سفر به کربلا با خودرو شخصی برای اربعین چگونه است؟

سفر به کربلا با خودرو شخصی ایده بسیار خوبی است. به این وسیله می‌توان با وجود شرکت در مراسم اربعین، از بروز دردسر جلوگیری کرد و سفر آرامی به کشور عراق داشت. ...

سفر به کربلا با خودرو شخصی ایده بسیار خوبی است. به این وسیله می‌توان با وجود شرکت در مراسم اربعین، از بروز دردسر جلوگیری کرد و سفر آرامی به کشور عراق داشت.

معاون حمل‌ و نقل سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای به تازگی درباره چگونگی سفر به کربلا با خودرو شخصی اظهار نظر کرده است. بر اساس گفته‌های وی، رانندگانی که خودروهای خود را کاپوتاژ کرده‌ و تصمیم دارند برای سفر اربعین 1398 از اتومبیل شخصی‌شان استفاده کنند، تا شانزدهم مهر ماه فرصت دارند از مرز عبور کنند. این دسته افراد از چهارم آبان خواهند توانست به کشور برگردند.

فرصت سفر به کربلا با خودرو شخصی تا شانزدهم مهر در حالی است که طبق بیانیه رسمی وزارت خارجه، باید سفر به کربلا در اربعین 1398 را به تعویق بیندازید. دلیل مطرح شدن این درخواست، بروز آشوب در برخی شهرهای عراق است.

جزئیات سفر به کربلا با خودرو شخصی

بد نیست بدانید کاپوتاژ سرویسی یکساله است که به لطف آن، خودروهای شخصی پلاک بین‌المللی دریافت می‌کنند. در ادامه می‌توان از طریق مرزهایی که این سرویس را کنترل می‌کنند، رفت و آمد کرد. بر اساس گفته‌های معاون حمل‌ و نقل سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آن دسته از افرادی که خودروهایشان کاپوتاژ شده و اکنون قصد دارند به کربلا سفر کنند، می‌بایست طی بازه زمانی اعلام شده به این منظور اقدام کنند. در ایام پیک سفر اربعین، که امسال از شانزدهم مهر ماه آغاز می‌شود، دیگر نمی‌توان با اتومبیل از مرز عبور کرد. تردد خودروهای شخصی در مرز ایران و عراق بین روزهای شانزدهم مهر تا سوم آبان ممنوع است. در نتیجه باید حداقل در بازه زمانی اعلام شده در کشور عراق استقرار پیدا کنید.

اما هزینه کاپوتاژ کردن اتومبیل چقدر است؟ هزینه این سرویس یک ساله برای خودروهای سواری بین 1.5 تا 2 میلیون تومان است. این هزینه به گمرک پرداخت می‌شود. پیش از سفر به عراق با اتومبیل شخصی در نظر داشته به پول رایج ایران، هزینه هر لیتر بنزین در کشور همسایه برابر 5 هزار تومان است. خودروهای کاپوتاژ شده، میزان سوختشان محاسبه شده و مابه‌التفاوت قیمت بنزین آن با عراق ارزیابی می‌شود. این هزینه به حساب شرکت ملی گاز واریز خواهد شد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*سفر به کربلا با خودرو شخصی برای اربعین چگونه است؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو