چگونه از باکو به تفلیس سفر کنیم

رفتن از باکو به تفلیس یکی از تفریحات توریست هایی است که به پایتخت آذربایجان سفر می‌کنند. اما آیا می‌دانید چطور می‌توان از این شهر به تفلیس در گرجستان رفت...

رفتن از باکو به تفلیس یکی از تفریحات توریست هایی است که به پایتخت آذربایجان سفر می‌کنند. اما آیا می‌دانید چطور می‌توان از این شهر به تفلیس در گرجستان رفت؟ سریع‌ترین، ایمن‌ترین و راحت‌ترین مسیر باکو به تفلیس چیست؟

راه های سفر از باکو به تفلیس

در این مطلب روش های مختلفی را برای رفتن از پایتخت آذربایجان به پایتخت گرجستان بیان می‌کنیم. بهتر است اگر پیش از این در برنامه تور باکو خود چنین قسمتی را قرار نداده‌اید، برای گنجاندن آن فکری کنید، چرا که بدون شک یکی از بهترین خاطره های شما خواهد شد.


با اتوبوس

اتوبوس های باکو به تفلیس هر روز در ساعت های 21 و 23:30 از ایستگاه اتوبوس باکو (اوتووگزل) حرکت می‌کنند. بلیط این اتوبوس ها حدود 7 دلار است. می‌توان بلیط را به صورت آنلاین و از وب سایت bbak.az خریداری کرد. متاسفانه این وب سایت فقط در خود آذربایجان کار می‌کند، پس بهتر از بعد از سفر به این کشور، از آنجا برای خرید آنلاین بلیط باکو به تفلیس اقدام کنید.

اگر واقعا از این سفر مطمئن هستید، حداقل یک روز مانده به حرکت بلیط را خریداری کنید تا از رزرو شدن صندلی برای خود اطمینان پیدا کنید. اگر به هر دلیلی قادر به خرید بلیط به صورت اینترنتی نشدید، باید به ایستگاه اتوبوس مراجعه کرده و در آنجا به صورت حضوری خرید کنید. قیمت بلیط باکو به تفلیس در هر صورت یکسان است.

اگر مسیر هوایی را کنار بگذاریم، سریع‌‌ترین راه برای رفتن از باکو به تفلیس استفاده از همین اتوبوس ها است. این سفر بین 8 تا 9 ساعت به طول می‌انجامد. در مرز، اتوبوس ها توسط نیروهای مرزی بررسی می‌شوند. این موضوع یکی از دلایل طولانی شدن سفر گاها به اندازه 9 ساعت است، وگرنه خود مسیر 7 ساعت بیشتر زمان نخواهد برد.


با قطار

قطارهای باکو به تفلیس هر روز راس ساعت 20:30 از ایستگاه قطار حرکت می‌کنند. این ایستگاه در ایستگاه مترو " 28th May " واقع شده است. وب سایت آن در سه زبان آذربایجانی، روسی و انگلیسی در دسترس است. رابط کاربری این وب سایت بسیار ساده بوده و می‌توان به راحتی از آن بلیط قطار باکو به تفلیس خریداری کرد. برای مشاهده نحوه استفاده می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

همانند زمان استفاده از اتوبوس ها، در اینجا نیز می‌توان به جای خرید اینترنتی، مستقیما به ایستگاه قطار مراجعه و از آنجا بلیط تهیه کرد. طبق تجربه مشخص شده در برخی مواقع، متصدیان فروش بلیط قیمت هایی بالاتر از حد معمول اعلام می‌کنند. اگر آن‌ها برای ارائه بلیط بیشتر از 15 دلار درخواست کردند، از ارائه وجه خودداری کنید. از آن‌ها بخواهید مانیتور فروش بلیط ها را به شما نشان بدهند تا از واقعی بودن مبلغ اعلام شده برای بلیط قطار باکو به تفلیس مطمئن شوید. این سفر 15 ساعت به طول می‌انجامد.


با هواپیما

سریع‌ترین راه برای رفتن از باکو به تفلیس استفاده از هواپیما است. بلیط های آن بسته به خط هواپیمایی انتخاب شده ممکن است بین 70 تا 110 دلار قیمت داشته باشد. با هواپیما، مسیر 15 ساعته قطار و مسیر 8 ساعته اتوبوس، به 1 ساعت و پانزده دقیقه کاهش می‌یابد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*چگونه از باکو به تفلیس سفر کنیم را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۴۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو