چگونه از سقوط در یک جزیره متروکه نجات پیدا کنیم؟

تا به حال با خود فکر کرده اید در صورت سقوط در یک جزیره ی متروکه چگونه باید نجات پیدا کنید؟ ما در این مقاله مرحله به مرحله به شما برای نجات کمک خواهیم کرد....

از قدیم الایام در ذهن همگی ما این سوال وجود داشت که در صورت سقوط هواپیما ،غرق شدن کشتی و هر مورد شبیه به آن که ما را دریک جزیره ی متروکه رها کند چگونه میتوانیم نجات پیدا کنیم؟ و امروز میخواهیم به این سوال قدیمی پاسخ دهیم.

جزیره متروکه جزیره متروکه

هرچقدر هم این اتفاق بعید به نظر برسد ولی گاها برخی از افراد در جزیره های متروکه رها میشوند خوب است اگر بدانیم در شرایطی مشابه به چه شکل میتوانیم خود را از مرگ حتمی نجات دهیم.

اگر شما هم روزی خود را به عنوان یک نجات یافته از تصادفی مانند سقوط هواپیما یا غرق شدن کشتی بیابید ناخوداگاه غریزه ی زنده ماندن که در وجود همه ی انسان هاست شما را وادار به جنگیدن و تلاش برای نجات میکند و ما میخواهیم چند نکته ی مهم رو به شما گوشزد کنیم تا هر چه بهتر بتوانید برای برگرداندن زندگی گذشته خود بجنگید.

پس از سانحه چه کنیم؟


1.احساسات خود را کنترل کنید:

در لحظه ی وقوع حادثه و درک اتفاقی که افتاده ممکن است دچار شک و بهت زدگی شوید و هر چقدر بیشتر متوجه شرایطی که در آن گیر کرده اید میشوید، بیشتر احساس ترس کنید؛ در این لحظات است که باید از همیشه بیشتر خود را کنترل کنید اگر بتوانید بر احساساتتون مسلط باشید احتمال نجات پیدا کردنتون نیز بیشتر میشود.


2.به دیگران کمک کنید:

به دنبال باقی نجات یافتگان بگردید وتا حد امکان کمک کنید، در صورت زخمی شدن و خون ریزی دیگران از یک تیکه پارچه برای جلوگیری از جریان خون با استفاده از ایجاد بانداژ فشاری در یک نقطه ی خاص استفاده کنید. درصورت وجود شکستگی، یک شیء مقاوم را به محل شکستگی ببندید تا از تکان خوردن آن جلوگیری کنید.


3. موارد به جا مانده از حادثه را نگه دارید:

در صورتی که از حادثه ی شما وسایل و لازم مختلفی به جا مانده است تمامی آن ها را جمع آوری کنید چراکه بعدا ممکن است به کار آید به طور مثال : از تیکه های پلاستیک به جا مانده میتوان برای ایجاد پناهگاه استفاده کرد، از بطری ها و جعبه ها برای نگه داری آب و غذا و از همه مهم تر به دنبال لوازمی بگردید که به شما کمک کنند تا بتوانید آتش درست کنید.


4. به دنبال آب آشامیدنی بگردید:

تشنگی و نیاشامیدن آب مناسب میتواند شما را در نهایت 3 روز از پای در بیارود پس دست یابی به آب میتواند مهم ترین کاری باشد که باید انجام دهید. جزیره را به دنبال دریاچه، رودخانه و یا منبع آب دیگری بگردید و اگر منبع مناسبی را پیدا نکردید در بخش هایی که خاک به نظر مرطوب می آید زمین را بکنید تا به آب برسید. در صورتی که هیچ راهی برایتان باقی نمانده بود باید سعی کنید آب دریا را تصفیه کنید.


5.یک سرپناه برای خود بسازید:

مرحله ی مهم بعدی ساخت سرپناه است که میتواند شما را از عوامل خطرناک بسیاری مانند تابش مستقیم خورشید و یا بارش باران حفظ کند. بهترین راه این است که از دو درخت استفاده کنید و با استفاده از تخته ای در زاویه 45 درجه در میان این دو درخت برای خود فضای مناسبی را محیا کنید. به یاد داشته باشید که میتوانید از چمن ها برای جای خواب استفاده کنید ولی بهتراست که از پارچه ای زیر خود استفاده کنید تا از حشرات و مار ها در امان باشید.


6.آتش درست کنید:

پس از دستیابی به آب و سرپناه حالا باید بتوانید آتش درست کنید. آتش نه فقط برای گرم کردن شما کاربرد دارد بلکه میتوانید با آن آب گرم کنید ،غذا درست کنید و حیوانات بیگانه از جمله مار ها را وقتی خوابید از خود دور کنید.

اگر هیچ وسیله ی آتش زایی مانند کبریت یا فندک ندارید ابتدا موادی را که اشتعال زا هستند مانند برگ های خشک و یا الوار را جمع آوری کنید. یک چوب را با استفاده از سنگی تیز کنید و پس از آن روی سنگ بکشید تا شروع به جرقه زدن کند، جرقه هارا به روی برگ ها یا الوار بریزید و با فوت کردن و یا باد زدن سعی کنید آتش ایجاد شود.


7.به دنبال غذا بگردید:

غذا پیدا کردن در یک جزیره نباید زیاد کار سختی باشد چرا که میتوانید ماهی ها و صدف ها را در دریا پیدا کنید، خرچنگ ها معمولا در قسمت های کم عمق و نزدیک ساحل است و میتوانید میوه ها و گیاهان را نیز در خود جزیره بیابید. برای ماهی گیری لازم است یک تور یا نیزه بسازید و یا از مواردی که از سانحه جمع آوری کرده اید استفاده کنید.


8.توجه جلب کنید:

پس از گم شدن شما مطمئنا افرادی هستند که بخواهند به دنبال شما بگردند پس قایق ها و هلیکوپتر های نجات به دنبال یافتن بازمانده ها خواهند آمد و شما باید بتوانید به نحوی توجه هارا جلب کنید و برای این منظور باید با استفاده از ایجاد علامت هایی بر روی جزیره مانند کمک، HELP، SOS، ایجاد دود و مانند این ها بقیه را از وجود خود آگاه کنید.


9.عاقل بمانید:

تنها بودن در یک جزیره برای مدت طولانی میتوانید از لحاظ روانی به قوی ترین افراد نیز خسارات جبران ناپذیری وارد کند پس شما باید با استفاده از عکسی اگر از عزیزانتون دارید و یا هر نشانه ی دیگری سعی کنید خود را عاقل نگه دارید چراکه در صورت دیوانه شدن ممکن است کاملا از یاد ببرید برای چه تلاش میکنید و یا خود را در تلاش های بی فکر به کشتن دهید.

در نهایت شاید رها شدن در یک جزیره متروکه چندان با توجه به شرایط امروز امکان پذیر نباید ولی فکر خوبی است اگه بدانیم در صورتی که ناممکن ترین امر اتفاق بیفتد چگونه باید برای زندگی خود جنگید.

امیدواریم این مطلب برای شما جذاب و مفید بوده باشد.

منبع: worldtravelguide.net

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*چگونه از سقوط در یک جزیره متروکه نجات پیدا کنیم؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو