باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول ترکیه دستگیر شد

باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول سرانجام دستگیر شد. این باند در واقع یک شرکت هرمی بود که سال‌های بسیار دور، بعد از کلاهبرداری از هموطنان، گریخت. ...

باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول سرانجام دستگیر شد. این باند در واقع یک شرکت هرمی بود که سال‌های بسیار دور، بعد از کلاهبرداری از هموطنان، گریخت.

سر دسته باند کلاهبرداری ایرانی که متاسفانه هنوز نام اصلی وی اعلام نشده و با عنوان مخفف «م.ج» شناخته می‌شود، سال‌ها قبلتر، از طریق یک شرکت هرمی و به دام انداختن نزدیک به 12 هزار نفر، مبالغ هنگفتی به جیب زد و سپس به کشور ترکیه گریخت. اما پلیس ترکیه، به تازگی 16 نفر از اعضای باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول را دستگیر کرد. البته تعدادی از اعضای این تیم دارای ملیت‌های خارجی نیز هستند‌، اما بیشتر سردسته‌ها و افراد اصلی را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند. آن‌ها همچنان در کشور ترکیه فعالیت‌های هرمی انجام می‌دادند.

تور استانبول

فعالیت‌های مالی نامشروع باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول

سردسته باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول با نام «م.ج»، دارای 4 فرزند است. او بعد از گریختن به کشور همسایه ایران، یک شرکت خانوادگی تاسیس و سپس در شهر آنتالیا اقامت پیدا کرد. بعد از چند سال فعالیت، تیم اعضای جدیدتری جذب و در نهایت سال گذشته به بزرگترین شهر ترکیه، استانبول، نقل مکان کرد.

تور آنتالیا

از زمان شروع فعالیت‌های غیر قانونی آن‌ها، شکایت‌های زیادی علیه این تیم مطرح شد. ایرانیان و افراد ترک زبان زیادی به دام آن‌ها افتاده و مالشان را از دست داده بودند. از 12 هزار نفری که سال‌های دور بازیچه «م.ج» شده بودند نباید غافل شد. گفتنی است از باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول 16 نفر شامل سردسته آن‌ها دستگیر شده و 14 نفر اصلی دیگر متواری هستند. پلیس در پی دستگیری آن‌ها است.

اما روش کلاهبرداری به چه شکل بوده است؟ آن‌ها با دادن وعده پرداخت سود بالا، حدود 10 درصد، آن‌ها را به سرمایه‌گذاری تشویق می‌کردند. بر اساس اعلام دادستان استانبول، تا امروز آن‌ها نزدیک به 50 میلیون دلار کلاهبرداری کرده‌اند که رقم بسیار هنگفتی است! به افرادی سرمایه‌گذار گفته می‌شد پول پرداخت شده توسط آن‌ها، در حوزه‌هایی از قبیل پول دیجیتال (نظیر بیت کوین) و مخصوصا بازارهای انرژی در کشورهای مالزی، امارات، اوکراین و شیلی سرمایه‌گذاری می‌شود.

برای این که افراد شک نکرده و افرادی را نیز برای دریافت سود بالا به شرکت معرفی کنند، تا مدت‌ها سود ماهیانه به حساب آن‌ها واریز می‌شد، اما در نهایت به بهانه‌های مختلف، قرارداد به مشکل برخورد می‌کرد! دادستان استانبول با در نظر گرفتن تعداد زیادی شاکی از ثروتمندانی ایرانی و ترک، دستور پلمپ شرکت و دستگیری 16 تن از اعضای این باند را صادر کرد. نزدیک به نیمی از اعضا متواری هستند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*باند کلاهبرداری ایرانی در استانبول ترکیه دستگیر شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۷ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۳۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو