر مسافت را به منظور رسیدن به باکو طی کنید.

مرز بیله سوار مرز بیله سوار

گذرگاه بیله ‌سوار که از آن با عنوان بازارچه بیله‌ سوار نیز یاد می‌کنند، در استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله ‌سوار مغان قرار دارد. این مکان از مرکز استان چیزی حدود صد و شصت کیلومتر فاصله داشته و از آنجا تا نزدیکترین فرودگاه مسافتی حدود پنجاه کیلومتر وجود دارد.

بیله سوار یکی از دو گمرک مشترک ایران و آذربایجان بوده و چیزی حدود دویست سال از قدمت آن می‌گذرد. فعالیت شبانه روزی یکی دیگر از نقاط قوت آن به شمار می‌رود. باید بدانید حین سفر زمینی به آذربایجان از این طریق وجود روادید یا همان ویزا الزامی است، اما آذربایجانی ها بدون آن نیز می‌توانند وارد ایران شوند.

اما مرز آستارا به عنوان یکی از مهمترین نقاط گمرکی ایران شناخته شده و در داخل شهر آستارا و حاشیه رودخانه مرزی آستاراچای قرار دارد. همانطور که می‌دانید، هم ایران و هم آذربایجان دارای شهری به نام آستارا هستند و مرز آستارا نیز به موازات این دو شهر در هر دو کشور امتداد پیدا می‌کند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سفر زمینی به باکو آذربایجان چگونه است را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو