هشدارهای سفارت ایران در گرجستان به گردشگران ایرانی

سفارت ایران در گرجستان اخیرا توصیه‌های موکدی به مسافران ایرانی عازم شهرهای این کشور همچون تفلیس و باتومی داشته است. ایرانی‌ها برای سفر به گرجستان باید به نکات زیر توجه زیادی ک...

سفارت ایران در گرجستان اخیرا توصیه‌های موکدی به مسافران ایرانی عازم شهرهای این کشور همچون تفلیس و باتومی داشته است. ایرانی‌ها برای سفر به گرجستان باید به نکات زیر توجه زیادی کنند.

هشدارهای سفارت ایران در گرجستان به گردشگران ایرانی با هدف ایمن نگه داشتن آن‌ها از مشکلات احتمالی است. آن‌ها با در نظر گرفتن مشکلات و حوادثی که طی سال‌ها و مخصوصا ماه‌های اخیر گریبان‌گیر مسافران تور گرجستان شده‌اند، مطرح هستند. با رعایت توصیه‌های هشدارهای سفارت ایران در گرجستان خطاب به گردشگران ایرانی می‌توان از بروز مشکلات مالی و اخلاق که در برخی موارد جبران ناپذیر هستند جلوگیری کرد.

هشدارهای سفارت ایران در گرجستان به مسافران ایرانی

توصیه اول: ویزای گرجستان برای 45 روز اعتبار داشته و اقامت بیشتر در شهرهای این کشور به جریمه و در ادامه اخراج شدن از این کشور منتهی خواهد شد. همچنین فراموش نکنید 45 روز یاد شده با در نظر گرفتن هدف صرف «گردشگری» به مسافران داده می‌شود، به همین دلیل دیگر انواع فعالیت‌ها در این کشور همچون تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و همچنین خرید یا اجاره ملک بدون گرفتن اقامت و مجوزهای قانونی از دولت گرجستان سبب بروز مشکل خواهد شد.

توصیه دوم: هر فرد تنها مجاز است ده هزار دلار یا معادل آن به دیگر ارزها حین سفر به تفلیس یا دیگر شهرهای این کشور همراه داشته باشد. طبق گفته‌های سفارت ایران در گرجستان در صورتی که مسافری مبلغی بیش از این میزان همراه خود دارد، می‌بایست به محض ورود به کشور موضوع را به ماموران گمرک اطلاع داده و فرم‌های مخصوصی را پر کند.

شهر تفلیستوصیه سوم: طبق گفته‌های سفارت ایران در گرجستان زیورآلات از جنس طلا همراه مسافر همانند گردنبند، النگو و دیگر موارد باید در حد متعارف باشند. اگر طلای همراه مسافر بیشتر از حد مجاز بوده و این موضوع به ماموران گمرک اعلام نشود، آن را قاچاق تلقی خواهند کرد.

توصیه چهارم: بنابر توصیه اکید سفارت ایران در گرجستان به شدت از گذرنامه خود مراقبت کنید. در صورت مفقود شدن آن، علاوه بر برخورد به مشکلات متعدد و شدیدا دردسرساز، در صورت افتادن آن به دست افراد سودجود، مسئولیت حوادث بعدی در پی آن تماما بر عهده شما خواهد بود. هرگز گذرنامه خود را در اختیار فرد دیگری قرار نداده و پاسپورت دیگری یا دیگرانی را به عنوان ضمانت یا امانت قبول نکنید.

توصیه پنجم: هرگز به افرادی که در شهرهای گرجستان طی تور خود برخورد می‌کنید اعتماد نکنید. این افراد می‌توانند گرجی یا حتی ایرانی باشند. در صورت اطمینان از سودجو، کلاهبردار یا خلافکار بودن هر فرد موضوع را با در دست داشتن اسناد معتبر به پلیس گزارش دهید.

توصیه ششم: از سفر به گرجستان با استفاده از گذرنامه‌های جعلی خودداری کنید. آن‌ها به احتمالی بسیار بالا سریعا در مرز کشور تشخیص داده شده و به موجب آن، فرد دارند پاسپورت جعلی، دستگیر خواهد شد.

توصیه هفتم: سفارت ایران در گرجستان شدیدا تاکید کرده جرم همراه داشتن مواد مخدر از قتل نیز بالاتر است! این موضوع سبب زندانی شدن مسافر برای مدت زمان‌های بسیار طولانی و اخذ جریمه‌های سنگین از وی خواهد شد. مجازات‌های مربوط به حمل مواد مخدر در گرجستان مشمول هیچ گونه عفو یا تخفیف نخواهد شد.

شهر تفلیستوصیه هشتم: از همراه بودن داروهای شامل مقادیری از مواد مخدر یا روان‌گردان خودداری کنید، چرا که برای آن‌ها نیز مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته خواهد شد. هر دارویی که به آن نیاز داشته باشید، در شهر محل اقامت شما قابل خریداری است.

توصیه نهم: برای دور ماندن از دردسر، از پذیرفتن چمدان سایر مسافران حتی برای مدت زمانی کوتاه یا دریافت بسته از دیگران به شدت خودداری کنید. در صورت وجود کالاهای ممنوع یاد شده در بالا درونشان، دردسر آن گریبان‌گیر شما خواهد شد.


سایر توصیه‌های سفارت ایران در گرجستان

 • از سکونت در منازل شخصی و ناشناس طی تور گرجستان خود اجتناب کنید. به این ترتیب از دام‌ قرارگیری در مکانی حاوی مواد مخدر یا دیگر اجناس ممنوعه و چاقاق در امان خواهید بود.
 • حتما ارز کافی به صورت نقدی همراه داشته باشید. در صورت نیاز به تبدیل ارز با کمی پرس و جو صرافی‌های معتبر را پیدا کنید.
 • برای جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون سرقت پول و اسناد شما همچون پاسپورت، همیشه آن‌ها را همراه خود حین گردش در سطح شهر همراه نبرید.
 • در صورت نداشتن گواهینامه بین المللی از نشستن پشت فرمان در خیابان‌های شهرهای مختلف گرجستان خودداری کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*هشدارهای سفارت ایران در گرجستان به گردشگران ایرانی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو