نکات مهمی درباره تاکسی گرفتن در استانبول :

یکی از راه های گردش و نقل و انتقال به مکان های مختلف در استانبول استفاده از تاکسی می باشد . تاکسی گرفتن در استانبول بسیار کم هزینه است و حتی می تواند از اتوبوس هم کم کزینه تر باشد ....

یکی از راه های گردش و نقل و انتقال به مکان های مختلف در استانبول استفاده از تاکسی می باشد . تاکسی گرفتن در استانبول بسیار کم هزینه است و حتی می تواند از اتوبوس هم کم کزینه تر باشد . در استانبول تاکسی ها فراوان هستند و شما میتوانید هر کجا که باشید خیلی راحت یکی از آنها را پیدا کنید. این تاکسی ها در استانبول بیشتر از 4 نفر را معمولا سوار نمی کنند . اگر قصد تردد با تاکسی را در طول سفرتان در استانبول دارید به نکاتی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت  دقت کنید .

اگر شما هم از مسافران تور استانبول هستید جهت اطلاع از قیمت ها ی تور لحظه آخری و رزرو آنلاین تور استانبول با بیسان گشت همراه باشید .

دانستن آدرس :

قبل از این که شما تاکسی بگیرید باید بدانید مقصدتان کجاست و آدرس مکان مورد نظر را بدانید سپس به گرفتن تاکسی اقدام کنید . در استانبول احتمال این که رانندگان تاکسی انگلیسی بلد نباشند زیاد است پس برای کاهش اشتباه کردن در مسیر بهتر است آدرس را بدانید و با نوشتن بر روی کاغذ یا دفترچه یادداشت گوشی به او نشان دهید . تا از مسیر خود برای رسیدن به مقصد مورد نظر مطمین باشید .

حتما از تاکسی های رسمی استانبول استفاده کنید :

اگر تصمیم به تردد با تاکسی را در استانبول انتخاب کرده اید حتما حتما از تاکسی های رسمی استانبول که به رنگ زرد میباشند و تابلو تاکسی بودن که با نوشته های  taksi  یا taxsion  در بالای سر تاکسی است سوار شوید . بعد از سوار  شدن هم حتما دقت کنید که تاکسی شما تاکسیمتر داشته باشد چرا که مطمین هستید هزینه ای که میدهید مورد تایید سازمان تاکسیرانی استانبول است و هزینه بیشتری نخواهید داد .

'vtjk jh;sd nv hsjhkf,g .

دانلود اپلیکیشن BITAXI

دانلود اپلیکیشن BITAXI یک برنامه خیلی خوب برای گرفتن تاکسی میباشد . این برنامه را دانلود و بر روی گوشی هوشمندتان نصب کنید تا بتوانید نزدیکترین تاکسی به خودتان را  پیدا کنید و زودتر راهی مقصدتان شوید . در این اپلیکیشن همه تاکسی های استانبول ثبت شده اند و مشخصات تاکسی در آن موجود است و شما از امنیت این تاکسی ها نیز مطمین خواهید بود .

سوار تاکسی هایی که تاکسیمتر میزنند شوید .

بعد از سوار شدن حتما از راننده بخواهید که تاکسیمتر خود را روشن کند . اگر راننده گفت تاکسیمتر خراب است یا تاکسیمتر بیشتر از کرایه ای که من به شما می گویم است اصلا قبول نکنید . و یا اگر در طول مسیر تاکسی متر را خاموش کرد و مبلغ دیگری را به شما اعلام کرد با گفتن پلیس حتما نظرش عوض می شود فقط تحت هیچ شرایطی سوار تاکسی هایی که تاکسیمتر نمیزنند یا ندارند نشوید .

تاکسی گرفتن در استانبول

تاکسیمتر راپیدا کنید و از روشن بودنش مطمین شوید .

معمولا تاکسیمتر در کل دنیا طوری نصب می شود که مسافر به راحتی آن را ببیند اما باید بدانید تاکسیمترتاکسی های استانبول پشت جعبه دنده قرار دارد و به راحتی قابل دید نیست . مخصوصا اگر صندلی عقب باشید دیدن مبلغ کرایه اصلا راحت نیست اما گقتنیست مسافران محلی از شیشه در جلو و انعکاسش در آن این مبلغ را می خوانند .

آیا نرخ کرایه در شب با روز در استانبول متفاوت است؟

این نکته مهم است بدانید که کرایه در روز و شب هیچ فرقی با هم ندارد و اگر راننده ادعا کرد که هزینه در شب بیشتر از روز است قبول نکنید . اگر بخواهید کرایه  تاکسیمتر را بدانید . ایتدا باید بدانید که به محض سوار شدن یک نرخ پایه می افتد و سپس به ازای هر 400 متر نرخ عوض میشود . نرخ پایه 4 لیر است و به اضای هر کیلومتر 5 لیر همچنین در ترافیک هر یک دقیقه یک سوم لیر می باشد .

تاکسی در استانبول

بستن کمربند ایمنی :

بهتر است که برای جلوگیری از هر خطر احتمالی در حین رانندگی به محض سوار شدن ابتدا کمربند ایمنی را ببندید.

کرایه را به لیر بدهید .

همیشه لیر را به همراه داشته باشید تا برای پرداخت کرایه هزینه ای بیشتر از کرایه واقعی ندهید . اگر دلار یا یورو به همراه داشته باشید مطمین باشید کرایه ای که پرداخت میکنید خیلی بیشتر از پرداخت کرایه به لیر خواهد بود .نکته دیگر این که لیر خود را خورد کنید . تا اگر کرایه مثلا 43 لیر شد مجبور نباشید 50 لیر دهید و راننده هم ادعا کند که خورد ندارد و مابقی به شما برگردانده نشود .

عوارض پل یا بزرگراه با کیست؟

در استانبول برای پل بسفر و اتوبان TEM عوارض باید پرداخت شود . باید بدانید عوارض این ها با شماست و به کرایه شما افزوده میشود . بهتر است قیمت عوارض را بدانید تا بیشتر از اندازه عوارض به کرایه شما نیفزاید .

استفاده از گوگل مپ برای بررسی مسیر :

یکی از کارهایی که میتواند هنگاه تاکسی سوار شدن مهم و ضروری باشد استفاده از گوگل مپ است . گوگل مپ به شما کمک میکند تا کل مسیر را داشته باشید و در مواقع نادری حواستان باشد که راننده از مسیر دورتری نرود تا به کرایه تان افزوده شود .

با توجه به نکات گفته شده شما می توانید سفری امن و ارزان را در استانبول برای مسیر های مختلف داشته باشید .

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*نکات مهمی درباره تاکسی گرفتن در استانبول : را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو