طرح سفر اقساطی و ارزان به کجا رسید؟

سفر اقساطی یا سفر ارزان طرحی بود که از اوایل سال 98 زمزمه‌های اجرایی شدن آن شنیده می‌شد، اما با گذشت چندین ماه، هنوز خبری از طرح سفر قسطی نیست. ...

سفر اقساطی یا سفر ارزان طرحی بود که از اوایل سال 98 زمزمه‌های اجرایی شدن آن شنیده می‌شد، اما با گذشت چندین ماه، هنوز خبری از طرح سفر قسطی نیست.

متاسفانه آمار دقیقی درباره میزان سفرهای داخلی وجود ندارد، هر چند بر اساس آمار پروازهای داخلی می‌توان به نتایج خوبی رسید. بر اساس گفته‌های دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، سفرهای هوایی در نوروز امسال 20 درصد کمتر شد. البته هرگز از شنیدن این حجم از کاهش سفرهای داخلی متعجب نشدیم، چرا که با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی کشور کاملا طبیعی است. نکته جالب‌تر اینجاست که میزان سفرهای خارجی در نوروز سال جاری، 50 درصد در مقایسه با پارسال کاهش به خود دیده است!

تصور می‌شد آن دسته از افرادی که به خاطر افزایش هزینه‌ها، قید سفرهای خارجی را زده‌اند، به سفرهای داخلی رو خواهند آورد، اما متاسفانه در این بخش نیز شاهد کاهش بوده‌ایم. از آن جایی که به خاطر مشکلات اقتصادی، پول  کمتری در جیب مردم باقی مانده است، آن‌ها سفر به صورت دست جمعی و خانوادگی با استفاده از خودروهای شخصی را ترجیح می‌دهند. حال نمی‌توان درباره این نوع سفرها به آمار دقیقی دست پیدا کرد.

تور گرجستان

مطرح شدن ایده سفر اقساطی و ارزان

دی ماه سال 1397 و در بحبوبه مشکلات اقتصادی کشور، که با افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها در تمامی بخش‌ها همراه شده بود، معاون گردشگری از اجرای طرح سفر ارزان خبر داد. در ادامه نام این طرح به «آسان‌سازی سفر» تغییر پیدا کرد. بر اساس گفته‌های معاون گردشگری، پکیج‌های سفر ارزان آماده شده است. یک سری پیش پرداخت برای هر پکیج در نظر گرفته شده و بقیه آن به صورت اقساطی پرداخت خواهد شد. با توجه به سخنان این مسئول، که از آماده بودن پکیج‌های مربوط به سفر اقساطی خبر می‌داد، انتظار داشتیم مسافران بتوانند در تابستان سال جاری از آن بهره ببرند، اما با وجود وارد شدن به دومین ماه از تابستان 1398، هنوز هیچ خبری درباره زمان و نحوه دقیق برگزاری طرح سفر ارزان در دسترس نیست.

سفر اقساطی و ارزانبر اساس گفته‌های این مسئول، نحوه اجرای سفر ارزان و اقساطی بدین شکل است که آژانس‌های مسافرتی با چند بانک صحبت کرده و از آن‌ها تقاضای همکاری می‌کنند. به این ترتیب مسافر تنها بخشی از هزینه‌های پکیج خریداری را پرداخت کرده و مابقی را به صورت اقساطی می‌پردازد.


وضعیت کنونی طرح سفر ارزان و قسطی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت بعد از مطرح شدن ایده، تعدادی از آژانس‌های مسافرتی کار را آغاز کردند.‌ هم‌اکنون نیز برخی آژانس‌های در حال فروش پکیج‌های سفر خود به صورت اقساطی هستند. به نظر می‌رسد این طرح بیشتر شبیه به یک پیشنهاد بوده و دولت قرار نیست خود اقدامی در این راستا انجام بدهد. به عبارتی دولت پیشنهاد کرده آژانس‌های مسافرتی در همکاری با بانک‌ها، اقدام به فروش اقساطی تورهای مسافرتی کنند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*طرح سفر اقساطی و ارزان به کجا رسید؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۸۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو