تفریح کودکان در باکو ؛ بهترین مکان‌های تفریحی و دیدنی

تفریح کودکان در باکو به لطف وجود مراکز تفریحی و گردشگری بی‌شمار در این شهر به خوبی فراهم می‌شود. بهترین مراکز تفریحی و گردشگری مخصوص کودکان در باکو...

تفریح کودکان در باکو به لطف وجود مراکز تفریحی و گردشگری بی‌شمار در این شهر به خوبی فراهم می‌شود. در این مطلب قصد داریم بهترین مراکز تفریحی و گردشگری مخصوص کودکان در باکو را معرفی کنیم.

جذابیت تور باکو برای توریست‌های سراسر دنیا روز به روز بیشتر می‌شود. کشور آذربایجان و مخصوصا پایتخت آن به اندازه‌ای در صنعت توریسم پیشرفت کرده که امروز شاهد برگزاری مهم‌ترین و برجسته‌ترین رویدادهای ورزشی بین المللی در این شهر هستیم.

تفریح کودکان در باکو

مجاورت آذربایجان با کشورمان سبب شده هزینه و زمان رفت و آمد به شهرهای آن برای گردشگران ایرانی، در مقایسه با توریست‌های ساکن در دیگر کشورهای دنیا، به مراتب کمتر باشد. اگر به صورت خانوادگی به شهر باکو سفر کرده و سرگرم نگه داشتن کودک یا کودکان همراهتان از اهمیت بالایی برایتان برخوردار است، این مطلب را از دست ندهید. در اینجا به بررسی چگونگی فراهم کردن تفریح کودکان در باکو پرداخته و بهترین مکان‌های گردشگری و جذاب برای آن‌ها را معرفی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید مکان‌های نام برده مخصوص کودکان نبوده و همه افراد از حضور در آن‌ها لذت خواهند برد.


چرخ و فلک باکو

چرخ و فلک باکو

از آن به عنوان یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های پایتخت آذربایجان یاد می‌کنند. سوار شدن به چرخ و فلک باکو، با توجه به اندازه بزرگ آن، به هر توریستی اجازه می‌دهد به تماشای شهر از بهترین منظره و چشم‌انداز ممکن بپردازد. یکی از نکاتی که به جذابیت و به عقیده برخی ترس و وحشت این چرخ و فلک می‌افزاید، قرارگیری آن در کناره ساحل باکو است.

در اطراف چرخ و فلک باکو یک پارک بزرگ مملو از نیمکت و زمین‌های بازی ایجاد شده است. به همین دلیل می‌توان قبل یا بعد از سواری به وسیله، کودک را به این مکان برد. یکی از امکانات ویژه ارائه شده در این پارک، کرایه دوچرخه است، به طوری که می‌توان با استفاده از آن‌ اطراف پارک که در امتداد ساحل واقع شده است را دور زد. ترکیبی از پارک، زمین بازی، امکان دوچرخه سواری و مخصوصا سواری بر چرخ و فلک را باید به جرات بهترین تفریح کودکان در باکو دانست!


پارک آبی دالغابیچ

پارک آبی دالغابیچ

از پارک آبی دالغابیچ به عنوان بزرگترین پارک آبی در سرتاسر کشور آذربایجان یاد می‌کنند. مجموعه متشکل از ده استخر با عمق‌های گوناگون بوده و در سرتاسر آن نجات غریقانی حضور دارند. همانطور که از یک پارک آبی انتظار داریم، در دل آن سرسره‌های آبی متعددی دیده می‌شود. مجموعه به همین موارد ختم نشده و متشکل از 5 رستوران و 7 باشگاه شبانه است.


ونیز کوچک

ونیز کوچک

همانطور که از نام منطقه پیداست، در طراحی آن شهر ونیز ایتالیا الهام گرفته شده است. چنین منطقه‌ای قطعا باید محوطه‌ای فرو رفته در آب باشد! منطقه شهری نام برده از دو جزیره، که به وسیله پل‌های سنگی به یکدیگر متصل می‌شوند، تشکیل شده است.


پارک آبی هتل کمپینسکی باکو

پارک آبی هتل کمپینسکی باکو

استفاده از این پارک آبی بیشتر در فصل‌های گرم سال پیشنهاد می‌شود. پارک آبی هتل کمپینسکی باکو، همانطور که نامش پیداست، در هتل لوکس کمپینسکی واقع شده و حضور در آن، یکی از هیجانی‌ترین روزهای زندگی‌تان را رقم خواهد زد. خوشبختانه استفاده از پارک آبی برای عموم آزاد بوده و اجباری به اقامت داخل هتل کمپینسکی وجود ندارد.

در کنار تعدادی استخر بزرگ و جکوزی، چندین سرسره آبی در نظر گرفته شده که سواری بر آن‌ها جزو رویایی‌ترین تفریح‌ها برای کودکان به شمار می‌رود. پارک دارای فضای بسیار بزرگی است، به همین دلیل طی شلوغ‌ترین روزهای سال نیز مشکلی از بابت ازدحام جمعیت و عدم امکان استفاده از وسایل بدون نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی وجود نخواهد داشت.


پارک ناگورنی باکو

همانند هر شهر توریستی دیگر، باکو مملو از پارک‌های زیبا است، اما طبق تجربه گردشگران و همچنین بر اساس فاکتورهای زیبایی شناختی در کنار امکانات تفریحی و رفاهی، تعدادی از آن‌ها در مقایسه با بقیه به محبوبیت بیشتری دست پیدا کرده‌اند. یکی از آن‌ها پارک ناگورنی محسوب می‌شود

به منظور رسیدن به آن نیازمند سواری بر تله کابین باکو خواهید بود، چرا که در بالای کوه قرار دارد. به لطف موقعیت آن در بالای کوه، از اینجا چشم‌اندازی بی‌نظیر و وصف نشدنی به شهر باکو خواهید داشت. داخل پارک قسمت‌هایی به عنوان استراحتگاه در نظر گرفته شده است.


تله کابین طوفان داغ باکو

تله کابین طوفان داغ باکو

نه تنها در باکو، بلکه در هر شهری از دنیا، انواع وسایل تفریحی در شهربازی‌ها همچون چرخ و فلک، فعالیت‌های هیجانی همچون دوچرخه سواری، پارک‌های آبی و تله کابین برای کودکان جذابیت خاصی دارند. به همین دلیل تفریح کودکان در باکو به وسیله سواری بر یکی از تله کابین‌های شهر کامل می‌شود. البته برای رسیدن به بهترین تله کابین باید 200 کیلومتر طی کنید، اما این مسیر ارزشش را دارد.

قبله نام شهری واقع در 200 کیلومتری پایتخت آذربایجان است. طبیعت بکر آن سبب شده بیشتر گردشگران تور باکو خود را به وسیله تورهای داخلی به این شهر رسانده و حداقل برای یک روز از طبیعت بی‌نظیرش بهره ببرند. علاوه بر آن، به وسیله رفتن به شهر قبله فرصت سواری بر تله کابین طوفان داغ نیز برایتان فراهم خواهد شد.


پارک آفیسرز باکو

پارک آفیسرز با وجود عدم قرارگیری بر فراز کوه، به اندازه پارک ناگورنی زیبا است. از جمله دلایل جذابیت آن برای کودکان در کنار درختان و بوته‌های بسیار سرسبز آن، تعدد مجسمه‌های منحصربه‌فرد قرار گرفته در دل پارک به شمار می‌رود. از ذکر وجود تعدادی زمین بازی داخل پارک آفیسرز نمی‌توان غافل شد. به لطف آن‌ها تفریح کودکان در باکو فراهم می‌شود.

یکی از مزیت‌های رفتن به پارک نام برده، امکان مراجعه به سیرک قرار گرفته در همسایگی آن است. همانند شهربازی، پارک آبی و تله کابین، سیرک نیز جزو مکان‌های تفریحی است که کودکان از رفتن به آن‌ها سیر نخواهند شد!


باغ وحش باکو

باغ وحش باکو

باغ وحش به جرات در فهرست مکان‌های مورد علاقه کودکان در سراسر دنیا، در رتبه اول قرار دارد. از طرفی از باغ وحش باکو به عنوان یکی از اصلی‌ترین اماکن تفریحی آن یاد می‌کنند. در نتیجه رفتن به آن را باید حتما در برنامه تور باکو خود قرار بدهید.

با وجود مساحت نه چندان زیاد باغ وحش، مجموعه‌ای از تعداد زیادی از انواع حیوانات در آن قرار گرفته است. برخی از آن‌ها جزو حیوانات کمیاب و نادر به شمار می‌روند. به عنوان نمونه باید به انواع یوزپلنگ‌ها، ببرها و شیرهای ساکن در این مجموعه اشاره کرد. یکی از تفریحات جالب در این مکان مخصوصا کودکان، امکان الاغ سواری و گشت و گذار در اطراف باغ وحش، سوار بر دوش این حیوان است!

در دل باغ وحش باکو یک باغ پرندگان ایجاد شده است. در اینجا نیز گونه‌هایی از پرندگان نادر همچون انواع شاهین‌ها را نظاره‌گر خواهید بود. علاوه بر آن برکه‌ای تقریبا بزرگ ایجاد شده که محل زندگی گستره وسیعی از حیوانات آبزی به شمار می‌رود.


موزه کتاب‌های مینیاتوری باکو

همانند پارک‌ها، موزه‌های متعددی در دل شهر وجود دارد،‌ اما اهمیت همه آن‌ها یکسان نیست. همچنین همه موزه‌های پایتخت آذربایجان به عنوان تفریح کودکان در باکو به شمار نرفته و برای افراد کم سن و سال جذابیت ندارند.

موزه کتاب‌های مینیاتوری باکو شخصی بوده و بازدید از آن رایگان است. همانطور که از نامش پیداست، اینجا محل نگهداری مجموعه‌ای بزرگ از کتاب‌های بسیار کوچک در دسته‌بندی‌های مختلف محسوب می‌شود. ابعاد برخی از این کتاب‌ها به اندازه‌ای کوچک است که نمی‌توان متونشان را با چشم غیر مسلح خواند. مالک موزه عمرش را وقف جمع‌آوری کتاب‌های ریزنقش کرده و امروز با سخاوت تمام، آن‌ها را در معرض دید عموم قرار داده است.

موزه نام برده چندان قدیمی نیست و فعالیت آن از سال 2002 شروع شده است. یکی از مزیت‌های آن قرارگیری در دل بخش قدیمی پایتخت آذربایجان یعنی ایچری شهر است. فاصله موزه کتاب‌های مینیاتوری تا کاخ شروان شاه چندان زیاد نیست.


موزه گالا باکو

کودکان مکان‌های سر باز را بیشتر ترجیح می‌دهند، به همین دلیل یکی از جذاب‌ترین موزه‌های شهر برای آن‌ها قطعا موزه گالا خواهد بود. موزه نام برده در شهری به همین نام در یک مکان باستانی واقع شده و از پایتخت آذربایجان حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. وجود یک قلعه متعلق به قرون وسطی تنها یکی از دیدنی‌های آن به شمار می‌رود. البته مزرعه کوچک مملو از بره‌های بازیگوش، برای کودکان جذابیت به مراتب بیشتری خواهد داشت.


پارک ملی قبوستان

پارک ملی قبوستان

در هر تور، در صورت وجود زمان، بازدید از پارک‌های ملی را هرگز نباید از دست داد. در تور باکو، رفتن به پارک ملی قبوستان از اهمیت خاصی برخوردار است. امکان تماشای سنگ‌نگاره‌های قبوستان در منطقه‌ای تپه‌ای و کوهستانی در جنوب شرقی رشته‌کوه‌های قفقاز، فرصتی تکرار نشدنی به شمار می‌رود.

این پارک در فاصله حدودا 60 کیلومتری از شهر باکو و بر کرانه‌های غربی دریای خزر قرار دارد. قدمت برخی از سنگ نگاره‌ها‌ی واقع در پارک ملی قبوستان چیزی حدود 40 هزار سال پیش تخمین زده می‌شود؛ بر اساس آخرین آمار، عمر نزدیک به 6 هزار حجاری و سنگ‌های تراشیده شده در منطقه نام برده بین 5 هزار تا 40 هزار سال است. در اینجا بقایایی از غارهای مسکونی، سکونت‌گاه و گورستان‌های باستانی خواهید دید که از آخرین عصر یخبندان تا قرون وسطی ایجاد شده‌اند. بد نیست بدانید آخرین عصر یخبندان 11 هزار سال پیش رخ داد.


یانار داغ (کوه سوزان)

یانار داغ (کوه سوزان)

بیرون زدن آتش از دل زمین قطعا برای کودکان بسیار جذاب است. وجود منابعی از گاز در دل زمین علت وقوع این رخداد بسیار منحصربه‌فرد اعلام شده است. در برخی قسمت‌های یانار داغ، شعله‌‌های آتش حتی چند متر ارتفاع دارند. تنها نکته منفی درباره گشت و گذار در این منطقه، که از شهر باکو 25 کیلومتر فاصله دارد، را باید به مشام رسیدن پیوسته بوی گاز دانست.


کوه گِل افشان

جذابیت کوه گِل افشان اگر از یانار داغ بیشتر نباشد، از آن کمتر نیست. این کوه‌ها دارای دو متر ارتفاع بوده و همواره حباب‌هایی از گل درونشان قابل مشاهده است. برخلاف آتشفشان‌هایی که همه ما ذهن داریم، آن‌ها اغلب سرد هستند. گفتنی است بلندترین کوه گِل افشان دنیا در این منطقه از کشور آذربایجان واقع شده است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*تفریح کودکان در باکو ؛ بهترین مکان‌های تفریحی و دیدنی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۲۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو