آخرین وضعیت سفر برای گردشگران مالزی و سنگاپور

در شرایط امروز که هر روزه اخبار جدیدی از واکسن کرونابه گوش میرسد میخواهیم وضعیت دو کشور توریستی محبوب در میان ایرانیان یعنی مالزی و سنگاپور را بررسی کنیم....

در شرایط امروز که هر روزه اخبار جدیدی از آینده ای روشن و واکسن های کرونا در میان می آید میخواهیم جدیدترین وضعیت دو کشور توریستی محبوب در میان ایرانیان یعنی مالزی و سنگاپور را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

مالزی و سنگاپور مالزی و سنگاپور

مالزی

مالزی یکی از محبوب ترین مقصدهای تعطیلات در جنوب شرقی آسیا، کشوری است که به دلیل چشم اندازهای نفس گیر معروف است. این کشور از شهرهای پرجنب و جوش گرفته تا جنگل های بارانی متلاطم، زمین های متنوعی را در خود جای داده است. چه کاوش در شهر استعماری جورج تاون، سواحل زیبای لانگواکی یا شهر جذاب کوالالامپور، مالزی همیشه توجه شما را جلب خواهد کرد.


آیا می توان به مالزی سفر کرد؟

خیر، تمامی مرز ها بسته هستند. و حتی اگر نیاز داشتید به مالزی سفر کنید باید از دولت این کشور اجازه گرفته و به مدت 14 روز در ورود قرنطینه شوید.


آیا مالزی در حال حاضر وضعیت قرمز دارد؟

بله، مالزی تاکنون تقریباً 50000 مورد مبتلا شده را ثبت کرده است. میزان مبتلایان ثابت نیست و کشور در یک روز 1000 مورد را ثبت کرده و روز دیگر فقط 100 مورد را ثبت کرده است. به نظر می رسد موج دوم پس از سهولت محدودیت ها در حال انجام است و به نظر می رسد با اعمال اقدامات دقیق بهداشتی، کشور محدودیت ها را بیشتر کاهش می دهد.


آیا وضعیت مسافران در لحظه ی ورود چک می شود؟

بله، تمام بازدیدکنندگانی که به مالزی وارد می شوند، یک فرآیند غربالگری سلامت را که شامل بررسی دما و معاینه بصری از سلامت فرد می شوند است.


آیا باید تست کونا دهم؟

تنها در صورتی مجبور به تست کرونا می شوید که علائم خطرناک از خود نشان دهید.


قوانین خاص برای مسافران بین المللی:

همه مسافران باید از قوانین زیر پیروی کنند:

ماسک های صورت: استفاده از ماسک صورت از اول آگوست اجباری شد. این شامل پوشیدن ماسک صورت در همه وسایل حمل و نقل عمومی، مکان های شلوغ و فضاهای داخلی است.

رعایت فاصله اجتماعی: سعی کنید فاصله عمومی 1 متر از دیگران را حفظ کنید. از سلام و احوالپرسی با دست دادن یا در آغوش گرفتن خودداری کنید.

بهداشت شخصی: ​​به مدت 20 ثانیه مرتباً دست ها را بشویید. همیشه در صورت موجود نبودن آب و صابون، ضد عفونی کننده حاوی الکل داشته باشید.


وضعیت کلی برای مسافران محلی و بین المللی

مالزی محدودیت های مربوط به گردشگری محلی را کاهش داده است. بازدید کنندگان می توانند بین مناطق بدون اجازه سفر کنند. بیشتر جاذبه ها دوباره بازگشایی شده اند و به 54 پارک تفریحی اجازه داده شده است تا با اقدامات دقیق بهداشتی دوباره کار خود را از سر بگیرند.

بیشتر هتل ها در مالزی بازگشایی شده اند. این امر عمدتا برای تأمین بازدیدکنندگانی است که برای کار تجاری و  مهم سفر می کنند. همه هتل ها باید از پروتکل های بهداشتی تنظیم شده پیروی کنند.همه رستوران ها با پروتکل های دقیق بهداشت در مالزی بازگشایی شده اند.

چند پرواز داخلی با ظرفیت محدود از سر گرفته شده اند. پروازهای بین المللی هنوز محدود به مسافران ضروری، مقامات دولتی و شهروندان بازگردانده شده است. قطارها با ظرفیت محدودی کار می کنند. سفر با قطار در حال حاضر فقط به مسافران ضروری محدود می شود. برای اطمینان از ایمنی مسافران و خدمه اقدامات جدی بهداشتی در ایستگاه های قطار و همچنین داخل هواپیما انجام شده است.


وسایل حمل و نقل عمومی:

مترو: خدمات مترو در سطح شهرها با ظرفیت محدودی اجرا می شوند. برای اطمینان از ایمنی مسافران اقدامات جدی بهداشتی در ایستگاه های مترو و همچنین در قطارها انجام شده است

اتوبوس: اتوبوس هایی که بین شهرها کار می کنند با ظرفیت محدود فعالیت خود را از سر گرفته اند. از مسافران انتظار می رود که اقدامات بهداشتی و فاصله گذاری دقیق را رعایت کنند.

تاکسی: خدمات تاکسی در همه شهرها با ظرفیت محدود از سر گرفته شده است. اپراتورهای محلی شهری و همچنین سرویس های تاکسی مبتنی بر برنامه فعالیت خود را از سر گرفته اند.


سنگاپور

اگر قصد سفر به جنوب شرقی آسیا را دارید ، قطعاً سنگاپور باید در لیست شما باشد. رستوران ها جذاب و غذا های غیرمعمول را امتحان کنید، در فرهنگ پر زرق و برق هنر و معماری مدرن غوطه ور شوید، از باغ وحش سنگاپور دیدن کنید و البته تا زمانی که در بهترین فروشگاه های مارک در جهان رد شوید و خرید کنید!


آیا می توان به سنگاپورسفر کرد؟

خیر، مرز ها به طور وقت باز شده اند و تنها مسافران استرالیا، ویتنام، برونئی و نیوزیلند می توانند وارد کشور شوند.


آیا سنگاپوردر حال حاضر وضعیت قرمز دارد؟

خیر، سنگاپور در مجموع 58000 مورد را ثبت کرده است. با این حال، میزان مبتلایان حتی با کم شدن ادامه دار محدودیت ها نیز افزایش نیافته است. سنگاپور اقدامات فاصله گذاری اجتماعی در سراسر کشور را همراه با پروتکل های بهداشتی اعمال کرده است که برای جلوگیری از شیوع ویروس بسیار موثر است.


آیا در ابتدای سفر باید قرنطینه شوم؟

بله، در صورت ورود خود قرنطینه اجباری است. هنگام اجرای قرنطینه، بازدیدکنندگان باید از برچسب های الکترونیکی استفاده کنند. دستگاه باید با رسیدن به محل اقامت خود فعال شود و اعلان هایی را دریافت می کند که باید توسط کاربر تأیید شود. این امر برای اطمینان از پایبندی مسافران به اقدامات قرنطینه ای است که در نظر گرفته شده است.


آیا وضعیت مسافران در لحظه ی ورود چک می شود؟

بله، تمام بازدیدکنندگانی که وارد سنگاپور می شوند، یک فرآیند غربالگری سلامت را انجام می دهند که شامل بررسی دما و معاینه بصری از سلامت فرد است.


آیا باید تست کونا دهم؟

بله، همه بازدید کنندگان باید آزمایش اجباری COVID-19 را پس از ورود انجام دهند.


قوانین خاص برای مسافران بین المللی:

همه بازدید کنندگان باید از قوانین زیر پیروی کنند:

ماسک صورت: استفاده از ماسک در همه جای سنگاپور اجباری است. اگر در ملا عام بدون ماسک حاضرشوید، ممکن است مقامات جریمه سنگینی به شما تحمیل کنند.

فاصله اجتماعی: سعی کنید در مکان های عمومی 2 متر فاصله داشته باشید. از سلام و احوالپرسی با دست دادن یا در آغوش گرفتن خودداری کنید.

بهداشت شخصی: به مدت 20 ثانیه مرتباً دست ها را بشویید. همیشه در صورت موجود نبودن آب و صابون، ضد عفونی کننده حاوی الکل داشته باشید.


وضعیت کلی برای مسافران محلی و بین المللی

برای بازدیدکنندگان که بین مناطق سفر می کنند محدودیت خاصی وجود ندارد. اکثر جاذبه ها با رعایت قوانین بهداشتی جدی برای مردم بازگشایی شده اند در حالی که برخی دیگر تا اطلاع ثانوی همچنان بسته هستند.

بیش از 80 هتل در سراسر سنگاپور دوباره بازگشایی شده اند. اگر هتل ها به پروتکل های بهداشتی اعمال شده توسط مقامات پایبند باشند، می توانند دوباره بازگشایی شوند. تمام میهمانان برای محافظت از کارمندان و سایر مهمانان در برابر ویروس، باید یک آزمایش دقیق بهداشتی را انجام دهند. اکنون مردم محلی می توانند یک وعده غذایی دلچسب را در خارج از منزل لذت ببرند زیرا رستوران ها و کافه ها  در سنگاپور بازگشایی شده اند. با این حال، همه غذاخوری ها باید قوانین دقیق بهداشتی را رعایت کنند و با ظرفیت محدود کار می کنند.

چند پرواز فقط برای سفرهای ضروری در سنگاپور انجام می شود. سفرهای غیر ضروری هم اکنون عملیاتی نیستند. قطارها با ظرفیت محدودی کار می کنند. سفر با قطار در حال حاضر فقط به مسافران ضروری محدود می شود. برای اطمینان از ایمنی مسافران و خدمه اقدامات جدی بهداشتی در ایستگاه های قطار و همچنین داخل هواپیما انجام شده است.


وسایل حمل و نقل عمومی:

مترو: خدمات مترو در سطح شهرها با ظرفیت محدودی در حال اجرا هستند. برای اطمینان از ایمنی مسافران اقدامات جدی بهداشتی در ایستگاه های مترو انجام شده است.

اتوبوس: اتوبوس ها با ظرفیت محدودی کار می کنند. از مسافران انتظار می رود که اقدامات بهداشتی و فاصله یابی دقیق را رعایت کنند.

تاکسی: خدمات تاکسی در همه شهرها با ظرفیت محدود از سر گرفته شده است. اپراتورهای محلی شهری و همچنین سرویس های تاکسی مبتنی بر برنامه فعالیت خود را از سر گرفته اند.

متاسفانه ویروس کرونا کاملا صنعت توریست مالزی و سنگاپور را در اختیار گرفته و این دو کشور را مدت هاست از لیست مقصد مسافرین خارج کرده و تنها می توان امیدوار بود در آینده ی نزدیک بتوان باری دیگر به این کشور ها سفر کرد. چراکه مالزی و سنگاپور همواره از بهترین نقاط برای سفر بوده اند.

منبع: headout.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*آخرین وضعیت سفر برای گردشگران مالزی و سنگاپور را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو