خلیفه بن زاید باز هم رئیس کشور امارات شد

خلیفه بن زاید برای اولین مرتبه در سال 2004 ریاست کشور امارات متحده عربی را به دست گرفت. به تازگی وی برای پنج سال دیگر، به عنوان رئیس امارات و حاکم ابوظبی انتخاب شده است. ...

خلیفه بن زاید برای اولین مرتبه در سال 2004 ریاست کشور امارات متحده عربی را به دست گرفت. به تازگی وی برای پنج سال دیگر، به عنوان رئیس امارات و حاکم ابوظبی انتخاب شده است.

شورای عالی اتحاد امارات برای مرتبه‌ای دیگر شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان را به عنوان رئیس امارات متحده عربی معرفی کرد. از امروز تا پنج سال دیگر، وی همانند 15 سال اخیر بزرگترین مقام در کشور امارات متحده عربی خواهد بود. گفتنی است این چهارمین دوره‌ای است که خلیفه بن زاید توسط شورای عالی اتحاد امارات به عنوان رئیس امارات برگزیده می‌شود.

کمی درباره خلیفه بن زاید

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان متولد سال 1948 میلادی است. او در سال 2004 نخستین مرتبه به عنوان جانشین پدرش، زاید بن سلطان آل نهیان، رئیس امارات و حاکم ابوظبی شد. پدر وی در همین سال درگذشته بود و شورای عالی اتحاد امارات فرد بهتری از فرزندش برای ریاست کشور پیدا نکرد. بد نیست بدانید زاید بن سلطان آل نهیان را به عنوان بنیان‌گذار امارات می‌شناسند.

خلیفه بن زاید

شیخ خلیفه طی چند سال اخیر فعالیت کمی در مراسم‌های ملی، سیاسی و رویدادهای خبری داشته است. حتی رسانه‌های عربی نیز در زمان انتشار خبری پیرامون وی، از یک تصویر قدیمی استفاده می‌کنند. این اتفاق می‌تواند با سکته مغزی شیخ مرتبط باشد.

حاکم 15 سال اخیر امارات در سال 2014 دچار سکته مغزی شد. تا سال 2017 از وی خبری در محافل عمومی نبود، تا این که مجددا در رسانه‌ها حاضر شد. به عنوان سمت‌های قبلی او پیش از به دست گرفتن مقام ریاست امارات در سال 2004 باید به معاون فرمانده کل قوا و نیروهای مسلح، معاون دوم نخست وزیر امارات متحده عربی، ولیعهد ابوظبی و نماینده حاکم در منطقه شرقی ابوظبی اشاره کرد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*خلیفه بن زاید باز هم رئیس کشور امارات شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو