حداقل حقوق در ترکیه چقدر است؟

حداقل حقوق در ترکیه برخلاف دیگر کشورهای همسایه ما، توسط دولت تعیین شده است. اطلاع از حداقل دستمزدها در ترکیه به افراد کمک می‌کند بهتر درباره مهاجرت کاری به این کشور تصمیم‌گیری...

حداقل حقوق در ترکیه برخلاف دیگر کشورهای همسایه ما، توسط دولت تعیین شده است. اطلاع از حداقل دستمزدها در ترکیه به افراد کمک می‌کند بهتر درباره مهاجرت کاری به این کشور تصمیم‌گیری کنند.

در مطلب بررسی حداقل حقوق در گرجستان عنوان کردیم به صورت قانونی، عدد و رقمی تحت عنوان حداقل دستمزد در این کشور وجود ندارد. به عبارتی هیچ کارفرمایی مجبور نیست بر اساس قانون کار، حتما یک میزان مشخص حقوق به کارمندش پرداخت کند. با این حال، بر اساس هنجارهای جامعه، به یک رقم مشخص درباره کمترین و همچنین متوسط دستمزد در این کشور رسیدیم. در این مطلب قصد داریم حداقل حقوق در ترکیه را بررسی کنیم.

حداقل حقوق در ترکیه

بر اساس قانون، حداقل حقوق در ترکیه برابر 2020 لیر تعیین شده است. این میزان با توجه به ارزش پول ترکیه در برابر دلار، تا اوایل سال گذشته میلادی نزدیک به 500 دلار ارزش داشت، اما اکنون به حدود 360 دلار تقلیل پیدا کرده است.

بر اساس برآوردهای کلی، هزینه زندگی در ترکیه برای یک ماه را به صورت حدودی تعیین کرده‌ایم. این مبلغ قطعا با توجه به نوع خانه اجاره شده، سبک زندگی و بسیاری دیگر از فاکتورها مخصوصا شهر محل اقامت متفاوت خواهد بود. با این حال، به طور متوسط می‌توان هزینه زندگی در ترکیه را با در نظر گرفتن اجازه خانه، هزینه خوراک و بقیه موارد، چیزی حدود 1500 لیر در هر ماه دانست. بسیاری از افراد تلاش می‌کنند با خرید یک تور استانبول یا دیگر شهرهای ترکیه، ضمن به در کردن خستگی و بازدید از بی‌شمار مکان دیدنی و باستانی آن، یک ارزیابی کلی درباره شرایط زندگی و کار در این کشور داشته باشند.

در نظر داشته باشید این رقم، به حداقل حقوقی که یک فرد با کار در کمترین سطح دریافت خواهد کرد، مربوط می‌شود. بسته به نوع کار و توافقی که با شرکت استخدام‌کننده دارید، ممکن است دریافتی شما مرز 3 هزار، 4 هزار و حتی بیشتر را نیز رد کند و ماهیانه چند هزار لیر به عنوان حقوق دریافت کنید. با این حال اطلاع از حداقل حقوق در ترکیه به افراد کمک می‌کند بهتر بتوانند برای زندگی خود برنامه‌ریزی داشته باشند.

نخست باید در نظر داشت استانبول، به عنوان مهم‌ترین شهر ترکیه، گران‌ترین شهر آن نیز محسوب می‌شود، به همین دلیل هزینه ماهیانه زندگی در آن نسبت به دیگر شهرهای کشور به مراتب بیشتر است. مورد بعدی، به عدم توانایی محاسبه دقیق هزینه زندگی در ترکیه حین سفر به شهرهای آن در قالب تور است. یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های زندگی در هر ماه، به اجازه خانه مربوط می‌شود، حال آن که شما در قالب تور مسافرتی خود، اتاقی در یک هتل با قیمت بالاتر اجاره کرده‌اید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*حداقل حقوق در ترکیه چقدر است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۹ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو